N.Valskis atvedė „Sūduvą“ į pergalę (komentarai)

Nerijus Valskis per tris antrojo kėlinio minutes pelnė du įvarčius, padovanojusius pergalę Marijampolės „Sūduvai“ „SMScredit.lt A lygos“ XVI ture. Suvalkijos klubas savo aikštėje 2:1 (0:1) įveikė Gargždų „Bangą“ ir iki trijų taškų sumažino atsilikimą nuo trečioje turnyrinės lentelės vietoje esančio ir dvejomis rungtynėmis mažiau sužaidusio Panevėžio „Ekrano“.

Jau pirmosios atakos metu „Sūduva“ galėjo išsiveržti į priekį, kai Mohamadas Kdouh, sulaukęs Povilo Kiselevskio perdavimo, labai efektingu smūgiu per save pasiuntė kamuolį tiesiai Rimantui Bogužui į rankas. Atlaikiusi pirmąjį Marijampolės komandos šturmą, „Banga“ sustygavo veiksmus gynyboje ir, gausiomis pajėgomis atsitraukusi į savo aikštės pusę, laukė progų greitoms atakoms.

Kėliniui įsibėgėjant, žaidimas išsilygino. 17-ąją minutę jau Pavelas Dovidovas buvo priverstas šuoliu gelbėti savo komandą po tolimo ir techniško Tamazio Čargešvilio smūgio. Maximilliano Ugge neišnaudojo puikios progos pelnyti įvartį po kampinio. Jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą 27-ąją minutę.

Dar po minutės į priekį išsiveržė „Banga“. Tomas Salamanavičius puikiu perdavimu iš kairiojo krašto surado laisvą baudos aikštelėje likusį Aurelijų Staponką, kuris smūgiu galva P. Davidovui nepaliko jokių šansų.

Po įvarčio gargždiškiai dar kartą atsitraukė. Svečiams pažeidus taisykles prieš Nerijų Valskį ties baudos aikštelės riba, R.Bogužui dar kartą teko pademonstruoti meistriškumą ir kumščiais atmušti kamuolį po labai pavojingo Petaro Basičiaus baudos smūgio iš dešiniojo krašto.

Vos keturių minučių antrajame kėlinyje pakako „Sūduvai“ ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą. 46-ąją minutę individualiu meistriškumu blykstelėjo N.Valskis, individualiu reidu kairiu kraštu suklaidinęs du gynėjus ir stipriu smūgiu pelnęs pirmąjį savo ir komandos įvartį.

Dar po trijų minučių po keitimo aikštėje pasirodęs Audrius Brokas atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę P.Kiselevskiui, po kurio smūgio kamuolys sudrebino skersinį ir atšoko į aikštę. Pirmam prie jo atsidūrusiam rezultatyviausiam marijampoliečių futbolininkui N.Valskiui beliko galva pasiųsti į tuščių vartų tinklą.

56-ąją minutę „Banga“ buvo labai arti to, kad išlygintų rezultatą, kai, T.Čargešvili, užklupęs nepasiruošusią aikštės šeimininkų gynybą, iššoko vienas prieš P.Davidovą, tačiau šis kojomis smūgį atrėmė.

Atsitraukę į gynybą aikštės šeimininkai gynėsi užtikrintai ir labai pavojingai kontratakavo. Kėlinio viduryje N.Valskis galėjo pabandyti pelnyti trečiąjį savo įvartį, tačiau, prasiveržęs kairiuoju kraštu, sužaidė labai nesavanaudiškai ir atliko perdavimą įkertančiam A.Brokui, tačiau puikiai krisdamas sužaidė Aleksandras Ivanauskas, išmušęs kamuolį į kampinį.

86-ąją minutę Evaldas Grigaitis labai pavojingai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau atakos smaigalyje atsidūrę A.Staponka ir po keitimo aikštėje pasirodęs Gajus Kulbis vienas kitam sutrukdė smūgiuoti į vartus.

Treneris Darius Gvildys („Sūduva“): „Šių rungtynių truputį prisibijojau, nes per 12 dienų jos buvo jau ketvirtos, tuo tarpu „Banga“ turėjo penkias dienas, todėl maniau, kad rungtynių pabaigoje mums pritrūks šviežumo. Vaikinai šiandien žaidė neblogai, turėjome iniciatyvą. Praleidome įvartį, kai mūsų gynėjas gavo traumą, nespėjo grįžti ir nespėjome uždaryti jo zonos. Antrajame kėlinyje parodėme charakterį ir tai kaip ir su „Dainava“ labai nudžiugino. Mūsų komanda yra jauna, komanda formuojasi, lipdosi, gludinasi savo charakterį. Komandos žaidėjams kartoju, jog jie turi tikėti, kad gali gerai žaisti ir aplošinėti geras komandas. Stengiausi nuraminti vaikinus, įteigti, kad turime inciatyvą, truputį trūksta išpildymo ir naglumo. Pirmajame kėlinyje trūko žaidėjo baudos aikštelėje, todėl pasakiau, kad aktyviau ir N.Valskis ir P.Kiselevskis antrajame kėlinyje į ją jungtųsi, nes abu žaidė po puolėju. P.Kiselevskis prisidėjo prie antrojo įvarčio. Jaunas žaidėjas, nudžiugino savo žaidimu.“

Nerijus Valskis („Sūduva“): „Pirmas kėlinys buvo itin sunkus, visiškai nesiklijavo žaidimas. Gal kiek buvome atsipalaidavę. Tų kėlių dienų poilsio mums neužteko. Bet visumoje antrajame kėlinyje išėjome labiau užsivedę, padarėme savo darbą ir dėlto džiaugiamės. Atėjus naujam treneriui, „Banga“ pradėjo žaisti pakankamai gerą ir patrauklų akiai futbolą, tad tikėjomės rimtos kovos ir jos sulaikėme. Pastaruoju metu man geriau sekasi žaisti po puolėjais, viduryje. Gal rungtynių pradžioje pabandėme paeksperimentuoti, bet jų viduryje mane pastatė ten, kur reikia, ir prasidėjo visai kitas žaidimas.“

Treneris Mindaugas Čepas („Banga“): „Mintys nelabai džiaugsmingos. Pirmą kėlinį laimėjome  1-0. Išeinam, žaidėjams yra pasakyta, kad svarbu koncentracija pirmas 15-20 minučių. Žinojome, kad jie presinguos, spaus mūsų aikštės pusėje ir buvome tam pasiruošę, bet vaikiškos klaidos, kurios kartojasi ne pirmas rungtynes nulėmė. Galima sakyti, trys minutės nulėmė galutinę rungtynių baigtį. Važiavome nusiteikę kovai, gerai išanalizavę varžovą. Žinojome, kad jie žaidė prieš 3 dienas, bet, deja, teko nusivilti kai kuriais žaidėjais. Artėja perėjimų „langas“, per kurį su kai kuriais teks atsisveikinti, kai kuriais - pasipildyti. Taip kaip šiandien sužaidėme, žaisti negalime. Ginantis, kai varžovas su kamuoliu, vienas iš atraminių saugų turėjo pasitikinėti N.Valskį, bes jis tos užduoties neišpildė. Žinojome, kad jis yra vienas vedančiųjų žaidėjų, buvo tai sakyta. Galbūt neprisibeldžiau iki žaidėjų. Galbūt kažkur aš suklydau, todėl dėl pralaimėjimo visą kaltę prisiimu sau. Darysime išvadas.“

Evaldas Grigaitis („Banga“): „Pirmos 15 minučių antrojo kėlinio, kaip ir pirmojo - pačios svarbiausios. Pritrūko koncentracijos. Padarėme vieną klaidą, vieną įvartį gavome. Per tris minutes - du įvarčiai. Čia tik koncentracija, daugiau nieko. Sunku buvo, pripratę žaisti ant kietos dirbtinės dangos, o čia atvažiavę matėme, kad palyta, minkšta aikštė. Nebuvo lengva. Tuos mėnesius, kuriuos nežaidžiau, treniravausi, bet be rungtynių ta forma yra kritusi, nes prieš sezoną jaučiausi visai gerai, budavo jėgų, įmušdavau įvarčių. Dabar reikia taisyt padėtį. Ranką tenka saugoti, ant jos negalima nukristi, nors praėjo trys mėnesiai, bet pavojinga žaisti.“