Pirmavęs dviejų įvarčių persvara „Klaipėdos granitas“ taškų neiškovojo (komentarai)

„Klaipėdos granito“ vyr. trenerio dublis nepadėjo uostamiesčio komandai iškovoti pergalės „SMScredit.lt A lygos“ čempionato 30-ajame ture. Sunkius laikus išgyvenantis „Ekranas“ išvykoje pademonstravo pavyzdinį kovingumą, panaikino dviejų įvarčių deficitą antrajame kėlinyje ir įveikė turnyro lentelės kaimynus rezultatu 4:2 (0:0).

Abi komandos šiose rungtynėse turėjo verstis be LFF drausmės komiteto suspenduotų žaidėjų, todėl nestandartinės sudėtis labiausiai prisidėjo prie to, kad pirmajame kėlinyje vartininkai darbo neturėjo. Iniciatyva priklausė „Klaipėdos granitui“, kuris daugiau valdė kamuolį, tačiau labai pavojingų momentų prie svečių vartų nesukūrė. Daugiausiai grėsmės „Ekranui“ kėlė aikštės šeimininkų standartinės situacijos. Po vienos jų 7-ąją minutę Edgaras Baranauskas buvo paliktas be priežiūros, tačiau galva smūgiavo virš vartų.

Kėlinio viduryje kone penkias minutes Panevėžio komanda buvo priversta rungtyniauti be Elivelto, kol medikams pavyko sutvarstyti prakirstą galvą. Tuo pasinaudojęs ir link varžovų vartų nuskubėjęs „Klaipėdos granitas“ surengė pavojingą išpuolį, bet atakos smaigalyje atsidūręs Aurimas Jurgelevičius stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį virš vartų po Roko Boruso aukšto perdavimo.

Aikštės šeimininkų vartininkui į žaidimą įsijungti teko tik kėlinio pabaigoje. Po Tomo Salamanavičiaus netikėto šūvio iš labai aštraus kampo Tadas Norbutas nerizikavo ir nukreipė kamuolį už aikštės ribų.

Antroje mačo pusėje prapliupo ne tik lietus, bet ir įvarčiai. Po keitimo aikštėje pasirodžiusiam „Klaipėdos granito“ vyr. treneriui Robertui Poškui prireikė vos keturių minučių išvesti savo komandą į priekį. Po standartinės situacijos puolėjas smūgiu galva nepaliko Mariui Suvaizdžiui jokių šansų.

Netrukus R.Poškus į savo sąskaitą įsirašė dublį. Elivelto praradus kamuolį, Rokas Urbelis puikiu perdavimu išvedė komandos veteraną prieš vartus ir vienas labiausiai patyrusių klaipėdiečių tiksliu smūgiu antąsyk pasiuntė kamuolį į tinklą.

Dviejų įvarčių persvara aikštės šeimininkai džiaugėsi vos porą minučių. Į baudos aikštelę įsiveržęs panevėžietis Donatas Petrauskas buvo nugriautas neapdairiai sužaidusio gynėjo. Arbitro skirtą 11 m. baudinį šaltakraujiškai realizavo prie kamuolio stojęs Aleksandras Šušnjaras.

64-ąją minutę rezultatas tapo lygus, antrąjį savo įvartį rungtynėse įmušus „Ekrano“ legionieriui iš Serbijos. A.Šušnjaras laimėjo oro dvikovą standartinės situacijos metu ir galva nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

Dar po penkių minučių Armando dos Santosas idealiu perdavimu vieną prieš vartus išvedė Edvardą Tamulevičių. Šis smūgiu į vartų kampą išvedė svečius į priekį ir nuskubėjo triumfu pasidalinti su komandą palaikyti atvykusiai ištikimiausiais komandos gerbėjais. Džiaugsmo lavinos neatlaikė ir nuvirto žiūrovus nuo aikštės skyrusi tvorelė.

„Ekranui“ persvėrus rezultatą, aikštės šeimininkai kelių prie panevėžiečių vartų nerado. Iš toli pavojingai pažeme šovė R.Poškus, vėliau, sulaukęs perdavimo tarp keturių varžovų, puolėjas dusyk pabandė surasti galimybę smūgiui, bet kamuolys užstrigo gynėjų kojų miške. Rungtynėms baigiantis, laimę iš toli pabandė Donatas Nakrošius.

Galutinį tašką rungtynėse padėjo A.Dos Santosas. Brazilas jau per teisėjo kompensuotą laiką perėmė kamuolį iš neleistinai suklydusio Justo Vilavičiaus, išbėgo vienas prieš vartus ir savo šansą išnaudojo.

Treneris Marius Skinderis („Ekranas“): „Net per savo kaip žaidėjo karjerą negaliu atsiminti, kad būčiau tokias rungtynes laimėjęs. Stebuklų stebuklas, bet jie pasitaiko mūsų gyvenime. Tai lėmė 11 žaidėjų raudonais marškinėliais. Nenuleido rankų po klaidų gynyboje. Tas žaidėjas, kuris treniruojasi kartą per savaitę, muša įvarčius, bet žaidėjai nenuleido rankų. Pirmajame kėlinyje - dvi lygios komandos, be pavojingų momentų. Antrajame atsivėrė žaidimas. Jie patikėjo pergale ir ėmė mus spausti. Klube yra tokia situacija, kai aš žaidėjams paskiau, kad bent žaidimo laiką aš jiems padalinsiu maždaug po lygiai ir jie aikštėje galės pasidaryti sau reklamą tose likusiose rungtynėse. Aš suspenduotais žaidėjais tikiu, kol niekas nėra įrodyta, aš juos laikau nekaltais“

A.Dos Santosas („Ekranas“): „Tai geriausios „Ekrano“ rungtynės nuo tada, kai aš esi čia. Buvo sunku, atsiliekant dviem įvarčiais, tačiau parodėme charakterį, kovojome ir pakeitėme rungtynių eigą sau naudinga linkme. Jei visi nestengtų ir nekovotų dėl kiekvieno kamuolio, nebūtume įmušę nei vieno įvarčio, todėl tai didelė pergalė mums visiems ir labai geros rungtynės. Antrajame kėlinyje jie turėjo dvi progas ir dukart įmušė. Mes turėtume būti atidesni. Bet čia futbolas, jei nebūtų klaidų, visos rungtynės baigtųsi 0:0. Bet mes ir toliau tikėjome, nenuleidome rankų ir laimėjome.. Dabar turime įvertinti, ką darėme blogai, ir to nekartoti, bei ką darėme gerai, kad tai padaryti dar kartą. Mėgstu laimėti, mėgstu varžytis. Nesu iš tų, kurie pelno daug įvarčių, ir neturiu tokių ambicijų būti matomu. Noriu žaisti, todėl džiaugiuosi dėl įmušto įvarčio, bet tai nedidelis džiaugsmas, palyginus su pergale. Jeigu būtume pralaimėję 2:4, o aš būčiau įmušęs ir atlikęs rezultatyvų perdavimą, labai liūdėčiau.“

Treneris Robertas Poškus („Klaipėdos granitas“): „Sunku kažką pasakyti, sunku komentuoti. Pirmajame kėlinyje apylygis žaidimas, bet tokias klaidas padaryti gynyboje... Dauguma komandos žaidėjų sustojo, vidurys sustojo, niekas nebejudėjo, pasidarėme nesąmoningą baudinį. Klaidų antrajame kėlinyje tiek, kad neužteks laiko viską pasakyti. 2:0 vedant, komanda sustojo. Kad įmušti, parako tai yra. Esmė, kad komanda sustojo. Kodėl sustojo - man yra įdomiausias dalykas. Išeiti antrą kėlinį ir žaisti ne tai, kas buvo sakyta, man tai yra nesuprantamas dalykas. Kaip tik žaidėjai, vedant 2:0, turi nuraminti žaidimą. Niekas jiems nesakė pulti. Visą laiką būsiu toje pusėje, kad žaisti sąžiningai ir pagauti žaidėjus, kurie taip daro. Su dviem ukrainiečiais patys susitvarkėme, jie atsisakė žaisti. Dėl M.Zizelevo ir E.Veliulio sunku ką nors pasakyti, bet, manau, čia įvyko kažkokia klaida. Šiuos žaidėjus klubas palaikys.“