Pirmasis susitikimas - be įvarčių (komentarai)

Ketvirtadienį Gargždų miesto stadione "Banga" taikiai 0:0 sužaidė pirmąsias Europos lygos pirmojo kvalifikacijos etapo rungtynes su airių "Sligo Rovers".

Svečiai pabandė “Bangą” nustebinti aktyviu žaidimu nuo pirmųjų susitikimo minučių ir jau 4 minutę po pavojingo smūgio uždirbo kampinį. Tačiau tuo viskas ir baigėsi. Netrukus žaidimas išsilygino ir komandos daugiau laiko praleisdavo aikštės viduryje -  varžovai bandydami priartėti prie “Bangos” baudos aikštelės, o mūsų komanda laukdama savo progos kontratakuoti.

30 minutę viena iš kontratakų pavyko. E.Grigaitis, suklaidinęs dešiniajame krašte gynėją, iš aštraus kampo smūgiavo į vartus. G.Rogers smūgį atrėmė, tačiau kamuolys atiteko kairiajame krašte buvusiam S.Shevchuk. Po jo smūgio kamuolys praskriejo beveik vartų linija, kol galiausiai gynėjas nukreipė į kampinį. Po penkių minučių E.Grigaitis dar kartą įveikė savo varžovą dešiniajame krašte ir atliko puikų perdavimą S.Shevchuk, tačiau pastarasis iš kelių metrų pasiuntė kamuolį gerokai virš vartų.

Netrukus pavojinga ataka atsakė ir svečiai, tačiau užtikrintai sužaidęs Š.Jurevičius nukreipė kamuolį už galinės linijos.
37 minutę A.Butkus atliko puikų perdavimą A.Staponkai, tačiau “Bangos” kapitonas išbėgęs prieš vartininką iš 16 metrų smūgiavo netaikliai.

Nuo antrojo kėlinio pradžios “Sligo Rovers” tvirtai perėmė iniciatyvą ir jau 50 minutę turėjo puikią progą pasižymėti. Laimei, Š.Jurevičius sužaidė įspūdingai ir D.North smūgį atrėmė.

Po poros minučių savo galimybę išsiveržti į priekį turėjo ir “Banga”, tačiau S.Shevchuk iš baudos aikštelės pasiuntė kamuolį gerokai virš vartų.

72 minutę mūsų komandą dar kartą išgelbėjo Š.Jurevičius, kojomis atrėmęs S.Conneely smūgį iš kelių metrų.
Paskutines penkiolika susitikimo minučių aktyviau sužaidė “Banga” ir svečiams teko daugiau rūpintis savo vartų saugumu nei bandyti atakuoti mūsų vartus. 83 minutę E.Grigaitis neišnaudojo galimybės pasiųsti kamuolį į vartus, o 87 minutę po puikios kombinacijos greta vartų smūgiavo A.Tcallagov.

Finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo nulines lygiąsias.

Banga - Sligo Rovers (Airija) 0:0. Gargždų miesto stadionas, 2000 žiūrovų. Teisėjas: Suren Baliyan (Armėnija).

“Bangos” sudėtis: Š.Jurevičius, Z.Karkusov, D.Arlauskis, A.Epifanov, K.Urbaitis, S.Shevchuk, M.Khablov, A.Butkus, E.Grigaitis, E.Zagurskas (78 min. A.Tcallagov), A.Staponka. Atsargoje: S.Arshiev, M.Bitinas,  A.Stezhka, E.Drąsutis, D.Pačkauskas.

“Sligo Rovers” sudėtis: Rogers, Keane (89 min. Ledwith), McMillan, Conneely, Gaynor, O'Conor, Cawley, Russell, Cretaro (74 min. Greene), Djilali, North. Atsargoje: Brush, Odhiambo, Maguire.

Kova dėl kelialapio į antrąjį etapą bus pratęsta po savaitės - liepos 10 dieną 21 valandą (19 valandą vietos laiku) Slaigo mieste (Airija).