„Panevėžys“ atkaklioje kovoje įveikė šiauliečius, žalgiriečiai palaužti Turkijoje

Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Praėjusiais metais „Optibet A lygoje“ bronzos medalius iškovojęs futbolo klubas „Panevėžys“ šeštame kontroliniame mače pasitikrino savo jėgas su kita Lietuvos čempionato komanda. Marijampolės futbolo arenos manieže vykusios rungtynės prieš FA „Šiauliai“ baigėsi pergale – 1:0 (1:0).

Dvikovą sėkmingiau pradėjo šiauliečiai, susikūrę dvi geras progas pasižymėti, bet jų nerealizavę. „Panevėžys“ atsakė Seydina Keita išpuoliu – senegalietis po pakelto kampinio mušė pro šalį.

30-ąją minutę panevėžiečiai išsiveržė į priekį: pirmasis prie atšokusio kamuolio atsidūręs Wandersonas Melo vienu lietimu jį nukreipė į vartus. Netrukus virš vartų smūgiavo Artemas Ščedras, o nuo Jeffrey Sarpongo bandymo apsigynė vartininkas.

Po pertraukos FA „Šiauliai“ irgi kuriam laikui buvo perėmę iniciatyvą – Vytautas Černiauskas sykį išgelbėjo komandą, kai varžovas išbėgo vienas prieš vieną. Identiškoje situacijoje kamuolį virš vartų nukreipė Ariagneris Smithas.

86-ąją minutę Saulės miesto atstovai turėjo puikią progą ir būtų pelnę išlyginamąjį įvartį, tačiau Marko Tomičius galva atmušė į vartus skriejusį kamuolį.

„Panevėžio“ starto sudėtis: Vytautas Černiauskas, Pijus Širvys, Romanas Mirošnykas, Seydina Keita, Domantas Vaičekauskas, Wandersonas Melo, žaidėjas peržiūroje, Artemas Ščedras, Tautvydas Eliošius, Jeffrey Sarpongas, Ariagneris Smithas.

Septintosios kontrolinės rungtynės su Kėdainių „Nevėžiu“ įvyks vasario 18 dieną, šeštadienį. Dvikovos pradžia Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos stadione – 14 val.

***

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai patyrė antrą pralaimėjimą pasirengimo cikle. Roko Garasto auklėtiniai Latvijoje rezultatu 0:2 (0:1) pralaimėjo Rygos RFS ekipai.

Rungtynes abi komandos pradėjo lygiai, viena po kitos rezgė atakas, tačiau pirmasis įvartis 17-ąją susitikimo minutę krito į kauniečių vartus.

Yuma Suwa būdamas visai šalia savo baudos aikštelės grubiai suklydo, atliko netikslų perdavimą, o tokią dovaną gavęs Latvijos ekipos žaidėjas neklydo – 0:1.

Labai aktyviai pirmoje rungtynių pusėje rungtyniavo Antonas Fase, kuris net keletą kartų savo reidais ir smūgiais grasino varžovų vartams. Pavojingu baudos smūgiu pirmoje rungtynių pusėje pasižymėjo ir Xabi Auzmendi.

77-ąją minutę pasikartojo pirmojo praleisto įvarčio scenarijus, kai po netikslaus peržiūroje dalyvaujančio žaidėjo perdavimo vartininkui, RFS pasižymėjo dar kartą – 0:2.

Startinė „Kauno Žalgirio“ sudėtis: D. Mikelionis, S. Sincere'as, M. Spano, M. Dapkus, E. Girdvainis, Y. Suwa, K. Šilkaitis, G. Sirgėdas, X. Auzmendi, F. Davidas ir A. Fase.

Po keitimo aikštėje pasirodė: N. Valskis, A. Dolžnikovas, P. Nainys, E. Kloniūnas, Sh. Martina ir žaidėjas peržiūroje.

Artimiausias kontrolines rungtynes „Kauno Žalgiris“ vasario 15 dieną Kaune žais su Gargždų „Banga“.

***

Kontrolinių rungtynių ciklą Turkijoje Vilniaus „Žalgiris“ baigė pralaimėjimu Šiaurės Makedonijos čempionams „Shkupi“ – itin nesėkmingas pirmasis kėlinys nulėmė nesėkmę 0:4.

Žalgiriečiams, kurių gretose kelių žaidėjų trūko dėl traumų, prastai susiklostė jau pati rungtynių pradžia. Po žaidimo ranka skyrus baudinį „Shkupi“ išsiveržė į priekį.

Šiurkščiu varžovų žaidimu pasižymėjusiose rungtynėse dar du įvarčius „Shkupi“ įmušė kėlinio pabaigoje, o vieną pelnė po pertraukos.

Paskutines kontrolines rungtynes pasiruošimo sezonui etape „Žalgiris“ žais vasario 18 d. Vilniuje prieš Klaipėdos „Neptūną“.

„Žalgirio“ startinė sudėtis: Edvinas Gertmonas, Joelis Bopesu, Mario Paveličius, Nasimas Hnidas, Dimašas Kaškenas, Nicolasas Gorobsovas, Ovidijus Verbickas, Paulius Golubickas, Billalas Sebaihi, Romualdas Jansonas, Mathiasas Oyewusi.

***

Penktose priešsezoninėse kontrolinėse rungtynėse sostinės „Riteriai“ Kaune 0:1 pralaimėjo „Hegelmann“ ekipai, kuri vienintelį įvartį baudos smūgiu pelnė antrojo kėlinio pradžioje.

Dėl pastaruoju metu gauto didelio krūvio treneris Pablo Villaras Rokui Filipavičiui ir Marianui Šmatlakui suteikė poilsio. Be to, komandai padėti negalėjo ir trečiadienio dvikovoje prieš „Dainavą“ nosį susilaužęs Milošas Spasičius. Pastarajam atlikta operacija.

Pati dvikova prasidėjo prie abejų vartų sukurtais pavojingais epizodais. „Riterių“ gretose pasižymėti galėjo Colinas Odutayo, kuris sėkmingai įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau maždaug iš trylikos metrų smūgiavo nesėkmingai.

Nuo tada iniciatyvą į savo rankas visiškai perėmė kauniečiai, kurie sukūrė ne vieną pavojingą epizodą įvarčiui pasiekti. Neretai komandą gelbėdavo Armantas Vitkauskas, kitais atvejais patys „Hegelmann“ atstovai buvo netikslūs.

Per pirmąjį kėlinį įvarčių įmušta taip ir nebuvo, o iškart po pertraukos standartinė situacija prie sostinės komandos vartų virto įvarčiu. Vėliau abiejose komandose prasidėjo keitimai, tačiau pats žaidimas, iš esmės, nepakito.

„Riterių“ starto sudėtis: A. Vitkauskas, V. Borovskis, O. Badmusas, S. Filipovičius, V. Paulauskas, F. La Mantia, M. Ramanauskas, T. Dombrauskis, D. Misiūnas, C. Odutayo, J. Usavičius.

***

Marijampolės „Sūduva“ sekmadienį per kontrolines rungtynes namie įveikė Latvijos aukščiausioje lygoje rungtyniaujančią Daugpilio BFC „Daugavpils“ komandą 2:0 (1:0).

Pirmąjį įvartį 40 min. po Oleksijaus Zbunio perdavimo iš dešiniojo krašto pelnė Aivaras Emsis. 56 min. pasižymėjo pats O. Zbunis, sėkmingai priėmęs tolimą Jevheno Protasovo perdavimą baudos aikštelėje.

„Sūduvos“ ekipoje rungtynes pradėjo Giedrius Zenkevičius, Diogo Coelho, Aleksandras Živanovičius, Simas Venckevičius, Tautvydas Burdzilauskas, Junas Suzuki, Ernestas Burdzilauskas, Maksimas Pyrahovas, O. Zbunis, J. Protasovas ir A. Emsis.

Po keitimų antrajame kėlinyje aikštėje pasirodė Vilius Stebrys, Dominykas Pudžemys, Adomas Norgėla, Tadas Kvietkauskas, Elingas Jonavičius, Deivydas Zubavičius, Ignas Skamarakas ir peržiūroje dalyvaujantis futbolininkas.

Kitas kontrolines rungtynes „Sūduva“ žais vasario 19 d. 14 val. savo manieže su Vilniaus r. „Transinvest“ ekipa.