Pasiruošimo sezonui etape "Ekranas" nusileido "Bangai"

Sekmadienį PFA stadione "Ekrano" futbolininkai draugiškose rungtynėse susitiko su Gargždų "Banga". Dvikovos baigtį nulėmė tikslus varžovų smūgis nuo 11 metrų žymos.

Rungtynių pradžioje ekraniečiai greitai perėmė kamuolio kontrolę ir jau netrukus puikią progą išvesti ekraniečius į priekį turėjo Lukas Kochanauskas, kuris išbėgo vienas prieš vartininką, tačiau jo smūgis buvo atremtas. Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo kone grėsmingiausias visų rungtynių epizodas, kurį sugebėjo sukurti abi komandos.

Vėliau žaidimas išsilygino, o ekraniečiai neretai klysdavo paprastose situacijose. 17 minutę Džiugas Petrauskas baudos aikštelėje rankomis prilaikė A.Staponką ir arbitras skyrė 11 m. baudinį, kurį realizavo Evaldas Grigaitis - 0:1.

Iki pat pertraukos žaidimas vyko daugiausiai aikštės viduryje, pavojingų progų žiūrovai praktiškai neišvydo.

Antrajame kėlinyje ekraniečiai rungtyniavo kur kas aktyviau ir šansą išlyginti rezultatą turėjo Edvardas Tamulevičius, tačiau jo smūgis galva iš arti buvo netikslus. Antrojo kėlinio viduryje Tomas Salamanavičius ir Uchenna Umeh pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau "Bangos" vartininkas Šarūnas Jurevičius rungtyniavo užtikrintai.

83 min. arti tikslo buvo ir Rytis Pilotas, kai dešiniajame krašte gavęs tolimą perdavimą nestabdęs kamuolio bandė stipriu smūgiu jį pasiųsti į vartus. Vartininkas buvo vietoje ir sugebėjo atremti kamuolį prieš save, vėliau gynėjai neutralizavo pavojų.

"Bangos" ekipa visą antrąjį kėlinį neatliko nei vieno smūgio į "Ekrano" vartus. Artėjant rungtynių pabaigai, svečiai surengė pavojingą išpuolį, tačiau "Ekrano" gynėjai sužaidė tiksliai - Manto Gudausko skersuotą kamuolį nukreipė už galinės linijos.

"Ekranui" tai buvo septintasis draugiškas mačas šiemet, Gargždų komanda nuo pasirengimo pradžios sužaidė šešerias rungtynes ir nė karto nepralaimėjo.

Paskutines rungtynes prieš sezono startą "Ekranas" žais kovo 1-ąją dieną PFA stadione su I-osios lygos atstovais Kazlų Rūdos "Šilu". Rungtynių pradžia - 12 valandą.

"Banga" žais Gargžduose vasario 26 dieną 14 valandą su "Šiauliais". Paskutinės priešsezoninės draugiškos rungtynės taip pat vyks Gargžduose - kovo 1 dieną 12:30 mūsų komanda išmėgins jėgas su Latvijos aukščiausioje lygoje žaisiančiu "Liepaja" klubu.

"Banga": S.Aršijevas (46' Š.Jurevičius), A.Stežka, A.Epifanovas, D.Arlauskis (65' A.Verbeči), M.Gudauskas, A.Juchno, A.Butkus (46' A.Omelčenko), M.Chablovas, A.Russkichas (77' K.Urbaitis), E.Grigaitis (70' M.Kura), A.Staponka.

"Ekranas": L.Žukauskas, Dž.Petrauskas (46' R.Pilotas), E.Girdvainis (70' A.Meškinis), M.Dūda (46' A.Šušnjaras), Sig.Urbys (70' S.Urbys), D.Petrauskas (46' D.Norvilas), R.Stanulevičius (46' E.Baranauskas), Elivelto (75' J.Skinderis), T.Salamanavičius (80' D.Donėla), T.Dapkus (60' U.Umeh), L.Kochanauskas (70' E.Tamulevičius).

Valdas Dambrauskas: "Niekas nenorėjo atskleisti visų kortų"

„Ekrano“ vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas po pralaimėtų rungtynių Gargždų „Bangai“ teigė, kad draugiško mačo rezultato besiruošiant artėjančiam sezonui sureikšminti nereikėtų. Be to, stratego manymu, abi ekipos nesistengė atskleisti visų kortų.

„Tai septintosios mūsų kontrolinės rungtynės, čempionatas nenumaldomai artėja. Manau, kad tiek „Banga“, tiek mes nenorėjome atskleisti visų kortų. Juk A lygos pirmenybėse turėsime progų ne kartą susikauti. Aišku, šis mačas – ko gero vienas prasčiausių per visą pasiruošimo etapą. Tai antrosios rungtynės šią savaitę, galbūt vaikinams buvo per daug emocijų – tiek treniruotėse, tiek susitikime Rygoje su Talino „Levadia“. Kuriant atakas, kontroliuojant kamuolį akivaizdžiai stigo greičio. Bet prie mūsų vartų „Banga“ nieko ypatingo nesukūrė. Gynyboje grubiai neklydome, susitvarkėme, išskyrus tą epizodą su 11 metrų baudiniu. Antrame kėlinyje priešininkai neatliko nei vieno smūgio į mūsų vartus, pirmame kėlinyje vartininkas taip pat darbo daug neturėjo. Pasiruošimo laikotarpiu nei vienas rezultatas neturi jokios įtakos. Bet, žinoma, iš vaikinų akių matėsi, kad jie nuvylė patys save. Juk namuose pralaimėti net ir draugiškose rungtynėse niekas nenori“, - po mačo teigė Valdas Dambrauskas.

Rytis Pilotas: "Lygiosios būtų buvęs dėsningas rezultatas"

Nors "Ekranas" už Gargždų „Bangos“ futbolininkus sukūrė daugiau galimybių pasižymėti, pergalę kontroliniame susitikime Panevėžyje iškovojo svečiai iš Gargždų. Anot gynėjo Ryčio Piloto, dėsningas rezultatas būtų buvęs lygiosios, nes varžovai kažkuo neišsiskyrė aikštėje.

„Visada, kai pralaimi, nuvilia rezultatas. Antrame kėlinyje, manau, visiškai kitaip žaidėme nei pirmojoje rungtynių pusėje. Priešininkai antrame kėlinyje nesukūrė nei vienos progos, tikrai galėjome bent jau lygiosiomis išsiskirti. Manau, tai būtų dėsningiausias rezultatas. Varžovai niekuo nenustebino, tikėjaus iš jų geresnio žaidimo. Manau, prasidėjus A lygos čempionatui, juos įveiksime", - po mačo vylėsi vienas komandos gynėjų Rytis Pilotas.