Puikią formą demonstruojanti „Sūduva“ užtikrintai susitvarkė su „Ekranu“ (komentarai)

Marijampolės „Sūduva“ toliau demonstruoja puikią formą, išvykoje nepalikdama jokių šansų Panevėžio „Ekranui“. Kontroliavęs žaidimą beveik visą rungtynių laiką Suvalkijos klubas įveikė varžovus rezultatu 2:0 (1:0), iškovojo trečiąją pergalę per ketverias rungtynes  „SMScredit.lt A lygoje“ ir turnyro lentelėje pasivijo dėl antrosios vietos kovojančius „Trakus“,„Atlantą“ bei „Kruoją“. Panevėžiečiai patyrė antrąją nesėkmę iš eilės.

Jau pačioje dvikovos pradžioje rungtynės baigėsi „Sūduvos“ legionieriui Milošui Kovačevičiui. Po Edgaro Baranausko pražangos, rungtynių arbitro „įvertintos“ geltona kortele, serbas iš aikštės buvo išneštas neštuvais ir greitosios pagalbos automobiliu skubiai nugabentas į ligoninę.

„Ekranas“ pabandė pasinaudoti nedideliu svečių sutrikimu. Pavojingai iš toli smūgiavo Dovydas Norvilas, vėliau, suklydus gynėjui, vienas prieš vartus iššoko Uchenna Umeh, tačiau, apmaudžiai per toli atleido kamuolį.

Atsigavę po šoko, svečiai perėmė iniciatyvą ir vis dažniau ėmė artėti link „Ekrano“ vartų. 16-ąją minutę sėkmės pritrūko Arminui Vaskelai. Labai tolimas saugo smūgis lietė šalia buvusio varžovo koją, šiek tiek pakeitė kryptį ir atsimušė į išorinę virpsto dalį. Akrobatinis Kornelijaus Timofejevo šuolis komandos nebūtų išgelbėjęs.

Po kampinio efektingu smūgiu per save kamuolį į vartus pabandė nukreipti Marius Šoblinskas, bet į vartus nepataikė, o kėlinio viduryje po gero Valentino Baranovskio perdavimo aukščiau už gynėjus iššokęs Tomas Radzinevičius pavojingai smūgiavo galva.

Įvartis į panevėžiečių vartus krito 29-ąją minutę. Trumpam praradę koncentraciją, aikštės šeimininkų gynėjai nepastebėjo į baudos aikštelę įkertančio V.Baranovskio, kuriam, po idealaus Giorgio Russo perdavimo beliko nukreipti kamuolį į vartus iš kelių metrų.

„Ekranas“ iš karto atsakė pavojingu išpuoliu. Po individualaus reido ir stipraus smūgio pažeme Elivelto privertė Džiugą Bartkų šuoliu palydėti kamuolį.

36-ąją minutę Panevėžio komanda buvo labai arti išlyginamojo įvarčio. Po pražangos prieš Elivelto kairėje pusėje ir perdavimo į baudos aikštelę prie „Sūduvos“ vartų kilo didžiulis gaisras. Po kelių rikošetų, svečiams bandant išmušti kamuolį, jis atšoko Edvinui Girdvainiui. Tačiau gynėjo smūgį kojomis atrėmė puikią reakciją pademonstravęs D.Bartkus.

Po pertraukos „Sūduva“ toliau kontroliavo žaidimą. Šiek tiek atsitraukusi į savo aikštės pusę, Marijampolės komanda leido daugiau žaisti su kamuoliu varžovams, tačiau kelius link vartų saugojo patikimai ir D.Bartkui darbo praktiškai nesuteikė.

Ne kartą pavojingai šovęs iš toli, Tomas Radzinevičius buvo labai arti įvarčio 57-ąją minutę, kai puolėjo smūgį pažemę pirštų galais į kampinį sugebėjo nukreipti patikimai sužaidęs K.Timofejevas.

Vis tik „Ekrano“ vartininkas neišgelbėjo savo komandos 63-ąją minutę. Aikštės viduryje susigrąžinęs prarastą kamuolį, A.Vaskela nuskubėjo link varžovų vartų ir palaukė atbėgančio Mariaus Šoblinsko. Šio tolimas smūgis pažeme nebuvo stiprus, bet K.Timofejevas šokinėjančio kamuolio atremti nesugebėjo.

Į priekį nuskubėję aikštės šeimininkai realią galimybę sušvelninti rezultatą turėjo 70-ąją minutę. Po kampinio E.Girdvainis pabandė techniškai kulnu nukreipti kamuolį į artimą vartų tinklą, bet pritrūko tikslumo.

Rungtynėms baigiantis, labai kietai kovoję futbolininkai nesaugojo nei savęs, nei varžovų, todėl mačo arbitrui net penkis kartus teko rodyti geltonas korteles dėl pavojingo ar šiurkštaus žaidimo.

Jau per pridėtą laiką panevėžiečius nokautuoti galėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Mohamadas Kdouh, bet, pakėlus kampinį, smūgiavo virš vartų.

Treneris Darius Gvildys („Sūduva“): „Vaikinai buvo motyvuoti, suprato rungtynių reikšmę. „Atlantas“ pralaimėjo, „Kruoja“ sužaidė lygiosiomis - darosi įdomu. Ir dvikovos, ir atsidavimas nuo pirmų minučių, ypatingai disciplina gynyboje, kas buvo pasakyta prieš rungtynes, praktiškai išpildė 100 procentų. Kaip buvęs gynėjas sakau, kad, jei komanda nepraleidžia, esu laimingas, o jei dar įmušame, tai dvigubai laimingesnis. D.Isoda pajuto dieglį, reikėjo greitai persiorientuoti, įleisti daug naujų gynėjų. Iš keturių gynėjų, kurie žaidė paskutines tris rungtynes, trys iškrito dėl traumų, dėl kortelių. Bet yra kiti žaidėjai, laukiantys savo eilės, ir tiek T.Snapkauskas, tiek P.Daukša sulaukė savo šanso ir sužaidė gana patikimai.“

Valentinas Baranovskis („Sūduva“): „Laimėjome rungtynes, trys taškai - svarbiausia. Kylame lentelės laiptais, pamažu įsivažiuojame. Pirmasis čempionato ratas buvo sunkus, dabar įsivažiavome, ateina pasitikėjimas savo jėgomis. Nuotaikos po gerų rungtynių puikios. Treneris akcentuoja, kad svarbiausia - apsiginti, gerą gynybą ir greitą išėjimą į atakas. Tai mes puikiai vykdėm. Pasinaudojome tomis klaidomis, kuriomis galvojome pasinaudoti prieš „Ekraną“. Išėjo pakankamai greitai įmušti įvartį. Po jo atidavėme iniciatyvą ir laukėme savo šanso. Turėjome dar progų pabėgti į kontratakas. Greitais perdavimais pagrįstas žaidimas duoda rezultatų.“

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Šiandien buvo turbūt blogiausias sezono mačas „Ekranui“. Tam galima surasti ne vieną priežastį. Sveikiname „Sūduvą“ su pergale, šiandien jie buvo stipresni. Labiausiai pritrūko poilsio, nes dvi dienos - yra futbole ar sporto moksle tokia taisyklė - atsistatyti neįmanoma. Galbūt ir mano klaida, parenkant sudėtį: reikėjo leisti daugiau žaidėjų, kurie nežaidė praeitose rungtynėse. Nes yra tokia teorija, kad po dviejų dienų reikia pakeisti 5-6 žaidėjus. Oras dar labiau pasunkino tą atsistatymą. Neturėjome jėgų nei paspausti, nei ką daugiau nuveikti. Nepasakyčiau, kad „Sūduva“ buvo kažkuo geresnė, bet viena klaida pirmajame kėlinyje, antrajame tą vienintelį „Sūduvos“ smūgį į vartus galime prisiminti - ir vėl įvartis. Sunku, nes mes priekyje beveik nieko nesukūrėme. Trūko greičio, trūko šviežumo išeinant į atakas. Čia pagrindinės pralaimėjimo priežastys.“