Tiesiogiai 31 turas / Rug 20 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 31 turas / Rug 21 15:00 , Širvintos
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 16:00 , Telšiai
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 17:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 25 turas / Rug 26 18:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 24 turas / Rug 27 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 27 turas / Spa 01 18:00 , Panevėžys

R.Beniušio vedama „Kruoja“ išplėšė pergalę Gargžduose (komentarai)

Pralaimėjusi pirmąjį kėlinį, „Kruoja“ sugebėjo iškovoti pergalę Gargžduose. Pakruojo klubas 32-ojo „SMScredit.lt A lygos“ ture rezultatu 3:1 (0:1) įveikė turnyro lentelės kaimynę „Bangą“. Visus tris įvarčius nugalėtojams pelnė Ričardas Beniušis.

„Bangos“ gerbėjai turėjo nustebti starto vienuolikėje neišvydę net kelių pagrindinės sudėties futbolininkų. Be Aurelijaus Staponkos, Žilvino Banio, Evaldo Grigaičio, Manto Gudausko rungtynes pradėję aikštės šeimininkai niekuo nenusileido bene stipriausios sudėties į Gargždus atvykusiai „Kruojai“.

Pirmieji progą susikūrė svečiai, Karoliui Urbaičiui prasižengus prieš R.Beniušį baudos aikštelės prieigose. Donanto Strockio baudos smūgis atsitrenkė į gyvatvorę ir nuskriejo už galinės linijos.

Gargždiškiai rengė pavojingus išpuolius žaisdami ties nuošalės riba ir pasinaudodami tuo, kad svečiai rungtyniavo aukštai pastumta gynybos linija. Jau 13-ąją minutę pirmąsias rungtynes starto sudėtyje žaidęs Andrius Marcinkevičius galėjo nubausti „Kruojos“ gynybą, tačiau, iššokęs vienas prieš vartus, nesugebėjo pergudrauti Mario Eltermanio.

22-ąją minutę po ilgo perdavimo iš aikštės gilumos Davydas Arlauskis galva nepataikė į kamuolį, tuo pasinaudojęs A.Marcinkevičius dar kartą išbėgo prieš M.Eltermanį ir savo antrąjį šansą išnaudojo.

Praleidusi įvartį, „Kruoja“ metėsi į priekį, tačiau atakos buvo labai vienpusiškos, stengiantis ilgais ir aukštais perdavimais surasti R.Beniušį, tačiau aikštės šeimininkai tokioms Pakruojo ekipos atakoms buvo pasiruošę ir didesnių nemalonumų išvengė.

Kėlinio pabaigoje po perdavimo iš kairiojo krašto efektingai, neleisdamas nusileisti kamuoliui ant žemės, smūgiavo Alfredas Skroblas, bet pataikė į varžovą, uždirbdamas kampinį. Jo metu pavojingai galva kamuolį smūgiavo R.Beniušis, tačiau į vartus nepataikė.

Netrukus po pertraukos rezultatyviausias „Kruojos“ futbolininkas savo žodį tarė. 49-ąją minutę puolėjas perėmė kamuolį iš neapdairiai sužaidusio varžovo ir puikiu smūgiu iš maždaug 20 metrų pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Išlyginusi rezultatą, „Kruoja“ nemažino apsukų ir toliau rengė pavojingus išpuolius. 65-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Yamadou Keita puikiai prasiveržė kairiuoju krašto ir perdavė kamuolį Nerijui Mačiuliui, kuris technišku vienu lietimu prieš vartus išvedė R.Beniušį. Puolėjas šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į tolimą vartų tinklą, nepalikdamas Vitalijui Mirnyj jokių šansų.

Kėlinio viduryje „Bangos“ situacija dar labiau komplikavosi, kai vos per tris minutes dvi geltonas korteles užsidirbo ir aikštę buvo priverstas palikti po keitimo pasirodęs ir vos 10 minučių sužaidęs Evaldas Grigaitis.

81-ąją minutę E.Beniušis galėjo išspręsti visus rungtynių klausimus, tačiau, paliktas be priežiūros baudos aikštelėje, apmaudžiai nepataikė į kamuolį po perdavimo iš dešiniojo krašto.

Nors kėlinio pabaigoje „Banga“ pabandė surengti lemiamą šturmą, įvartis krito į aikštės šeimininkų vartus. 2-ąją teisėjo pridėtą minutę savo ir komandos trečiąjį įvartį įmušė R.Beniušis.

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Vyrai parodė valią. Antrą kėlinį tikrai sukovojo, automatiškai pradėjo dirbti kraštai, po jų perdavimų atsirado momentai. Pirmas kėlinys toks, nes ant dirbtinės aikštės seniai nežaidėme. Pirmas signalas buvo, kai jų puolėjas, išėjęs vienas prieš vieną, neįmušė. Atrodo, turėjome susikaupti, bet prasileidome panašų įvartį. O mes žaidėme praktiškai be progų - vienas ar du smūgiai į vartų plotą. Antras kėlinys tikrai tenkina, vyrai pridėjo, ėmė susirinkti „antrus“ kamuolius. Gal pirmas R.Beniušio įvartis pažadino visus iš letargo miego. Važiavome siekti pergalės, bet pirmą kėlinį sužaidėme silpnai. Gyvumo įnešė Y.Keita, daug priklausė ir nuo G.Slavicko. Jie įnešė gyvumo, daug perdavimų į baudos aikštelę. R.Beniušiui beliko juos išnaudot. Pergalė saldi, nes dar yra šiokios tokios galimybės pakovoti dėl ketvirtosios vietos.“

Ričardas Beniušis („Kruoja“): „Mes patenkinti ne tiek pergale, bet tuo, kad pasirodėme vyrais: sugebėjome tokioje sunkioje aikštėje antrajame kėlinyje parodyti, kad kažką galime. Prieš keletą dienų žaidėme sunkias rungtynes, danga buvo sunki, kol pripratome. Tas nuovargis duoda savo. Daug „Bangos“ keitimų sudėtyje padarė blogą įtaką, nes tas atsipalaidavimas neatneša gerų emocijų. Vis tiek turi įrodyti, kad savo klase esi aukštesnis, o jaunimas išeina, nori parodyti, kad kažką gali, kad verti pagrindo. Pasikartosiu, ką esu jau sakęs anksčiau šiame sezone, tai ne mano stiliaus įvartis, bet tuo momentu man „užkibo“. Antrajame kėlinyje norėjome greito įvarčio. Nemušęs - neįmuši. Visa komanda antrajame kėlinyje buvo užsivedusi.“

Treneris Mindaugas Čepas („Banga“): „Du skirtingi kėliniai. Jeigu pirmajame visiškai kontroliavome rungtynių eigą, tai antrajame viskas kardinaliai pasikeitė. Aišku, šiandien šiek tiek rotavome sudėtį, leidome pasireikšti jaunesniems žaidėjams. Tiems, kurie daugiau laiko praleidžia aikštelėje, norėjome leisti šiek tiek atsipūsti, kadangi antradienį mūsų vėl laukia čempionato rungtynės. Manau, kad šis pralaimėjimas yra mano - prisiimu atsakomybę sau. Jauni žaidėjai žaidė neblogai, momentais buvo klaidelių, buvo ir geresnių momentų. Galbūt įtakos turėjo tas staigus praleistas įvartis antro kėlinio pradžioje. Po jo per daug prisėdome prie savo vartų, nebepasitikome priešininkų ir jie tai pajautė. Neapsigynėme nuo R.Beniušio. Šiai dienai klubo prioritetai yra taurė. Burtų laukiame su nekantrumu. Vėlgi, tai nereiškia, kad mes nurašome čempionatą. Eisime, žaisime, kausimės dėl kiekvienos pergalės visose likusiose rungtynėse, nesvarbu koks priešininkas.“