Pakruojyje nutrūko ir „Bangos“, ir „Kruojos“ serijos (komentarai)

Aurelijaus Staponkos įvartis padovanojo Gargždų „Bangai“ pergalę, nutraukusią penkių iš eilės nelaimėtų rungtynių seriją „SMScredit.lt A lygoje“. Vakarų Lietuvos komanda minimalia persvara 1:0 (0:0) išvykoje įveikė Pakruojo „Kruoją“ ir pakilo į ketvirtąją turnyro lentelės vietą. Septynis turus paeiliui pralaimėjimo skonio nejutę pakruojiškiai įsirašė trečiąją nesėkmę čempionate.

Pirmosios savo atakos metu „Banga“ galėjo išsiveržti į priekį. Sergijaus Ševčiuko perdavimą vienu lietimu „uždarė“ Evaldas Grigaitis, tačiau puikią reakciją pademonstravęs Arturs Vaičulis kamuolį atrėmė, pakartotinis A.Staponkos bandymas įmušti buvo per silpnas.

Keletą kartų netaikliais smūgiais pabandžiusi savo laimę iš toli, „Kruoja“ privalėjo atidaryti įvarčių sąskaitą 17-ąją minutę. Po puikaus Roberto Vėževičiaus reido dešiniu flangu ir perdavimo į baudos aikštelę Ričardas Beniušis kamuolio nepasiekė, tačiau prie savęs sutraukė du varžovų gynėjus. Be priežiūros paliktam Aivarui Bagočiui tereikėjo pataikyti į tolimą vartų kampą, tačiau saugas kažkokiu būdu įsigudrino netaikliai pasiųsti kamuolį šalia virpsto.

„Banga“ atsakė galėjusi būti pavojingu išpuoliu po dviejų minučių. Nepavykus įžaisti baudos smūgio, svečiai pratęsė savo ataką dešiniu flangu ir po Artiomo Stiožkos aukšto perdavimo laisvam link vartų išnirusiam A.Staponkai pasiekti kamuolį pritrūko kelių centimetrų.

Apsikeitusios progomis, komandos šiek tiek apsiramino, kova daugiausiai vyko aikštės viduryje. Futbolininkai nevengė pažeisti taisyklių, todėl rungtynių arbitrui ne kartą teko išsitraukti geltoną kortelę.

30-ąją minutę neleistinai suklydo Andrius Butkus. Saugas prarado kamuolį aikštės viduryje, leisdamas „Kruojai“ surengti kontrataką. Žaidėjo laimei, nieko pavojingo aikštės šeimininkams sukurti nepavyko, tolimą Roberto Vėževičiaus smūgį nesunkiai sugavo Soslanbekas Aršijevas.

Po kontakto baudos aikštelėje nugriuvus Nerijui Mačiuliui, stadione susirinkę žiūrovai ėmė reikalauti 11 m. baudinio, tačiau teisėjas pražangos neįžvelgė.

Prieš pertrauką pavojingai iš toli smūgiavo Tautvydas Eliošius ir N.Mačiulis. Pirmojo smūgį S.Aršijevas sugavo, antrojo šūvis „Bangos“ vartininkui sukėlė didesnių problemų, tačiau prieš save atmuštą kamuolį toliau nuo vartų išsmūgiavo prie jo suskubę svečių gynėjai.

Kone pusę antrojo kėlinio abi komandos demonstravo kietą vyrišką futbolą, kamuolys nuolat priartėdavo tai prie vienų, tai prie kitų vartų, bet aštrių momentų sukurta buvo labai mažai. 58-ąją minutę po Youbou Thome’o aukšto perdavimo link tolimo virpsto A.Bagočius pavojingai galva smūgiavo netaikliai.

69-ąją minutę už galvos griebėsi „Bangos“ komanda. Sulaukęs tolimo perdavimo kairėje pusėje, A.Stiožka prasiveržė pro du gynėjus, atsidūrė vienas prieš A.Vaičulį, bet stipriu smūgiu sudrebino vartų skersinį.

Tai ką nepavyko atlikti gargždiškių gynėjui, padarė komandos kapitonas. Po Aleksandro Ruskicho perdavimo iš kairės A.Staponka išvedė „Bangą“ į priekį taikliu smūgiu į vartų kampą 77-ąją minutę. Puolėjas smūgiavo labai nepatogiai vartininkui – kamuolys prieš jį atšoko nuo žemės.

Po praleisto įvarčio „Kruoja“ į aikštę metė naujas pajėgas, tačiau, praėjus keturioms minutėms, arčiausiai išlyginamojo įvarčio buvo rezultatyviausias čempionato futbolininkas R.Beniušis. Po N.Mačiulio perdavimo puolėjas smūgiu galva pasiuntė kamuolį į skersinį.

Iškovoti komandai tašką galėjo ir po keitimo aikštėje pasirodęs Trayonas Bobbas. Pakėlus kampinį, kamuolys atšoko legionieriui iš Gajanos, tačiau jo stiprų smūgį 86-ąją minutę akrobatiniu šuoliu į kampinį nukreipė fantastišką reakciją pademonstravęs S.Aršijevas.

Treneris Aleksandras Zernovas („Banga“): „Prieš mus žaidė labai rimtas varžovas, žaidžiantis ilgais perdavimais puolėjui, laiminčiam oro dvikovas ir mobiliai žaidžia visose linijose. Vaikinai mus išgirdo ir darė tai, kas šiose rungtynėse buvo reikalinga: stengėsi neleisti varžovui sukurti progų įvarčiui, nors jų buvo ir pirmajame, ir antrajame kėlinyje, o patys sužaidė „Kruojos“ stiliumi - po aukšto perdavimo į baudos aikštelę A.Staponka įmušė įvartį. Per treniruotes tam skyrėme daug dėmesio ir vaikinai išpildė viską, ką buvome sumanę. „Kruoja“ mums siurprizų nepateikė: atliko perdavimus iš kraštų link puolėjo ir stengėsi užbaiginėti atakas. Sėkmė šiandien buvo mūsų pusėje, bet sekasi stipresniems.“

Aleksėjus Epifanovas („Banga“): „Įmušėme gerą įvartį. Jie irgi turėjo momentų, bet jų nerealizavo, o mes savo įmušėme. Visi patenkinti, pagaliau laimėjome, ko nebuvo jau senai. Reikėjo persilaužti. Nesvarbu kaip, bet persilaužti. Aikštėje buvo sunku, „Kruoja“ turi aukštą puolėją, viskas buvo žaidžiama jam. Kai kas jam pavyko, kai kur susitvarkėme. Turėjo progą, kai smūgiu galva pataikė į skersinį, o daugiau nieko.“

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja“): „Rungtynės nebuvo kupinos aštriomis progomis, nors momentų buvo, o futbole yra taip, kad, jei neįmuši tu, įmuš tau. Keletą galimybių turėjo „Banga“ - ji įmušė, o savo sukurtų progų mes nerealizavome. Todėl ir rezultatas „Bangos“ naudai. Rungtynių pradžioje abi komandos žaidė atsargiau, nors mes pradėjome presingu, stengėmės sukurti momentus, o „Banga“ labiau gynėsi.“

Ričardas Beniušis („Kruoja“): „Sunku ką nors komentuoti. Turėčiau pasveikinti „Bangą“. Gal pas juos buvo daugiau charakterio, sėkmės. Padarysime išvadas, nes kažko trūko. Manau, kad rungtynės buvo iki įvarčio. Jei pradžioje būtume įmušę, gal kitaip viskas pasisuktų. Su „Banga“ mums visada buvo ir bus sunku - principinga, kovinga komanda. Sunku pasakyti, ar pertrauka išmušė iš vėžių - visi ilsėjosi. Galbūt „Banga“ palaikė tonusą, sužaidė geras rungtynes su „Žalgiriu“. Gintis šiais laikais moka visi, pramušti jų gynybą yra nelengva, todėl tas įvartis daug ką lėmė.“