„Riteriai“ bei „Žalgiris“ baigė pasirodymą tarptautiniame fronte

Sauliaus Čirbos nuotr.

UEFA Europos lygos antrojo atrankos etapo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ 1:5 pralaimėjo čekų Libereco „Slovan“ ekipai bei pasitraukė iš 2020–2021 metų Europinės kampanijos. Čekai savo persvarą susikūrė per pirmąsias dvidešimt ir paskutines dešimt minučių, o vienintelį įvartį „Riteriams“ pelnė Angelis Lezama.

Lyginant su pirmojo etapo rungtynėmis, „Riterių“ strategas Tommi Pikkarainenas atliko vieną keitimą – vietoj Akselio Kalermo į aikštę nuo pirmųjų akimirkų žengė pasveikęs Valdemaras Borovskis.

„Slovan“ iniciatyvą į savo rankas perėmė pačią pirmą dvikovos minutę. Pirmasis jų išpuolis tapo rimtu pavojumi bei pirmuoju uždirbtu kampiniu. Apskritai, per pirmąsias penkias minutes čekai kamuolį nuo kampinio gairelės kėlė net keturis kartus, tačiau visais atvejais „Riteriai“ gynėsi pakankamai užtikrintai.

„Slovan“ nestabdė, o „Riteriams“ buvo labai svarbu atsilaikyti pirmąsias penkiolika minučių. Deja, to neįvyko. Sužaidus vos dešimt minučių visiškai nepavojingoje situacijoje buvo užsidirbtas baudinys, kurį Kamso Mara realizavo be didesnių problemų.

Čekams to įvarčio buvo maža. Aikštės šeimininkai toliau klydo, o „Slovan“ ieškojo savo šansų. Rado po aštuonių minučių. Sėkmingai įžaistas kamuolys ir Jakubo Hromados galingas smūgis į apatinį vartų kampą svečių persvarą padidino iki dviejų.

Po antrojo praleisto įvarčio „Riteriai“ bent kartais pradėdavo lankytis arčiau varžovų, tačiau jų atakų su tomis, kurias kūrė čekai, lyginti negalima. Iš vilniečių veiksmų įsiminė A. Lezamos smūgis į vartų plotą bei Lajo Traore smūgiuotas kamuolys šalia vartų. Vis tik, nei vieno, nei antro atvejo vadinti šimtaprocente proga neišeitų.

Įpusėjus kėliniui, „Slovan“ turėjo įgyti ir trijų įvarčių persvarą, tačiau arbitrai nepamatė į vartus nuo skersinio įskriejusio, o vėliau į aikštę grįžusio kamuolio. Likusi kėlinio dalis buvo gerokai ramesnė. Tiesa, T. Pikkarainenas išnaudojo savo pirmąjį keitimą, kai bandydamas stiprinti žaidimą aikštės viduryje į L. Traore vietą išleido Matą Ramanauską.

Visiškai kitokį vaizdą galėjome išvysti prasidėjus antrajam kėliniui. Pirmąsias dešimt minučių žaidimas vyko „Riterių“ aikštės pusėje, tačiau po A. Lezamos įspūdingo įvarčio veiksmas persikėlė gerokai arčiau svečių vartų. Čekai pradėjo akivaizdžiai tempti laiką, o „Riteriai“ ieškojo savųjų progų. Kai kuriose situacijose, pavyzdžiui, kaip po Roko Filipavičiaus smūgio, jie buvo arti to.

Taškai buvo sudėti 83 minutę, kai „Slovan“ po standartinės situacijos pelnė trečiąjį įvartį. Netrukus buvo skirtas baudinys, o dar vėliau ir kontrataka, kuri „Riteriams“ garantavo pralaimėjimą keturių įvarčių skirtumu.

Su šiomis rungtynėmis nutrūko „Riterių“ nepralaimėtų namų rungtynių serija UEFA Europos lygos kampanijoje. Iki šiol per šešerius metus to nebuvo nė karto.

Europos lygos kampanija baigta, tačiau neužbaigtų reikalų dar liko A lygoje ir LFF taurės turnyre. Visi šie išbandymai – jau netrukus.

„Riterių“ sudėtis: T. Simaitis, V. Borovskis (83 min. D. Virkšas), R. Šveikauskas, D. Barauskas, D. Malžinskas, T. Dombrauskis (64 min. R. Filipavičius) , L. Traore (41 min. M. Ramanauskas), M. Grigaravičius, A. Lezama, D. Kazlauskas, G. Paulauskas.

***

UEFA Europos lygos antrajame atrankos etape Vilniaus „Žalgiris“ 1:3 svečiuose turėjo pripažinti Norvegijos čempionato lyderių Budės „Glimt“ pranašumą. Vilniaus ekipa įmušė vieną įvartį ir turėjo progų pasižymėti dar, bet jomis nepasinaudojo, o norvegai už klaidas baudė skaudžiai. Du įvarčius „Glimt“ įmušė po kampinių, vieną – po apmaudžios vilniečių klaidos gynyboje.

„Žalgiris“ pradėjo rungtynes tokios pačios sudėties, kokias žaidė pastarąsias rungtynes praėjusį savaitgalį su „Kauno Žalgiriu“. Vienintelis skirtumas – Francis Kyeremeh pasistūmė į krašto saugo poziciją, o Liviu Antalis – į poziciją po puolėju.

Rungtynių pradžioje komandos žaidė gana atsargiai. Pavojinga buvo žalgiriečių ataka 15 min. kai po Hugo Videmonto perdavimo Andrija Kaludžerovičius turėjo šansą smūgiui, bet jo ataką blokavo gynėjas. 18 min. po baudos smūgio Ivanas Tatomirovičius vienu lietimu smūgiavo kamuolį tiesiai į vartininką.

20 min. varžovai išsiveržė į priekį. Martinui Berkovecui nepavyko sugauti kamuolio griūvant po varžovo kojomis ir atšokusį kamuolį į vartus pasiuntė Philipas Zinckernagelis.

26 min. „Žalgiris“ išlygino rezultatą. Po F. Kyeremeh perdavimo iš krašto L. Antalis griūdamas iš 10 metrų nukreipė kamuolį į vartus.

32 min. po kampinio šeimininkai atstatė pranašumą. Prie tolimojo virpsto atšokusį kamuolį į vartus iš arti pasiuntė Victoras Boniface‘as. 40 min. tas pats žaidėjas pavojingai smūgiavo virš vartų.

70 min. po H. Videmonto perdavimo iš krašto šansą turėjo I. Tatomirovičius, bet jo muštas kamuolys praskriejo pro šalį. 75 min. H. Videmontas pats prasiveržė kraštu, bet jo smūgį atrėmė vartininkas.

78 min. progą turėjo ir varžovai. V. Boniface’as atsidūrė vienas prieš vieną, bet nesugebėjo pergudrauti M. Berkoveco ir mušė šalia virpsto. 81 min. „Glimt“ įmušė trečią įvartį.

„Žalgiris“ perėjo į ataką ir 83 min. varžovų vartininką smūgiu iš toli patikrino L. Antalis.

Rungtynės baigėsi Norvegijos klubo pergale, kuri jai lėmė patekimą į kitą etapą, o žalgiriečiai savo pasirodymą Europoje baigė.