N.Mačiulio „hetrikas“ atvedė „Kruoją“ į pergalę Tauragėje (komentarai)

Nerijus Mačiulis į savo buvusios komandos vartus pelnė net tris įvarčius ir labiausiai prisidėjo prie to, kad Pakruojo „Kruoja“ iškovotų trečiąją pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Šiaurės Lietuvos klubas išvykoje po atkaklios kovos 3:2 (2:2) palaužė turnyro autsaiderį Tauragės „Taurą“ ir turnyro lentelėje pasivijo ketvirtąją vietą užimančią Marijampolės „Sūduvą“.

Po 10 minučių trukusios žvalgybos pirmoji pavojinga „Kruojos“ ataka iš karto baigėsi įvarčiu. Ričardas Beniušis, gavęs perdavimą iš kairiojo krašto, parideno kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam N. Mačiuliui, kuris tiksliu smūgiu į vartų kampą išvedė svečius į priekį.

Pakruojiečių gretose debiutavęs gynėjas Deivydas Lunskis galva nepataikė į kamuolį po Maksimo Lukaševičiaus perdavimo iš aikštės gilumos, leisdamas prieš vartus iššokti Diegui Rizoli. Legionierius savo šanso nepraleido ir stipriu smūgiu nuo kairiojo virpsto išlygino rezultatą 17-ąją minutę.

Atsakomosios „Kruojos“ atakos metu Martynui Matuzui akrobatiniu šuoliu teko gelbėti aikštės šeimininkus nuo R.Beniušio galingo smūgio galva. Po kampinio „Tauras“ pirmą kartą užklupo varžovų gynybą nepasiruošusią, tačiau Antonino Campanella ir M.Lukaševičius, dviese iššokę prieš svečių vartininką, neišnaudojo šimtaprocentinės progos. Puikiai sužaidė laiku vartus palikęs M.Malinauskas, atrėmęs pirmajį legionieriaus iš Baltarusijos smūgį, Pakartoti smūgio tauragiškiams nebeleido į gynybą sugrįžę gynėjai.

21-ąją rungtynių minutę suklydo M.Matuzas, neapdairiai palikęs vartus. Tai pastebėjęs N.Mačiulis labai gražiu tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą, perkeldamas jį per „Tauro“ vartininką. Šis kamuolį lietė, tačiau nukreipti jį už aikštės ribų nesugebėjo.

M.Lukaševičius 36-ąją minutę susikūrė dar vieną puikią progą įvarčiui, bet, klaidinančiu judesiu „paguldęs“ gynėją, pabandė techniškai pasiųsti kamuolį į tolimą vartų kampą ir į vartus nepataikė.

Nepasimokiusi iš savo klaidų, „Kruoja“ buvo nubausta. Po dar vieno svečių kampinio, „Tauras“ surengė antrą žaibišką kontrataką, kurios smaigalyje atsidūrė Antonino Campanella ir stipriu smūgiu į tolimą vartų išlygino rezultatą. Vėl nesėkmingai sužaidė pakruojiškių gynėjai, praradę kamuolį prie savo baudos aikštelės ribų.

Po pertraukos „Kruoja“ užgulė varžovų vartus, tačiau pirmąją kėlinyje pavojingą progą sukūrė „Tauras“. D.Rizoli 54-ąją minutę laimėjo oro dvikovą po A.Campanellos perdavimo iš dešiniojo krašto ir pavojingai smūgiavo galva šalia vartų.

67-ąją minutę N.Astrauskas pasinaudojo Elvino Bajorino klaida atmetant kamuolį vartininkui, tačiau nesugebėjo smūgiuoti stipriai ir Mantas Lėkis krisdamas išmušė kamuolį nuo vartų linijos.

M.Matuzas pademonstravo puikią reakciją 75-ąją minutę kojomis atremdamas Andriaus Lipskio bandymą pelnyti įvartį, tačiau „Tauro“ vartininkas buvo bejėgis prieš pakartotinį puikias rungtynes žaidusio N.Mačiulio smūgį į tolimą kampą.

Įmušę trečiąjį įvartį, svečiai atsitraukė, tačiau „Tauras“ pavojingų momentų sukurti nesugebėjo.

Treneris Aliaksandr Brazevič („Tauras“): „Visi mano komentarai jau vienodi. Įvarčiai kažkokie nesuprantami. Iš kur įlėkė antras įvartis, nesuprantu. Nežinau, kaltinti vartininką ar ne. Šiandien situacija sunki, žaidėme praktiškai be keitimų, todėl ką nors pakeisti buvo sunku. Tačiau noriu padėkoti vaikinams. Jie stengėsi, išlaikė intrigą iki pabaigos. Antrame kėlinyje žaidimas vyko iki įvarčio. Mes neįmušėme, nors turėjome progą, kamuolys kliudė virpstą. O mums įmušė - komanda, žinoma, turi daugiau meistriškumo. Pirmajame kėlinyje patiko, kaip valdėme kamuolį. Kontratakomis įmušėme du įvarčius. Šiuo metu treniruojasi 12 žaidėjų, todėl man, kaip treneriui, sunku ką nors pridėti pasirengimo rungtynėms metu. Atsižvelgiant į viską, rezultatas - ne pats blogiausias. Iki pabaigos galėjome iškovoti taškų. Žvelgiant nuo sezono pradžios, vien gynyboje praradome keturis starto sudėties žaidėjus. Elvinas Bajorinas sužaidė labai neblogai. Jis turi potencialą, yra labai jaunas futbolistas, o prieš jį žaidė stiprus krašto žaidėjas. Taip, momentais jis klydo poziciškai, jaudinosi, bet, įvertinus visas aplinkybes, sužaidė užtikrintai.“

Antonino Campanella („Tauras“): „Šiandien aš džiaugiuosi, kad įmušau pirmąjį įvartį, atstovaudamas „Tauro“ komandai. Tačiau nesu patenkintas, kad pralaimėjome. Mes esame labai jauna komanda, jauniausia komanda A lygoje. Noriu padėkoti savo komandai, prezidentui, žaidėjams ir treneriams. Tai mano paskutinės rungtynės, po savaitės baigiasi mano kontraktas. Linkiu „Taurui“ kuo geriausios ateities. Mano įspūdžiai geri, kadangi tai mano pirmoji patirtis toli nuo mano gimtosios šalies - Italijos. Tačiau man tai - gerai. Tai buvo patirtis ateičiai.“

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Rungtynės gavosi kovingos. Nesakau, kad neįvertinome varžovo, prieš rungtynes šnekėjome, bet daug chaoso, klaidų gynyboje. Aišku, žmonės pasikeitė, ne savo pozicijose. Vėliau perstatėme. Gynyboje tikirai silpnokai, po greitų atakų praleidome įvarčius, nors, atrodė, valdėme padėtį aikštėje, kontoliavome kamuolį. Rezultatu patenkintai, žaidimu - nelabai. Gerai, kad viskas gerai baigėsi. Trys taškai, nugalėtojai neteisiami. Sukamės iš padėties, ieškome. Per registracijos langą rasime, kuo užkaišyti skyles. Aikštės kokybė darė savo ir mes darėme daug techninio broko. Prieš rungtynes vyrams sakiau, kad bus kova, jiems nėra ko prarasti. Jiems galbūt lengviau, mes sprendžiame savo tikslus - jie savo. Kiekviena pergalė yra labai brangi. Namuose kažkaip nelauktais „Taurui“ buvome pralaimėje. Dabar vėl pasivijome „Sūduvą“. Vyrams gal sunkiau nusiteikti psichologiškai.“

Nerijus Mačiulis („Kruoja“): „Pergalė yra pergalė ir viskas. Daug komentuoti nereikia. Sunkios rungtynės, oras. Įsivėlėme į jų tokį žaidimą, bet svarbiausia - pergalė. Tai džiugina. Visi sveikina, sako, gerai sužaidei. Turbūt gerai buvo. Jokių sentimentų nebuvo, jau daug laiko praėjo. Taip sukrito. Galbūt ta diena, kai viskas sekėsi. Šiandien buvo pirmas kartas. Daugiau neteko A lygoje įmušti trijų įvarčių. Galima tai pavadinti geriausiomis rungtynėmis karjeroje: pergalė, trys įvarčiai, hetrikas.“