12 turas / Lie 28 , Kaunas
12 turas / Lie 28 , Panevėžys
12 turas / Lie 28 , Vilnius
13 turas / Rug 01 , Gargždai
13 turas / Rug 02 , Marijampolė
13 turas / Rug 02 , Vilnius
14 turas / Rug 07 18:00 , Vilnius
14 turas / Rug 07 20:00 , Kaunas
14 turas / Rug 08 17:00 , Panevėžys
15 turas / Rug 12 19:00 , Marijampolė
15 turas / Rug 14 19:00 , Vilnius
15 turas / Rug 16 17:00 , Gargždai
16 turas / Rug 20 18:00 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 20:00 , Vilnius

Rinktinė parodė charakterį ir išplėšė pirmąjį tašką

Rinktinė parodė charakterį ir išplėšė pirmąjį tašką
Elvio Žaldario/LFF nuotr.

Lietuvos nacionalinė rinktinė penktadienį Vilniuje pademonstravo gražų ir atakuojantį futbolą Europos čempionato atrankos rungtynėse su Liuksemburgu. Būdami mažumoje Valdo Urbono auklėtiniai išlygino rezultatą ir liko per plauką nuo pergalės.

Lietuviai aktyviai pradėjo rungtynes ir siekė įmušti greitą įvartį. 3 minutę Fiodoras Černychas buvo nugriautas pavojingoje pozicijoje šalia baudos aikštelės, bet Arvydo Novikovo smūgį atrėmė vartininkas.

Aikštėje  komandos daugiau atakavo nei gynėsi. Lietuvos rinktinė kelis kartus pavojingai atliko perdavimus į baudos aikštelę, o atakos smaigalyje buvo F. Černychas ir Paulius Golubickas, kuriems mažai pritrūko, jog pasiektų perdavimus.

15 minutę A. Novikovas, suklaidinęs varžovą, paleido klastingą smūgį iš 25 metrų distancijos, bet vartininkas numušė kamuolį už vartų.

Visiškai prieš rungtynių eigą Liuksemburgo komanda įmušė įvartį. 20 minutę baudos aikštelėje Gersonas Rodriguesas techniškai apsisuko ir stipriu smūgiu nuginklavo vartininką.

Lietuvos rinktinė siekė atsitiesti ir 25 minutę sukūrė dar vieną pavojingą galimybę. Po P. Golubicko perdavimo iš kairiojo krašto, Vykintas Slivka galva smūgiavo į dešinį vartų kampą, tačiau vartų sargas blokavo smūgį.

Liuksemburgo rinktinei teko gintis ir atlaikyti lietuvių spaudimą iki pirmojo kėlinio pabaigos, tačiau rezultatas liko toks pat.

42 minutę Lietuvos rinktinė liko žaisti dešimtiese. Saulius Mikoliūnas viduryje aikštės grubiai sustabdė varžovą ir už tai užsidirbo antrą geltoną kortelę.

Po pertraukos lietuviai toliau aktyviai atakavo, nepaisant žaidimo mažumoje. F. Černychas du kartus per pirmas penkias minutės pavojingai smūgiavo į vartus.

Lietuva nenuilstamai spaudė oponentus ir tai pagaliau davė vaisių 74 minutę. Po keitimo į aikštę išėjęs Karolis Laukžemis puikiai atitrūko dešiniajame baudos aikštelės krašte, o A. Novikovas kamuolį galingai smūgiavo į kairįjį vartų kampą.

Netrukus dar vieną šansą turėjo pats K. Laukžemis. Kampinio situacijoje jis smeigė stiprų smūgį į kairįjį vartų kampą, bet kamuolys skriejo kiek šalia virpsto. Po šio epizodo A. Novikovas baudos smūgį atliko virš skersinio.

Lietuvos komanda toliau intensyviai siekė įmušti ir kovoti dėl pergalės, bet paskutinis teisėjo švilpukas paskelbė apie lygiąsias 1:1 ir pirmąjį lietuvių tašką atrankos B grupėje. Prieš švilpuką iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas Modestas Vorobjovas.

Kitas Europos čempionato atrankos rungtynes Lietuvos rinktinė žais birželio 10 d. (pirmadienį). Lietuviai Belgrade pirmą kartą šiame atrankos cikle susitiks su Serbijos rinktine.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Liuksemburgas 1:1 (0:1)

Teisėjas – Adam Farkas (Vengrija)

LFF stadionas, 3263 žiūrovai

Įvarčiai: 17 min. G. Rodriguesas (1:0), 74 min. A. Novikovas (1:1)

Įspėti: 5 min. S. Mikoliūnas (Lietuva), 27 min. G. Carlsonas (Liuksemburgas), 29 min. A. Novikovas (Lietuva), 39 min. P. Golubickas (Lietuva), 57 min. M. Vorobjovas (Lietuva).

Pašalinti: 42 min. S. Mikoliūnas, 90 min. M. Vorobjovas.

Sudėtis: Džiugas Bartkus, Linas Klimavičius, Mindaugas Palionis, Vytautas Andriuškevičius, Paulius Golubickas (52 min. Domantas Šimkus), Arvydas Novikovas, Saulius Mikoliūnas, Vykintas Slivka, Modestas Vorobjovas, Nerijus Valskis (55 min. Karolis Laukžemis), Fiodoras Černychas (89 min. Donatas Kazlauskas).

Atsargoje: Tomas Švedkauskas, Marius Adamonis, Algis Jankauskas, Karolis Chvedukas, Edvinas Girdvainis, Deimantas Petravičius, Justinas Marazas, Vaidas Slavickas, Rolandas Baravykas.