Pirmavusi „Banga“ atidavė pergalę „Šiauliams“ (komentarai)

Kovoje dėl „SMScredit.lt A lygos“ čempionato septintosios vietos į priekį išsiveržė „Šiauliai“. Saulės miesto komanda priešpaskutiniojo turo dvikovoje svečiuose pirmoji praleido įvartį, bet antrajame kėlinyje pasižymėjo triskart ir palaužė Gargždų „Bangos“ pasipriešinimą – 3:1 (0:1). Po šios pergalės šiauliečiai turnyro lentelėje aplenkė vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusį „Klaipėdos granitą“.

Po lygios mačo pradžios, kurios metu abi ekipos apsikeitė tolimais šūviais, „Šiauliai“ užgulė varžovų vartus ir privalėjo išsiveržti į priekį. Iš pradžių iš aštraus kampo po Mindaugo Straukos perdavimo 15-ąją minutę gražiu smūgiu vienu lietimu kamuolį virš vartų pasiuntė Edvinas Jasaitis.

Po minutės „Bangą“ išgelbėjo tik fantastiškai sužaidęs Ignas Driomovas. Po kojomis varžovui kritęs vartininkas kažkokiu būdu sugebėjo sureaguoti ir atremti prieš jį iššokusio M.Straukos smūgį į tolimą  vartų kampą.

21-ąją minutę Gargždų komandos vartininkas darsyk išgelbėjo komandą. Po kampinio rezultatyviausias lygos futbolininkas Niko Tokičius nestipriu, bet technišku smūgiu galva pabandė labai tiksliai nukreipti kamuolį į tolimą vartų kampą. Vis tik I.Driomovas viena ranka sugebėjo jį pasiekti ir nukreipti toliau nuo pavojaus.

Kėlinio viduryje „Šiauliams“ teko atlikti priverstinį keitimą, nes rungtynių tęsti nebegalėjo traumą patyręs Rokas Gedminas. Jį pakeitė lygoje debiutavęs Eligijus Jankauskas. Jaunasis futbolininkas drąsiai įsijungė į žaidimą ir kone pirmuoju smūgiu galėjo įmušti, bet tolimu smūgiu uždirbo kampinį.

Atlaikiusi varžovų atakų laviną, 27-ąją minutę kiek netikėtai į priekį išsiveržė „Banga“. Po Edgaro Drąsučio aukšto perdavimo dviejų varžovų apsuptyje atsidūręs Dovydas Medžiaušis nesugebėjo išmušti kamuolio, leisdamas Andrijui Burdijanui.

Antrajame kėlinyje iniciatyva priklausė šiauliečiams, įsikūrusiems varžovų aikštės pusėje. 56-ąją minutę į „Bangos“ vartus buvo skirtas baudinys, kai ranka prie savo vartų sužaidė E.Jasaičio smūgį blokavęs Aleksejus Epifanovas. N.Tokičiaus smūgį nuo 11 m. žymos I.Driomovas sugebėjo atremti, bet kamuolį atmušė prieš save, leisdamas kroatui įmušti antruoju bandymu.

Po minutės „Šiauliai“ privalėjo išsiveržti į priekį. Jevgenijus Morozas parideno kamuolį Titui Vitukynui. Jo stiprų šūvį pažeme I.Driomovas atrėmė. Pirmasis prie kamuolio suskubo N.Tokičius, bet pakartotinis legionieriaus smūgis buvo labai nevykęs, puiki proga liko neišnaudota.

75-ąją minutę nuo didelių nemalonumų šiauliečius išgelbėjo gynėjas Tamirlanas Kozubajevas. Vartininkui į pagalbą atskubėjęs legionierius praktiškai ant vartų linijos sustabdė Arturą Siryko smūgį.

Svečiai atsakė labai pavojinga ataka po poros minučių. Antroje dvikovos pusėje labai aktyviai į puolimą skubėjusio Valdemaro Borovskio perdavimas pasiekė M.Strauką, kuris gražiu ir technišku smūgiu pabandė įsukti kamuolį į tolimą vartų kampą, bet pataikė į virpstą.

Savo pranašumą „Šiauliai“ įrodė tik rungtynių pabaigoje. 82-ąją minutę M.Strauka puikiu perdavimu vieną prieš vartus išvedė Titą Vitukyną, kuris savo šansą išnaudojo. Aikštės šeimininkai tikėjosi, kad bus užfiksuota nuošalė, bet arbitro asistentas vėliavėlės nepakėlė.

86-ąją minutę tašką rungtynėse padėjo N.Tokičius. Po V.Borovskio perdavimo E.Jankauskas praleido kamuolį, prie savęs pritraukdamas gynėjus, todėl kroatui beliko iš poros metrų pataikyti į vartus.

Treneris Gedeminas Jarmalavičius („Šiauliai“): „Nieko nelemiantis mačas, bet mes vis tiek kovojame dėl septintos vietos. Aš ir vyrams sakiau, kad laimėti ne rūbinėje, o aikštėje. Kažkoks buvo abejingumas ir nenusiteikimas pirmajame kėlinyje. Aišku, trūksta mums S.Babičiaus, jis buvo atakų organizatorius, kuris laikė visas gijas savo rankose. Tas ir pasimatė: kažką norime išspręsti, kažką norime padaryti, kiekvienas galvojome, kad gal aš padaryti, bet niekas nesigauna. Antrajame kėlinyje galbūt „Banga“ pavargo, įmušėme tuos įvarčius, džiaugiamės trimis taškais. Rūbinėje rimtai vyriškai pasikalbėjome. Nesakau, kad viskas susitvarkė, bet, jei laimėjome, kai kas susitvarkė. Jauni žaidėjai turėtų būti motyvuoti. Sezonas baigiasi. Tave mato ne tik „Šiauliai“, bet galbūt ir kitos komandos. Tomis rungtynėmis su „Banga“ niekas nesibaigia. Viskas eina tolyn, žingsniukas į kitus metus. Jei mes taip žaisime visą laiką, būsi niekam neįdomus.“

Eligijus Jankauskas („Šiauliai“): „Labai džiugina, kad išleido, nes daug keitimų ir konkurencija yra didelė šioje komandoje, tai man kaip tokių metų jaunam žaidėjui čia debiutuoti yra labai šaunu. Treneris prieš savaitę pasakė, kad aš ir Simonas turėsim važiuoti čia žaisti rungtynes. Daug rungtynėse žaidęs, patirties kažkiek turiu, tai jau nesijaudinau. Nesitikėjau, galvojau, išeisiu antrajame kėlinyje, bet pamačiau, kad Rokas gavo traumą, treneriai liepė eiti apšilinėti ir jau buvau nusiteikęs, kad reikės eiti į aikštę. Sunkiau žaisti su vyresniais žaidėjais, nes jie turi daugiau patirties, yra jau subrendę. Man yra sunku, aš dar tik bręstantis, bet techniniu lygiu tikrai nenusileidžiu.“

Treneris Aleksandras Zernovas („Banga“): „Pirmą kėlinį atsilaikėme, žaidėme gerą futbolą, įmušėme įvartį. Antrajame kėlinyje įsitikinome savo blogu fiziniu pasirengimu. Praleidome tris įvarčius, vieną - iš baudinio. Antrasis - nesusikalbėjimas, galvojome, kad bus nuošalė, bet teisėjas vėliavėlės nepakėlė, tai jo teisė, nėra ką analizuoti. Po antro iškart praleidome trečią. Sunku žaisti prieš komandą, kuri turi ilgą atsarginių suolelį ir gali varijuoti sudėtimi. Mūsų komandoje žaidė visi, kurie gali žaisti. Visi žaidėjai, kuriuos turime, daro tai, ką moka. E.Drąsutis atliko antrąjį rezultatyvų perdavimą. Jis tobulėja, mes tai matome. A.Verbetchi žaidė atraminiu saugu, nes kitų variantų neturėjome. Pirmajame kėlinyje susitvarkė, antrajame - pavargo. Sunku žaisti, kai praktiškai tie patys vienuolika žaidėjų žaidžia rungtynes pastaruoju metu.“