Paskutiniame sezono mače „Šiauliai“ ir „Ekranas“ išsiskyrė be įvarčių (komentarai)

Panevėžiečiai nutraukė keturių pralaimėjimų seriją bei Šiauliuose iškovojo tašką. „Ekranas“ „SMScredit.lt A lygos“ XXXVI-ojo turo akistatoje sužaidė be įvarčių su „Šiauliais“ – 0:0. Aukštaitijos klubas jau anksčiau buvo užsitikrinęs 6-ąją turnyro lentelės poziciją, savo ruožtu, „Klaipėdos granito“ pralaimėjimo sulaukę bei lygiąsias iškovoję šiauliečiai išsaugojo 7-ąją vietą.

Abejos komandos nuo pat rungtynių pradžios įsivėlė į pakankamai atvirą futbolą. Po pakelto kampinio šeimininkų gynėjas Tamirlanas Kozubajevas atsidūrė atakos smaigalyje, tačiau kirgizo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų. Šiauliečiai dar kartą pavojingai atakavo standartinės padėties metu, tačiau po klastingo smūgio komandą išgelbėjo vartininkas Lukas Žukauskas.

Ekraniečių atakų dirigentas Elivelto ne kartą buvo surengęs pavojingą individualų reidą, tačiau „Šiaulių“ gynėjai nuo brazilo išpuolių paskutinėmis akimirkomis apsigindavo. Pirmajame kėlinyje ekipos daug progų nesukūrė, geriausią galimybę pasižymėti turėjo svečių futbolininkas Tomas Salamanavičius. 39-ąją minutę „Ekrano“ saugas atsidūrė vienas prieš vartus, bet smūgiavo netiksliai.

Po pertraukos tądien lygiaverčiai varžovai taip pat kovojo negailėdami jėgų. Nors aštrių epizodų prie abiejų vartų buvo nedaug, tačiau atkaklios kovos netrūko – 63-iąją minutę „Šiaulių“ kapitonas Edvinas Jasaitis ir panevėžietis Dovydas Norvilas sezoną buvo priversti baigti kiek anksčiau. Futbolininkai aikštės krašte puolė aiškintis santykius ir netrukus teisėjas abu peštukus pašalino iš aikštės.

Likę dešimtiese abiejų ekipų futbolininkai demonstravo atvirą futbolą, tačiau įvarčių sirgaliai taip ir nepamatė. Geriausią progą šiame mače turėjo svečiai, 82-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Edvardas Tamulevičius sukūrė šansą Rokui Stanulevičiui, tačiau nuo saugo atakos šiauliečiai apsigynė.

Rungtynių pabaigoje galimybę atlikti smūgį turėjo rezultatyviausias šio sezono futbolininkas Niko Tokičius. Kroatas pabandė nuginkluoti L.Žukauską, tačiau puolėjo smūgis buvo netikslus.

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Šiauliai"): „Pirmiausia reikėtų pasveikinti čempionus, prizininkus, visus žaidėjus, trenerius, padėkoti jiems už sezoną. Paskutinės rungtynės - futbolo kažkiek buvo. Daug įdomybių, slidinėjimų, paslydimų ir taip toliau. Džiaugiuosi, kad įvykdėme savo tikslus, buvome išsikėlę du - užimti septintą vietą ir kad N.Tokičius būtų rezultatyviausias žaidėjas - tai pasiekėme. Buvo nemažai traumuotų žaidėjų, keli sirgo, kiti nesitreniravo visą savaitę, o atejo tik į rungtynes, vertėmės tuo, kuo galėjome".

Edvinas Jasaitis („Šiauliai"): „Tokiomis oro sąlygomis rungtynės buvo gana įdomios ir atkaklios. Manau viskas išsisprendė taip, kaip ir turėjo. Žaidybinės emocijos, tokios pražangos - gal pasikarščiavau, bet viskas jau „post factum". Pirmą kartą teko žaisti tokiomis oro sąlygomis, bet jos visiems buvo vienodos. Matėme, kad žaidimas komandoms nelabai gavosi, bet rungtynės buvo įdomios. Prieš sezoną keltus tikslus įvykdėme, galėjome ir geriau, tiesiog sužaidėme kaip galėjome. Manau nėra pats prasčiausias variantas".

Treneris Marius Skinderis („Ekranas"): „Sužaidėme visai neblogai, kaip leido aikštė, taip ir sugebėjome. Išsiskyrėme taikiai. Pusprogių turėjome ir mes, ir „Šiauliai", realių progų neturėjome nei mes, nei jie. Sezono metu praleidome į priekį komandas, kurios ir turėtų ten būti. Tikrai nežinau kas bus kitais metais, į priekį nežiūrėkime".

Martynas Dūda („Ekranas"): „Runtgynės buvo sunkios, aikštė sunki. Susitiko dvi lygios komandos ir manau rungtynės buvo iki vieno įvarčio - kas būtų įmušę, tie būtų pasiekę pergalę, bet nei viena nepasiekėme ir išsiskyrėme taikiai. Visada norisi pergalės, bet rungtynės buvo tokios, gerai ir lygiosios. Žaidžiant centro gynėju su lietuviu lengviau, su brazilu sunkiau būna susišnekėti, jis dažnai pameta savo poziciją, bet ką padarysi. Šis sezonas buvo vienas sunkiausių, reikėjo verstis su visais žaidėjais. Buvo sunku, nemaniau, kad mano karjeroje bus toks sunkus sezonas. Noriu padėkoti visam trenerių štabui, komandai, kad ištvėrėme ir kas galėjome, išlikome kartu. Visi įgyjome daug patirties, tikiuosi kitą sezoną kur nors prasimušime".