„Panevėžys“ pirmą kartą iškovojo Supertaurę

Elvio Žaldario nuotr.

Rungtynės dėl „Optibet LFF Supertaurės“ žiūrovams padovanojo tikrą dramą, daug įvarčių ir net baudinių seriją. Pergale rungtynėse džiaugėsi „Panevėžio“ klubas, po baudinių serijos nugalėjęs Vilniaus „Žalgirį“.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 2:2, o baudinių serijoje panevėžiečiai savo pranašumą įrodė 3:2.

Pirmasis kėlinys prasidėjo abiejų komandų žvalgyba, nė viena ekipa neturėjo ryškesnės žaidybinės persvaros, daugiausia žaidimas vystėsi aikštės viduryje.

Visgi pamažu Vilniaus klubas pradėjo su kamuoliu būti kiek ilgiau ir kurti daugiau pavojingų atakų, o antram kėliniui persivertus į antrą pusę „Žalgiris“ pelnė du greitus įvarčius vieną po kito.

Abu sykius pasižymėjo ekipos atakų lyderis Tomislavas Kišas – pirmą kartą jis tiksliai įmušė po tikslaus Hugo Videmonto perdavimo, o kitame epizode pats suklaidino varžovų gynėjus ir stipriu smūgiu į tolimą kampą pelnė antrą savo ir komandos įvartį.

Kai jau atrodė, kad ilsėtis komandos eis rezultatui esant 2:0, prieš pat kėlinio pabaigą baudos aikštelėje buvo nuverstas „Panevėžio“ saugas Elivelto, o prie kamuolio stojęs Ernestas Veliulis užtikrintai pasiuntė jį į tinklą.

Kaip smagiai panevėžiečiams baigėsi pirmasis, taip prasidėjo ir antrasis jo kėlinys – jau pačioje jo pradžioje tas pats Elivelto sėkmingai įveikė kelių varžovų pasipriešinimą ir stipriu smūgiu į viršutinį kampą rezultatą išlygino.

Po to žaidimas apsilygino ir abi komandos turėjo savo progų, tačiau jos įvarčiais nevirto ir mačo baigtis persikėlė į baudinių seriją.

Prieš pat jos pradžią „Panevėžio“ klubas pakeitė savo vartininką ir vietoje Dano Šimkevičiaus į aikštę žengė Rafaelis Broetto. Toks sprendimas pasiteisino – vartų sargas atrėmė net 4 smūgius iš 6 varžovų bandymų ir taip padovanojo savo ekipai pergalę.

Tuo tarpu paskutinį ir pergalingą baudinį laimėtojų komandoje realizavo ekipos kapitonas Matheusas Bissi.

Tai – pirmasis „Panevėžio“ istorijoje iškovotas Supertaurės trofėjus.