Pirmosiose Europos lygos antrojo etapo rungtynėse – "Atlanto" lygiosios

Žygį Europoje tęsiantis uostamiesčio „Atlanto“ klubas ketvirtadienį namuose pademonstravo didelį norą ir atsidavimą bei niekuo nenusileido Karagandos „Šachtior“ ekipai nei rezultato, nei žaidimo prasme – 0:0. Prieš išvyką į Kazachstaną lietuviai išsaugojo gerus šansus žengti į trečiąjį UEFA Europos lygos atrankos etapą.

Permainingoje kovoje tiek klaipėdiečiai, tiek praėjusiais metais grupių varžybose žaidusi Kazachstano ekipa po kartą sudrebino vartų konstrukciją, tačiau įvarčių nebuvo pelnyta. "Atlantas" iškovojo pelnytas lygiąsias ir išsaugojo realius šansus po savaitės Karagandoje pakovoti dėl kelialapio tolyn.

Grėsmė - tolimi lietuvio išmetimai

"Atlantas" pradėjo rungtynes tokios pačios sudėties, kokios prieš savaitę įveikė Liuksemburgo atstovus "Differdange". "Šachtior" ekipoje nuo rungtynių pradžios rungtyniavo Lietuvos rinktinės saugas G.Vičius.

Pirmajame kėlinyje būtent G.Vičiaus tolimi išmetimai iš užribio kėlė gresmę "Atlanto" gynėjams. 19 min. po vieno iš jų Mihretas Topcagicas smūgiavo galva ir kamuolys atsimušė į skersinį. Pakartotinį „Šachtior" bandymą atrėmė „Atlanto" vartininkas Mantas Galdikas. Savo ruožtu 11 min. turėjo padirbėti ir svečių vartininkas, kuriam reikėjo atremti Mariaus Papšio baudos smūgį.

Kazachstano atstovai turėjo teritorinę persvarą, tačiau „Atlantas" karts nuo karto rengdavo pavojingas kontratakas. Vienoje iš jų „Atlantui" nepavyko pasinaudoti kiekybiniu pranašumu - ataka baigėsi nestipriu Donato Kazlausko smūgiu iš baudos aikštelės prieigų. Klaipėdiečiai pirmąjį kėlinį baigė išlygindami žaidimą, tačiau atakoms stigo tikslumo.

Pataikė į virpstą

Antrojo kėlinio pradžioje G.Vičiaus įmetimai į baudos aikštelę vėl kėlė grėsmę. M.Topcagicas kartą galva pavojingai smūgiavo šalia vartų, kitame epizode vos nepasinaudojo atšokusiu kamuoliu.

„Atlantas" geriausią progą turėjo 68 min. Po Donato Kazlausko perdavimo iš krašto į baudos aikštelę atbėgęs Andrius Bartkus smūgiavo iš eigos ir pataikė į virpstą. 72 min. labai pavojingas buvo M. Papšio baudos smūgis, tačiau svečius išgelbėjo vartininkas.

Kėlinio pabaigoje vyravo atviras futbolas. Vieną varžovų smūgį atrėmė M.Galdikas, du kartus šalia vartų smūgiavo „Šachtior" puolėjas Andrejus Finončenko. Greta vartų iš baudos aikštelės kamuolys skriejo ir po D. Kazlausko smūgio. 88 min. Lukas Baranauskas pabėgo nuo gynėjų, tačiau vartininkas jį akimirka aplenkė ir išmušė kamuolį.

Rungtynės taip ir baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Atsakomosios rungtynės vyks po savaitės Kazachstane.