9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

Praėjusio sezono lyderių mūšyje – „Žalgirio“ dominavimas (komentarai)

Vilniaus „Žalgiris“ atsitiesė po netikėtų lygiųjų su „Trakais“ ir IV-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture savo aikštėje nušlavė „Atlantą“ rezultatu 4:0. Vilniečiai po šių rungtynių tapo vienvaldžiais čempionato lyderiais. Praėjusio sezono vicečempionai „Atlanto“ futbolininkai pergalės skonio nepatyrė jau trečiame mače iš eilės.

Rungtynių pradžioje nei viena komanda nebuvo akivaizdžiai perėmusi iniciatyvos į savo rankas. Visgi, kiek netikėtai jau pirma proga prie svečių vartų pasibaigė įvarčiu. 9-ąją minutę Jakubas Wilkas atidarė savo komandos įvarčių sąskaitą šiame mače. Lenkui tikslų perdavimą atliko Serge Nyuiadzis.

Po praleisto įvarčio „Atlantas“ nepalūžo ir bandė išlyginti rezultatą, tačiau šeimininkų gynybos linija žaidė ypač patikimai. Svečiai kėlė kelis kampinius, tačiau nuo jų  „Žalgiris“ apsigynė be didesnių problemų.

24-ąją minutę neleistinai savo baudos aikštelėje sužaidė „Atlanto“ vartininkas Mantas Galdikas. Vartų sargui buvo parodyta geltona kortelė, o skirtą 11 metrų baudinį šaltakraujiškai realizavo šį sezoną „Žalgirio“ klubą papildęs Linas Pilibaitis. Nors M.Galdikas ir atspėjo kamuolio skriejimo kryptį, tačiau smūgis buvo neatremiamas.

Po kelių minučių sekė gana pavojingas svečių išpuolis. Karolis Laukžemis dėkingoje situacijoje kiek per toli atsileido kamuolį ir pirmasis prie jo suskubęs Andro Švrljuga pavojų neutralizavo. Ši ataka turbūt ir buvo bene vienintelis pavojingesnis „Atlanto“ blykstelėjimas pirmajame kėlinyje.

Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą pavojingą smūgį atliko J.Wilkas, o 40-ąją minutę trečiąjį įvartį pelnė legionierius iš Kipro Kristis Andreou. Nors puolėjo smūgis nebuvo visai sėkmingas, tačiau kamuolys atsimušęs į „Atlanto“ žaidėją Tadą Eliošių įskriejo į vartus.

Jau antrojo kėlinio pradžioje visas „Atlanto“ dar turėtas viltis nubraukė tikslus to paties K.Andreou smūgis. Dublį atlikusiam legionieriui tikslų perdavimą atliko S.Nyuiadzi.

Iš karto po ketvirtojo įvarčio „Atlanto“ puolėjas Evaldas Razulis sulaukė savo šanso, tačiau jo smūgį atrėmė puikiai sužaidęs „Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkauskas.

Nors svečių vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija bandė pagyvinti komandos žaidimą, į aikštę išleisdamas tiek komandoje debiutavusį rusą Igorį Kirilovą, tiek Donatą Naviką, tačiau keitimai jokių apčiuopiamų dividendų neatnešė. Šeimininkai ir toliau užtikrintai kontroliavo žaidimą.

Gana aktyviai į žaidimą įsiliejo po keitimo pasirodęs Elvinas Zagurskas, tačiau jo pastangos nebuvo vainikuotos įvarčiu. Dėkingų progų turėjo ir kiti žaidėjai, bet jų realizuoti nepavyko.

Rungtynių pabaigoje „Žalgiris“ atidavė iniciatyvą svečiams, kurie jokių įsimintinų progų nesukūrė. Finalinis teisėjo Gedimino Mažeikos švilpukas konstatavo labai užtikrintą „Žalgirio“ pergalę rezultatu 4:0.

Deividas Šemberas („Žalgiris"): „Visi matė, kas yra stipriausia komanda Lietuvoje ir šiandien mes tą įrodėm. Savo žaidimu ir rezultatu, todėl, manau, pats rezultatas pasako viską už save ir pelnytai laimėjom. Negalima sakyt, kad rungtynės buvo lengvos, tiesiog galbūt iš rezultato taip atrodo, kad 4:0 ir rungtynės buvo lengvos, bet jos iš tikrųjų buvo sunkios ir tie įvarčiai taip lengvai nekrito, kaip, galbūt, atrodo iš šono. Vis dėlto gerai žaidėm, išpildėm tą, ką treneris liepė ir tai atvedė į sėkmę. Tai pagrindinis dalykas, jeigu kiekvienas žaidėjas išpildo tai, ką pasako, liepia, treneris prieš varžybas, natūralu, kad tai atneš rezultatą. Labai džiaugiuosi, kad kiekvienas žaidėjas, kuris buvo aikštėje, padarė, tai, ką turėjo padaryti ir iš to susidėjo sėkmė. Ir šiandien mes laimėjom".

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris"): „Visų pirma, tikėjausi, kad būsite laimingesni po tokių rungtynių, kadangi, mano nuomone, tai buvo geras mačas. Tokios rungtynės mūsų čempionate leidžia pajusti žmonėms futbolo skonį. Šįvakar abi ekipos bandė kovoti ir turėjo aukštus tikslus. Tokia priešprieša tarp pirmos ir antros lygos komandų yra svarbi. Tai buvo svarbu ir mums. Jeigu kažkas po praėjusio sezono atomazgos dar turėjo klausimų, kas yra pajėgiausia Lietuvos komanda, manau, šios rungtynės į tuos klausimus atsakė. Aišku, tai tik vienas susitikimas, bet kiekvieną kartą sezono starte susitinkant favoritams, mačas atsako į klausimą, kas šiuo metu yra geresni. Mes laimėjome ir esu patenkintas žaidimu. Pirmas kėlinys buvo geras. Antrame siekėme išsaugoti svarbiausių žaidėjų energiją. Ypač galvojau apie saugus, todėl atlikome ankstyvus keitimus. Iškovoti trys taškai ir tai buvo geras vakaras visiems - ir komandai, ir, žinoma, man. Dabar žiūrime į priekį, į laukiančią priešpriešą su „Ekranu". Bus įdomu".

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas"): „„Žalgiris" šiandien pelnytai laimėjo, nes buvo stipresnis. Su tuo ir sveikinu. Mums šiandien niekas nesigavo. „Žalgiris" išnaudojo viską, ką turėjo, bet jie šiandien buvo geresni ir sveikinu juos su pergale. Žinote, pas mus tokia situacija, kad yra vienas skirtumas po praėjusio sezono. Tada visi norėjo įrodyti savo vertę. Buvo ir jaunimo, ir patyrusių vaikinų, kurie visi norėjo parodyti, ką sugeba. Dabar kitokia situacija. Praėjusiais metais iškovojame antrą vietą ir kai kurie vaikinai mano, jog jau yra labiau patyrę. Turime ir naujokų, tad gaunasi toks išsibalansavimas. Tai pasimatė rungtynėse su tokiu varžovu kaip „Žalgiris". Matėsi ir tada, kai žaidėme su „Granitu". Pirmavome 2:0, turėjome įmušti dar du - tris įvarčius, bet vietoje to iškovojome vos tašką. Tada ir sakiau, kad žaidėjų laukia baudos. Dar tik sezono pradžia, bet atsilikimas nuo žalgiriečių jau penki taškai, mus lenkia ir kitos komandos. Pas mus žais tie, kurie gali ir nori rungtyniauti, į kitką dėmesio nekreipsime".