Prieš „Sūduvą“ neatsilaikė ir „Banga“ (komentarai)

Marijampolės „Sūduvos“ pergalių serija padidėjo iki penkių iš eilės laimėtų rungtynių. Suvalkijos klubas „SMScredit.lt A lygoje“ ir be diskvalifikuoto rezultatyviausio lygos futbolininko Nerijaus Valskio XXV ture įveikė Gargždų „Bangą“ rezultatu 3:0 (2:0). Dukart pasižymėjo Tomas Radzinevičius.

Labai aktyviai pradėję rungtynes aikštės šeimininkai jau pirmąją minutę galėjo pasižymėti, kai, žaibiškai įžaidus kampinį, Aurelijus Staponka laisvas galva smūgiavo virš vartų. Užgulusi varžovų vartus „Banga“ kėlė vieną kampinį po kito, tačiau sukurti naujų progų įvarčiams nesugebėjo.

Atlaikiusi atakų šturmą, „Sūduva“ pamažu išlygino žaidimą. 15-ąją min. Audrius Brokas individualiu reidu kairiajame krašte prasiveržė iki baudos aikštelės ir stipriai smūgiavo šalia dešiniojo vartų virpsto.

Po penkių minučių dešiniajame flange kamuolį gavo Povilas Kiselevskis. Jo stiprų ir tikslų smūgį į apatinį vartų kampą pirštų galais Rimantas Bogužas sugebėjo nukreipti į kampinį. Po kampinio Mariui Šoblinskui iki įvarčio pritrūko kelių centimetrų. Techniškai galva smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia dešiniojo virpsto.

23-ąją minutę svečiai išsiveržė į priekį. T. Radzinevičius puikiai atsitvėrė gynėją baudos aikštelėje, sulaukė tiesiai iš užribio į žaidimą gražinto kamuolio ir iš aštraus kampo stipriu smūgiu R.Bogužui nepaliko jokių šansų išgelbėti komandą.

Po įvarčio „Sūduva“ perėmė iniciatyvą ir ėmė kontroliuoti aikštės vidurį, uždarydama visus kelius prie savo vartų. Gargždiškių atakos baigdavosi vos prasidėjusios. Per likusį laiką iki pertraukos įsiminė vienintelis tolimas Važos Bedoidzės smūgis.

38-ąją minutę aikštės šeimininkai prarado kamuolį savo aikštės pusėje ir buvo nubausti. T.Radzinevičius idealiu perdavimu iš aikštės gilumos išvedė Karolį Chveduką vieną prieš vartininką. „Sūduvos“ saugas suklaidino R.Bogužą ir pasiuntė kamuolį į tuščių vartų tinklą.

Antrojo kėlinio pradžioje „Banga“ dar kartą užgulė svečių vartus, tačiau Pavelui Davidovui darbo nebuvo. 53-ąją minutę kamuolys vos neįkrito į „Sūduvos“ vartus, kai po nepavykusio perdavimo iš kairiojo krašto, jis netikėtai atsitrenkė į skersinį ir, atsimušęs į žemę, išriedėjo už galinės linijos.

69-ąją minutę „Bangos“ situacija dar labiau komplikavosi. Komandos kapitonas Aleksandras Ivanauskas prarado kamuolį savo baudos aikštelės prieigose ir buvo priverstas nugriauti K.Chveduką. Rungtynių arbitras nedvejodamas gargždiškį už paskutinės vilties pražangą pašalino iš aikštės.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 10 minučių, viskas tapo aišku, kai dar vienos kontratakos metu dviese prieš vieną išbėgo K.Chvedukas ir T.Radzinevičius. Po vartininką ir gynėją pritraukusio K.Chveduko perdavimo „Sūduvos“ puolėjui beliko ramiai pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Treneris Darius Gvildys („Sūduva“): „Rezultatas yra, bet ypač antrą kėlinį paleidome vadžias iš rankų. Aišku, po tokių rungtynių kaip prieš „Ekraną“ ir „Kruoją“ matėsi, kad komanda galbūt yra emociškai „pasėdusi“. Trūko šviežumo. Dangos pasikeitimas. Žinoma, teisintis negalima, komanda vis tiek turi žaisti iki galo. Taip atiduoti iniciatyvą negalima. Prie „Bangos“ žaidimo prisitaikyti nereikėjo, labiau prie aikštės. Mes treniravomės ant žolės, o čia palijo ir kamuolys visai kitaip riedėjo, todėl reikėjo laiko, kad komanda priprastų. Po to ir kamuolys ėmė „vaikščioti“ ir atakos atsirado, apsiraminome. N.Valskis šiai dienai yra jėga - jis formoje, prideda atakoje, susižaidęs su T.Radzinevičiumi. K.Chvedukui tai buvo neįprasta pozicija, reikėjo laiko, taktiškai truputį neteisingai žaidė. Bet, turint minty, jog jis vėl atsigauna po traumų, džiaugiuosi, kad žaidžia. Valskis gavo pailsėti, jo vietoje kitas gavo šansą atsiskleisti. Apie „Bangą“ kaip visada galiu sakyti tik gerus žodžius. Jie iš aikštės gali išeiti pakelta galva, kadangi davė tokią kovą. Per pertrauką vaikinus bandžiau nuteikti, kad žaisti iki galo kovingai, laikyti tokį tempą kaip prieš „Kruoją“, bet taip giliai į jų smegenis įsismelkti nepavyko.“

Karolis Chvedukas („Sūduva“): „Rungtynes vertinu gerai - pergalė, trys taškai. Apsiėjome be traumų. Džiaugiuosi komandos pergale, noriu padėkoti vyrams. Asmeniškai rungtynės pavyko. Norėjosi - vis tik šį sezoną labai mažai rungtynių sužaidžiau. Susikaupiau ir išėjau padėti komandai. Tikiuosi, kad taip be traumų ir toliau tęsis. Pradžioje buvome išsibalansavę, nepagavome ritmo. „Banga“ kokias 10-15 minučių laikė ir kontroliavo kamuolį. Reikėjo mums priprasti prie dangos. Po to įsivažiavome. Pirmojo įvarčio reikėjo. Tomas sužaidė puikiai, užsiblokavo kamuolį ir viską išsprendė pats. Raudonos kortelės epizode tikėjausi, kad gynėjas būtent toje vietoje kamuolį atleis ir startavau į tą vietą. “

Treneris Mindaugas Čepas („Banga“): „Pralošėme šiai dienai stipresnei komandai. Visiškai pralošėme pirmame kėlinyje, nesilaikėme žaidimo plano, žaidybinės drausmės, palikdami didelius tarpus. Kalbėjome, kad reikia žaisti kuo kompaktiškiau, kuo daugiau susitraukus, žaisti antru numeriu, o mes pradėjome pirmu. Nesilaikymas ir privedė prie to, kad pirmas kėlinys buvo pralaimėtas 0:2. Pati pradžia gal buvo visai nieko, bet kamuolio kontrolę, dvikovas šiai dienai pralošėme pilnai. Pagrindinė užduotis per pertrauką buvo nuteikti vaikinus optimistiškai, kad dar ne viskas prarasta. Vaikinai bandė perimti gijas į savo rankas, stengėsi, bet pašalinimas ir rungtynių baigtis tapo aiški.“