2 turas / Kov 09 , Kaunas
2 turas / Kov 09 , Panevėžys
2 turas / Kov 10 , Klaipėda
2 turas / Kov 11 , Vilnius
3 turas / Kov 15 , Vilnius
3 turas / Kov 16 , Kaunas
3 turas / Kov 16 , Marijampolė
3 turas / Kov 17 , Klaipėda
4 turas / Kov 30 13:00 , Kaunas
4 turas / Kov 30 15:00 , Klaipėda
4 turas / Kov 31 17:00 , Kaunas
4 turas / Bal 02 18:00 , Vilnius
5 turas / Bal 06 13:00 , Klaipėda
5 turas / Bal 06 17:00 , Kaunas
5 turas / Bal 07 17:00 , Panevėžys
5 turas / Bal 07 19:00 , Vilnius

Pavasarį įsisautėjęs „Atlantas“

Pavasarį įsisautėjęs „Atlantas“

Klaipėdos „Atlantas“ gali tapti komanda, kuri sujauks nusistovėjusią Lietuvos klubų futbolo hierarchiją. Taip prieš „SMScredit.lt A lygos“ sezono startą kalbėjo ne vienas futbolo žinovas. Bet dauguma atveju tai buvo labiau prielaida nei tvirtas įsitikinimas. Sezono starte „Atlantas“ suošė galingai – išvykoje įveikti praėjusio sezono prizininkai Marijampolės „Sūduva“ ir Vilniaus „Žalgiris“.

Gerai pasirengę fiziškai

„Laimėjo tie, kurie buvo stipresni“, - po pirmojo turo rungtynių, kuriose klaipėdiečiams pergalę atnešė vienintelis Andriaus Bartkaus įvartis, baltą vėliavą iškėlė „Sūduvos“ treneris Darius Gvildys.

„Dabar visiems įdomu, kaip jie žais su mumis“, - nerimo galima buvo pajusti ir „Žalgirio“ stratego Mareko Zubo balse prieš antrojo turo rungtynes.

Paaiškėjo, kad nerimauti buvo dėl ko. Klaipėdiečiai, į Vilnių atvykę dar rungtynių išvakarėse, o tai Lietuvoje nėra įprasta praktika, į žaliai baltų vartus įmušė du įvarčius, rungtynių pabaigoje eliminavo iš žaidimo raudoną kortelę užsidirbusį Aivarą Bražinską, taip priversdami vartininko pirštines pasimatuoti „Žalgirio“ kapitoną gynėją Algį Jankauską, ir laimėjo 2:1.

„Pirmiausia, jie bėga geriau už „Žalgirį“, o tai svarbu“, - savo įspūdį apie „Atlanto“ žaidimą išsakė buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas futbolo komentatorius Žydrūnas Grudzinskas.

Atrodo, ta treniruočių metodika, kurią Klaipėdoje pritaikė naujasis treneris, Rusijoje įtakinga futbolo asmenybė Konstantinas Sarsanija, yra veiksminga. Laikas, praleistas Turkijoje, kur „Atlantas“ rengė sezonui savo kojas, raumenis ir plaučius, nepraėjo perniek.

Permainų gausa

„SMScredit.lt A lygoje“ Klaipėdos klubas startavo radikaliai pasikeitęs. Komandą paliko treneris prancūzas Sebastienas Roquesas, kurio karjera pasuko į Pakruojo „Kruoją“, ir visas kartu su juo į Baltijos pakrantę atvykęs užsieniečių legionas, kurio ryškiausia žvaigždė buvo italas snaiperis Tino Lagatoras. „Atlante“ liko tik septyni buvę žaidėjai, naujų klaipėdiečiai registravo net 22.

Rinktasi išmaniai – į komandą atvyko gerai Lietuvoje žinomi futbolininkai. Gynybos gretas papildė A.Bartkus, Andrius Jokšas, Kazimieras Gnedojus, saugų grandį sustiprino Marius Papšys, Tadas Eliošius, Andrius Urbšys, prie komandos prisidėjo puolėjai Valdas Trakys ir Aurelijus Staponka.

Visus šio sezono įvarčius kol kas mušė naujokai. Marijampolėje – A.Bartkus. Vilniuje – T.Eliošius ir jaunas puolėjas Donatas Kazlauskas.

„Komandos branduolys turėtų būti iš Klaipėdos kilę žaidėjai. Į „Atlantą“ prašėsi ne vienas Lietuvoje žinomas futbolininkas, bet matau, kad gerų žaidėjų mums pakanka. Neketinu atimti marškinėlių iš tų, kurie su mumis dirbo visą tarpsezonį. Jei kviesiu tris ar keturis legionierius, jie turės būti keliskart pajėgesni už tuos lietuvius, kuriuos turime“, - savo komandos būrimo strategiją išdėstė K.Sarsanija.

Kol kas permainų gausa „Atlantui“ - nė motais, nors prieš pat sezoną klubo prezidentas Romualdas Jonaitis situaciją vertino atsargiai: „Reikia turėti galvoje, kad komandą iš naujo subūrėme vos per porą mėnesių. Todėl konkrečių tikslų nekeliame – jų bus kitais metais. Dabar komanda turi bręsti, o klubas privalo pritraukti bendruomenę, grąžinti Klaipėdos sirgalius į stadioną. Projektas nėra trumpalaikis, esame numatę veiksmų planą keleriems metams“.

Kišenėse vėjai nešvilpauja

Pasak R.Jonaičio, šio sezono „Atlanto“ biudžetas – maždaug du milijonai litų. Pagal šį skaičių bent į pirmą klubų penketą „SMScredit.lt A lygoje“ klaipėdiečiai patenka nesunkiai.

Pinigų kiekis ne visada yra tiesiogiai proporcingas sėkmei aikštėje, bet šiuo atveju atrodo, kad lėšos naudojamos efektyviai. „Atlantas“ gerai padirbėjo žiemos ir pavasario žaidėjų turguje, kuriame gyvenimas kunkuliuos iki kovo 31-osios, o K.Sarsanijos patirtis dirbant futbolo agentu ir ryšiai leidžia manyti, jog, reikalui esant, bus rasta būdų komandą dar sustiprinti legionieriais ar lietuviais.

Po pirmųjų dviejų turų „SMScredit.lt A lygoje“ nuostolių nepatyrė tik trys komandos – dukart rungtyniavę „Atlantas“ ir „Kruoja“ bei čempionas Panevėžio „Ekranas“, kuris kol kas sužaidė vienerias rungtynes.

Formaliai čempionato lyderė dėl geresnio įvarčių santykio yra „Kruoja“, bet viena yra laimėti prieš Tauragės „Taurą“ ir Alytaus „Dainavą“, kuriuos palaužė Pakruojo komanda, ir visai kas kita – pasiųsti į rūbinę be taškų „Sūduvą“ ir „Žalgirį“.

Antrajai „SMScredit.lt A lygos“ čempionato savaitei įpusėjus nekyla abejonių - „Atlantas“ yra ryškiausias sezono pradžios atradimas. Komanda, kurią bus įdomu stebėti ir toliau.