Pertrauka klubams – proga atsikvėpti ir persigrupuoti (15 turo apžvalga)

fkzalgiris.lt nuotrauka

Priartėjus dar vienam nacionalinių rinktinių varžybų ciklui, A lygoje skelbiama trijų savaičių pertrauka. Iki jos klubai spėjo sužaisti maždaug pusę pagrindinės sezono dalies rungtynių.

Nepalaužiami. Čempionų titulą ginanti Marijampolės „Sūduva“ iki šiol išlieka vienintele pralaimėjimo nepatyrusia komanda. Sūduviečiai per 14 žaistų rungtynių iškovojo 11 pergalių ir 3 sykius sužaidė lygiosiomis. Prieš rinktinių pertrauką „Sūduvos“ futbolininkai 3:0 įveikė Kauno „Stumbrą“, visus tris įvarčius įmušę per įspūdingą 12 minučių atkarpą antro kėlinio pradžioje.

Pirmas. „Sūduvos“ legionierius iš Olandijos Rigino Cicilia galų gale pelnė savo pirmą įvartį šių metų šalies čempionate. Ankstesnėse rungtynėse 197 cm olandas švaistė nemažai progų ir netgi sulaukė netiesioginės komandos trenerio Vladimiro Čeburino kritikos. Antradienį R. Cicilia pagaliau įmušė į „Stumbro“ vartus, išnaudojęs savo ūgio pranašumą ir pasižymėjęs galva. V. Čeburinas pažymėjo, jog R. Cicilia „Sūduvos“ žaidime naudingas, o ateityje olando įvarčių bus ir daugiau.

Pastebėjimai. „Stumbrą“ treniruojantis portugalas Mariano Barreto visuomet pasižymi kandžiais komentarais, nemažai dėmesio jis skiria rungtynių teisėjams. Šį kartą savo auklėtinių žaidimą Marijampolėje pirmame kėlinyje strategas pavadino puikiu, bet pridūrė, kad po to jų entuziazmas buvo nuslopintas. „Po pertraukos grįžtant į aikštę išvydome keistus dalykus – matėme kuriamą didelį spaudimą. Netrukus prasidėjo antrasis kėlinys ir iš karto pamatėme, kodėl kai kurie žmonės tą spaudimą kūrė. Daugiau nenoriu apie nieką kalbėti. Turiu pagalvoti, ar apskritai verta likti Lietuvos futbole. Savo vaikinus sveikinu, jie nenusipelnė to, kas įvyko. Galbūt geriau su kai kuriomis komandomis apskritai nežaisti, nes ir taip žinome, kas nutiks? Tai ne pirmas toks atvejis“, – M. Barreto pareiškimą citavo „Stumbro“ klubo svetainė.

Paradoksai. Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai sostinės LFF stadione per penkias dienas lankėsi du kartus ir sužaidė dvejas skirtingas rungtynes. Šeštadienį 1:3 pralaimėję „Žalgiriui“, trečiadienį klaipėdiečiai dar sykį sugrįžo čia ir 2:1 įveikė „Trakų“ komandą. „Buvo geras nusiteikimas, žaidėme lyg paskutinį savo mačą. Malonu, kad sunkioje klubui padėtyje žaidėjai nepasimetė ir iškovojo pergalę“, – džiaugėsi „Atlanto“ treneris Algimantas Briaunys. Jo auklėtiniai šiemet A lygoje fiksuoja paradoksalius dėsnius ir išvykoje rungtyniauja sėkmingiau, nei namie. Savo aikštėje klaipėdiečiai per 7 dvikovas sukrapštė tik 5 taškus, žaisdami išvykose per 8 rungtynes surinko 16 taškų. A. Briaunys svarstė, kad tolimos išvykos komandą „supurto“ teigiama prasme.

Stiprėja. Apie aikščių specifiką prabilo Vilniaus „Žalgirio“ strategas Aurelijus Skarbalius. Jo komanda po poros metų pertraukos iš išvykos rungtynių prieš „Kauno Žalgirį“ grįžo su pergale (1:0), tačiau A. Skarbalių nuvylė S. Dariaus ir S. Girėno stadiono veja: „Man gėda dėl Lietuvos futbolo, kad žaidžiame tokioje aikštėje, kuri sulygina komandų šansus. Jau geriau rungtyniautume ant dirbtinės dangos.“ Vis tik vilniečių strategas pasidžiaugė savo komandos progresu ir stiprėjančia dvasia bei tikėjimu. „Jei anksčiau tokio tipo rungtynėse išspausdavome tik lygiąsias, dabar jau galime ištraukti pergalę. Komandos viduje atsiranda ramybė, kokybiškas žaidimas ir užtikrintumas. Anksčiau žaidėjai tikėdavo, kad gali laimėti, o dabar laimi“, – pažymėjo A. Skarbalius.

Deduros. Tose pačiose rungtynėse „Kauno Žalgirio“ komandoje įvyko įsimintinas debiutas. Po keitimo Lietuvos čempionato rungtynėse debiutavo „Kauno Žalgirio“ gynėjo ir trenerių štabo atstovo Igno Deduros sūnus Matas, kuriam tik prieš savaitę sukako 16 metų. Jei šiemet sulauktume rungtynių, per kurias ant vejos išvystume abu Deduras, tai būtų pirmas atvejis A lygoje, kai aikštėje vienu metu žaistų tėvas ir sūnus.

Poilsis. Jo labai reikia „Jonavos“ kolektyvui. Trenerių kaita norimo efekto neatnešė ir ketvirtadienį jonaviečiai svečiuose 1:3 pralaimėjo „Palangai“. Tiesa, naujajam Jonavos komandos vyriausiajam treneriui Dariui Gvildžiui nebuvo laiko savo sumanymams įgyvendinti, nes jo komandai per tris savaites tai buvo šeštosios rungtynės. Pasak D. Gvildžio, nuovargis lėmė skubotą futbolininkų žaidimą ir klaidas, todėl jam labai būtų pravertusi minutės pertraukėlė, jei tik tokia praktika būtų taikoma futbole. Įpusėjus sezonui „Jonava“ yra paskutinė, tačiau padėtis pataisoma ir pergrupuoti jėgas autsaideriai turės tris savaites. „Mums ši pertrauka reikalinga kaip oras. Per ją pirmiausiai nusiraminsime, pailsėsime ir tuomet žiūrėsime į priekį“, – pasakojo D. Gvildys.