Permainingame mače – „Ekrano“ ir „Trakų“ lygiosios (komentarai)

Panevėžio „Ekranas“ sužaidė lygiosiomis jau penktąjį mačą iš eilės, ši kartą lygybė buvo užfiksuota VII-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture. Jaunieji „Ekrano“ futbolininkai vėl užlipo ant to paties grėblio ir išbarstė dviejų įvarčių persvarą, rungtynės su čempionato debiutantais „Trakais“ pasibaigė rezultatu 2:2 (1:0).

Nuaidėjus įžanginiam teisėjo švilpukui rungtynių kontrolę į savo rankas perėmė trenerio Edgaro Jankausko diriguojami auklėtiniai, nepatyrę „Ekrano“ žaidėjai atrodė kiek nepasiruošę tokiai įvykių eigai.

4-ąją minutę puolėjas Tadas Labukas neišnaudojo idealios galimybės pasižymėti. Panevėžiečių vartus išgelbėjo „SMScredit.lt A lygoje“ debiutavęs vartų sargas Lukas Žukauskas. „Trakų“ futbolininkai atliko dar kelis aštresnius išpuolius, bet savo šansais nepasinaudojo.

Pirmajam kėliniui įpusėjus „Ekranas“ išlygino žaidimą. Pirmasis savo galimybės 18-ąją rungtynių minutę sulaukė Elivelto, tačiau proga liko neišnaudota. Brazilas puikiai provokavo varžovų pražangas, du baudos smūgiai, uždirbti dėkingose padėtyse, netoli baudos aikštelės, buvo išties pavojingi. Smūgiai nors ir neskriejo į vartų plotą, tačiau Tadas Kauneckas privalėjo būti budrus iki pat paskutinės akimirkos.

Vis tik puikiai žaidęs legionierius buvo apdovanotas sėkme. 38-ąją minutę Elivelto po kilusios sumaišties baudos aikštelėje, atsidūrė laiku tinkamoje vietoje ir tiksliu smūgiu išvedė savo komandą į priekį. Jau kitą ataką „Trakai“ galėjo išlyginti rezultatą, bet gynėjas Linas Klimavičius neišnaudojo dėkingos progos. Daugiau pavojingų epizodų pirmajame kėlinyje nebuvo.

Antroji rungtynių dalis prasidėjo aštriais „Trakų“ išpuoliais, „Ekrano“ gynėjai paskutinėmis akimirkomis likviduodavo kilusius gaisrus. Ypač aktyvus buvo saugas Vytautas Lukša.

Kelių pavojingų atakų įvarčiu nepavertę svečiai buvo skaudžiai nubausti 62-ąją rungtynių minutę. Dublį šiame mače atliko puikiai varžovų gynybą draskęs Elivelto. Greito išpuolio metu jam tikslų perdavimą atliko Lukas Baranauskas.

Atrodė, kad „Ekranas“ turėtų išlaikyti sau palankų rezultatą be didesnių problemų, tačiau „Trakai“ įjungė aukščiausią pavarą ir rungtynių pabaigoje pradėjo dominuoti. Pirmasis to įrodymas – Andriaus Lipskio tikslus smūgis galva iš arti 78-ąją minutę. Po kelių minučių geros progos neišnaudojo Darius Miceika.

„Ekranas“ galėjo padėti tašką šiame mače, 83-iąją minutę, po puikios kontratakos, kai atakos smaigalyje atsidūrė Rytis Pilotas. Deja, puiki proga buvo paleista vėjais.

Neįmuši tu – įmuša tau. Šią teoremą eilinį kartą įrodė „Trakų“ žaidėjas Jurijus Kendyšas, po pakelto kampinio, tiksliu smūgiu galva nepalikęs jokių vilčių ne visai užtikrintai baudos aikštelėje sužaidusiam L.Žukauskui.

Po minutės už gautą antrąją geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas svečių gynėjas Linas Klimavičius. Vis tik žaisdami mažumoje „Trakai“ rungtynių kulminacijoje buvo aktyvesni. Kartą buvo neišnaudotas kampinis, o paskutinę ataką Jurijui Mamajevui teisėjas užfiksavo nuošalę.

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas"): „Šiandien komandai pritrūko meistriškumo, be jokių abejonių. Antras rungtynes iš eilės ir tuo labiau žaidžiant namuose, 2:0 pirmaujant, „Trakai" absoliučiai nieko negalėjo padaryti ir matėm dar porą momentų, kur 3:0, ar 4:0 galėjom persvarą paverst. Bet rungtynių gale koncentracijos stoka - vėl prarasti taškai. Jeigu pastebėtumėt mūsų visas rungtynes, tai iki šiol mes visas rungtynes pradėjom gan blogai, priešininkai savo aktyvumu mus priverčia klysti, bet po 10-15 minučių įsivažiuojam ir tada viskas būna gerai. Aišku, bandysim ieškot problemų, daryti išvadas, kad tai nepasikartotų, nes taip sužaidus rungtynių pradžią kaip šiandien, po to kažką padaryti gali būti jau vėlu. Ačiū Dievui, kad „Trakai" nepadarė to, ką galbūt turėjo padaryt, o nuo tų 10-15-kos minučių mūsų žaidimas tik gėrėjo. Vėl pirmos ir paskutinės minutės kaip bebūtų gaila".

Treneris Edgaras Jankauskas („Trakai"): „Mes save pastatėm į tokią padėtį, kai jau turėjom rodyti charakterį. Matyt, mes nenorim lengvų pergalių. Pirmas 15 minučių atrodė, kad čia viskas bus išspręsta, bet žinom, kaip futbole yra - kai tu neįmuši, įmuša tau. Mes puikiai žinojom kokia komanda yra „Ekranas" - jauni vaikinai, suburti seniai, vienas kitą pažįsta, kovinga komanda, disciplinuota, paskui jie susiėmė į rankas ir pademonstravo, kad tikrai moka žaisti. Įmušė du įvarčius, gynėsi organizuotai. Sudėtingos rungtynės, galėjo būti mum ir šiek tiek lengvesnės, jei teisingesnius sprendimus būtume priėmę. Belieka pasveikint abi komandas su kovingom rungtynėm, žiūrovai tikrai nenusivylė".

Lukas Žukauskas („Ekranas"): „Sunku labai kažką komentuot, kai penktos lygiosios iš eilės. Labai blogai jaučiamės, ar čia užburti mes esam, kad gaunam įvartį gale. Sunku labai kažką sakyt. Pradžioje „Trakai" „davė" truputį spaudimo, po to atsilaikėm. Kai laikai kamuolį galima visus apžaist, gale bandėm atsimušinėti ir labai sunku buvo tada. Stengiausi padaryti ką galėjau, gale nepasisekė labai - tiek man, tiek komandai".

Andrius Lipskis („Trakai"): „Rungtynes vertinu dvejopai. 0:2 pralaiminėdami išlyginom rezultatą, gale gal ir teigiamai. Turėjom iniciatyvą, daugiau progų - dvejopa nuotaika, galėjom ir geriau. Trūksta paskutinio smūgio, koncentracijos, užbaigimo - daugiau nieko. Planas buvo primesti savo žaidimą".