„Panevėžys“ kontroliniuose mačuose ir toliau žaidžia puikiai

FK „Panevėžys“ nuotr.

Kontrolinių rungtynių cikle „Panevėžys“ ir toliau rungtyniauja sėkmingai. Trečiadienį Marijampolėje vykusiame susitikime panevėžiečiai rezultatu 4:0 (3:0) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“.

Tai buvo ketvirtoji Aukštaitijos sostinės klubo pergalė iš eilės. Nuo sausio mėnesio vidurio komanda užtikrintai laimėjo visus žaistus susitikimus. „Panevėžys“ 3:1 nugalėjo Kauno rajono „Hegelmann Litauen“, 3:0 – „Jonavą“ ir 5:0 – „Kauno Žalgirį“.

Į Lietuvos A lygą po 14 sezonų pertraukos sugrįžtantys Pirmos lygos nugalėtojai „Nevėžio“ futbolininkai pasiruošimą artėjančiam sezonui pradėjo sausio 8 dieną. „Nevėžio“ komandą toliau treniruos patyręs strategas Vitalijus Stankevičius, tačiau jis sulaukė papildymo trenerių štabe.

Pasirašytas kontraktas su Algirdu Surgautu, kuris eis trenerio asistento ir vartininkų trenerio pareigas. A. Surgautas turi UEFA PRO lygio licenciją.

Praėjusiame sezone „Nevėžio“ lyderis Evaldas Kugys pirmą kartą surengtuose rinkimuose buvo išrinktas geriausiu lygos žaidėju ir geriausiu puolėju. „Nevėžio“ kapitonas pelnęs 16 įvarčių tapo rezultatyviausiu Pirmos lygos futbolininku.

„Nevėžiui“ A lygoje atstovaus daug futbolininkų, kurie praėjusiais metais tapo Lietuvos Pirmos lygos nugalėtojais. Pirmuoju Kėdainių miesto komandos naujoku tapo 25-erių metų puolėjas Julius Kasparavičius, pernai sezone rungtyniavęs Gargždų „Bangoje“. Be to, šiuo metu keletas futbolininkų dalyvauja „Nevėžio“ klubo peržiūroje.

Susitikimas su „Panevėžiu“ „Nevėžiui“ buvo ketvirtosios draugiškos rungtynės ruošiantis naujajam sezonui. Per tris sužaistus mačus V. Stankevičiaus auklėtiniai patyrė du pralaimėjimus bei sykį rungtynes baigė lygiosiomis. „Nevėžis“ rezultatu 2:4 nusileido Vilniaus „Žalgiriui“ bei 0:3 Gargždų „Bangai“, o mačą su „Kauno Žalgiriu“ baigė taikiai 2:2.

Rungtynes Marijampolėje žymiai sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai, kurie dar neįpusėjus pirmajam susitikimo kėliniui pirmavo jau trijų įvarčių skirtumu. 12-ąją mačo minutę Eligijus Jankauskas realizavo į „Nevėžio“ vartus paskirtą baudinį. Po trijų minučių po tikslaus Hugo Figueredo perdavimo dar vieną įvartį pelnė Elivelto, o 18-ąją rungtynių minutę vienas prieš vieną su „Nevėžio“ vartininku iššokęs Ernestas Veliulis pasiuntė kamuolį į kėdainiškių vartus.

Toks rezultatas nepasikeitė iki pertraukos, nors panevėžiečiai dar sukūrė kelias neblogas progas prie varžovų vartų. Poilsio komandos išėjo „Panevėžio“ ekipai pirmaujant rezultatu 3:0.

Prasidėjus antrajam kėliniui, „Nevėžio“ vartininkas dar sykį buvo priverstas išimtį kamuolį iš savo vartų. 53-iąją mačo minutę po Rafaelio Floro perdavimo iš krašto įvartį pelnė Elivelto.

Pirmą gerą progą pasižymėti šiame susitikime „Nevėžis“ sukūrė 79-ąją rungtynių minutę, bet „Panevėžio“ vartininkas Danas Šimkevičius išgelbėjo savo komandą. Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė – „Panevėžys“ iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 4:0.

Kol kas kontrolinių rungtynių cikle neklumpantis „Panevėžio“ klubas laimėjo visus keturis žaistus susitikimus bendru įvarčių skirtumu 15:1.

Susitikimą su „Nevėžiu“ panevėžiečiai pradėjo tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Matheusas Bissi, Hugo Figueredo, Rafaelis Floro, Chrysovalantis Kozoronis, Tautvydas Eliošius, Ernestas Veliulis, Elivelto, Eligijus Jankauskas, Sebastianas Vasquezas ir peržiūroje esantis žaidėjas.

69-ąją mačo minutę „Panevėžio“ treneriai pakeitė visus 11 žaidusių futbolininkų, o vietoje jų aikštėje pasirodė Danas Šimkevičius, Pijus Širvys, Justinas Januševskis, Matijus Remeikis, Evaldas Urmonas, Domantas Vaičekauskas, Žygimantas Baguška, Domantas Antanavičius, Ignas Kružikas, Jeffrey Sarpongas, Jorge Eliasas.

Kitas kontrolines rungtynes panevėžiečiai žais vasario 13 dieną su „Šiaulių“ futbolininkais.