Per pertrauką – lygos komandų repeticijos

„SMScredit.lt A lygos“ komandos per rinktinių varžyboms skirtą čempionato pertrauką stengėsi nepamiršti rungtynių skonio. Dauguma jų žaidė kontrolines dvikovas. Dažniausiai – su kaimyninės Latvijos klubais.

Lietuvos komandų pergalės šiose rungtynėse buvo retenybė, bet, kaip akcentavo Vilniaus „Žalgirio“ ir Panevėžio „Ekrano“ treneriai Marekas Zubas bei Valdas Dambrauskas, rezultatas kontrolinėse repeticijose nebuvo prioritetas. Juolab kad dauguma stipriausių „SMScredit.lt A lygos“ klubų kovojo be futbolininkų, iškviestų į nacionalinę ir jaunimo rinktines.

Čempionato lyderis „Žalgiris“ dalyvavo „Neringos taurės“ turnyre Juodkrantėje ir tarp keturių komandų užėmė antrąją vietą. Pusfinalyje vilniečiai 2:0 palaužė Gardino „Neman“ (Baltarusija) futbolininkus, o finale1:3 nusileido Jūrmalos „Spartaks“ iš Latvijos. „Žalgiris“ vertėsi be šalies rinktinėje per rungtynes su Graikija buvusių vartininko Armanto Vitkausko, saugų Artūro Žulpos, Manto Kuklio ir Vaido Šilėno.

Į Gardino komandos vartus antrajame kėlinyje įvarčius mušė Kamilis Bilinskis ir Vedranas Gercas, o finale tuoj po pertraukos rezultatą iš 11 metrų baudinio buvo išlyginęs Pavelas Komolovas. To nepakako – Jūrmalos futbolininkai pelnė dar du įvarčius ir laimėjo turnyrą.

Su Latvijos komandomis rungtyniavo ir pagrindiniai „Žalgirio“ persekiotojai „SMScredit.lt A lygoje“ Klaipėdos „Atlantas“ bei „Ekranas“. Klaipėdiečiai išvykojo 1:1 sužaidė su Rygos „Skonto“, o panevėžiečiai namuose 0:1 pralaimėjo Virginijaus Liubšio treniruojamai ir būrį lietuvių savo sudėtyje turinčiai Rygos „Daugava“.

„Atlantas“, kuriam negalėjo padėti Lietuvos jaunimo rinktinės žaidėjas Markas Beneta bei traumuoti puolėjai Evaldas Razulis ir Žilvinas Kymantas, Rygoje įmušė pirmi – antrojo kėlinio pradžioje kamuolį į tinklą nukreipė Tadas Eliošius. Tačiau „Skonto“ vėliau atsakė savo tikslia ataka.

Į „Ekrano“ vartus įmušė buvęs ilgametis Panevėžio komandos lyderis Mantas Savėnas. Jo pirmojo kėlinio pabaigoje realizuotas 11 m baudinys lėmė rungtynių baigtį. „Ekranui“ neatstovavo jaunimo rinktinės žaidėjai Rytis Pilotas, Edvinas Girdvainis, Dovydas Norvilas ir Arnas Ribokas bei patyręs puolėjas Artūras Rimkevičius, išvykęs į peržiūrą Azijos klube.

Pakruojo „Kruojos“, kuri prieš debiutą Europos lygos atrankoje ieško papildymo, varžovas taip pat buvo Latvijos klubas - „Jelgava“. Lietuvos komanda namuose pralaimėjo 3:4.

„Kruoja“ išbandė tris legionierius iš Latvijos ir Rusijos, bet, nors vienas peržiūrimų žaidėjų įmušė pirmą rungtynių įvartį, nusprendė užsieniečių paslaugų atsisakyti. „Jelgava“ po pirmojo kėlinio pirmavo 3:1, po pertraukos Andriaus Lipskio ir Donato Strockio įvarčiais rezultatas buvo išlygintas, bet paskutinį žodį vis dėlto tarė Latvijos futbolininkai.

Gargždų „Banga“, kaip ir „Žalgiris“, apsilankė Juodkrantėje, kur sužaidė su „Neman“. Gardino futbolininkai gargždiškių nepagailėjo - 5:1. Tamazas Čargeišvili kamuolį į baltarusių vartus pasiuntė tada, kai šie jau pirmavo 4:0.

„Šiauliai“ paegzaminavo Lietuvoje vyksiančiam Europos čempionatui besirengiančią šalies U-19 rinktinę. Pirmajame kėlinyje po Armino Vaskelos ir Tomo Birškio įvarčių šiauliečiai dukart pirmavo, bet devyniolikmečių komandos saugas Gratas Sirgėdas kaskart atsakydavo savo rezultatyvia ataka. Antrajame kėlinyje rezultatas nebepasikeitė – 2:2.