Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 11 turas / Bal 27 15:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai

Pirmoji pergalė jau ir „Klaipėdos granito“ sąskaitoje (komentarai)

Po keturių nesėkmingų bandymų klaipėdiečiai iškovojo debiutinę pergalę „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. V-ajame pirmenybių ture svečiai įveikė šauniai „Dzūkų tankų“ palaikomą, bet negandų kamuojamą Alytaus „Dainavos“ ekipą rezultatu 5:0 (2:0). Alytiškiams jau penkiuose mačuose iš eilės nepavyksta pasiųsti kamuolio į varžovų vartų tinklą. Savo ruožtu, „Dainavos“ vartų sargui Donatui Mikučionui net 23-is kartus teko traukti kamuolį iš savųjų vartų.

Rungtynių pradžioje „Klaipėdos granito“ futbolininkai iš karto ėmė jautį už ragų ir rezgė išpuolius prie „Dainavos“ vartų. Alytiškių gynėjai mačo užuomazgoje beveik neklysdavo, o puolėjai Kęstutis Balčiūnas ir Dominykas Grižas kartais sužibėdavo puolime.

Vis tik labiau patyrę klaipėdiečiai pasinaudojo pirmąja dzūkų klaida ir 19-ąją minutę išsiveržė į priekį. Keletą varžovų baudos aikštelėje suklaidinęs Ernestas Veliulis atliko tikslų perdavimą Georgui Alaverdašviliui, kuris užtikrintai nuginklavo D.Mikučionį.

Praleidusi įvartį „Dainava“ kiek rimčiau pagrasindavo po standartinių padėčių. Komandos kapitono Nerijaus Bartkevičiaus tolimas smūgis praskriejo greta vartų, Nerijaus Kavaliausko bandymas smūgiuoti taip pat buvo vainikuotas nesėkme.

33-iąją minutę alytiškių puolėjas K.Balčiūnas smūgiavo į vartus, bet patikimai sužaidė „Klaipėdos granito“ vartininkas Paulius Pocius.

Po keturių minučių svečiai rezultatą padvigubino. Puikaus perdavimo sulaukęs ir į baudos aikštelę laiku įkirtęs Tamazis Čargeišvilis taip pat savo šanso nepraleido. Kėlinio pabaigoje klaipėdiečiai buvo susikūrę keletą pavojingų progų, tačiau jų realizuoti nepavyko.

Antrojo kėlinio pirmoji dalis buvo gana vangi, svečiai užtikrintai kontroliavo žaidimą, bet pavojingų progų nesukūrė. „Klaipėdos granito“ treneris Robertas Poškus atliko visus tris keitimus, kurie pastebimai pagyvino komandos žaidimą.

Būtent po keitimo pasirodęs Borisas Ignatjevas 76-ąją rungtynių minutę patrigubino rezultatą, tikslų perdavimą jam atliko Rokas Urbelis.

Gana neblogai gynęsi jaunieji „Dainavos“ žaidėjai rungtynių pabaigoje pavargo ir praleido dar du įvarčius į savo vartus. Jų autoriai – tie patys gruzinai. Pirmasis 86-ąją minutę pasižymėjo G.Alaverdašvilis, o antrasis, 89-ąją minutę - T.Čargeišvilis. Per likusį laiką daugiau įvarčių nebuvo pelnyta, „Klaipėdos granitas“ ir toliau pratęsė sausas „Dainavos“ minutes be įvarčio.

Treneris Tomas Ražanauskas („Klaipėdos granitas"): Nemanau, kad yra didelis skirtumas, ar laimi 5:0, ar 8:0, svarbu mum yra nugalėti ir iškovoti pirmą pergalę. Užduotis mes įvykdėm, nugalėjom ir džiaugiuosi už tai. Mes truputį kitaip pradėjom žaisti antrąjį kėlinį, po pirmo kėlinio pakeitėm vieną gynėją, išleidom antrą puolėją, bandėm pažaisti 3-5-2 sistema ir paprasčiausiai reikėjo laiko, kol vyrai persiorientavo, bet priekaištų niekam nera. Kiek galėjo šiai dienai jie visi, sužaidė pagal galimybes".

George Alaverdašvilis („Klaipėdos granitas"): „Neblogas žaidimas, stengemės, norėjom laimėti ir laimėjom. Komanda labai gera, kolektyvas draugiškas, puikus. Visi gerai dirba ir esu patenkintas, jog čia žaidžiu".

Treneris Sergėjus Aleinikovas („Dainava"): „Rungtynes patys matėte. Nežiūrint į tai, jog stengemės išvengti to, kas buvo anksčiau, mūsų komanda jauna, nepatyrusi ir daug klysta. Kai žaidi su varžovu, galinčiu truputį daugiau nei mes, toks rezultatas ir gaunasi. Jis mums - nelabai geras. Svarbiausia šiandien buvo tai, kad buvo šiek tiek permainų, kalbant apie norą. Buvo kova, kažkas keitėsi. Tiesa, tam, kad žaidimą rimtai pakeistume, reikia laiko, kurio šiuo metu mums ir trūksta. Deja, pirmosios sezono rungtynės duoda tik tokius rezultatus. Pasikartosiu, kai žaidi su vaikinais, kurie neturi rimtų rungtynių patirties ir nėra pasiruošę, sunku prieš patyrusius varžovus. Reikia laiko".