9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

Nesportiškai pasielgęs E.Vaitkūnas padovanojo tašką „Ekranui“ (komentarai)

Puikiai antrąjį kėlinį sužaidęs Panevėžio „Ekranas“ sugebėjo atimti pergalę iš „SMScredit.lt A lygos“ čempionato lyderio Vilniaus „Žalgirio“.  Lygiosiomis 1:1 (0:1) pasibaigusiose rungtynėse sostines komanda buvo labai arti ketvirtosios pergalės prieš panevėžiečius šiame sezone, tačiau pačioje dvikovos pabaigoje nesportiškai baudos aikštelėje pasielgusi E.Vaitkūnas dėka į „Žalgirio“ vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys.

Jau 2-ąją rungtynių minutę Rytis Leliūga užklupo nepasiruošusią aikštės šeimininkų gynybą ir galėjo išvesti „Žalgirį“ į priekį, tačiau kamuolys sudrebino vartų skersinį, o pakartotinį smūgį atrėmė Kornelijus Timofejevas. Po šio momento persvara priklausė svečiams, tačiau pavojingų progų vilniečiams sukurti nepavyko, atjaunėjusi „Ekrano“ komanda gynėsi be klaidų.

Kėlinio viduryje žaidimas išsilygino. 21-ąją minutę puikią progą įvarčiui turėjo Marko Andjelkovičius, tačiau pirmasis legionieriaus smūgis atsimušė į vartų virpstą, o antrąjį į kampinį nukreipė Armantas Vitkauskas.

Po keturių minučių perdavimu iš gilumos vienas prieš vartus buvo išvestas Dejanas Djeničius, tačiau legionieriaus stiprus smūgis iš aštraus kampo buvo netikslus.

„Ekrano“ treneriams teko atlikti priverstinį keitimą ir perstatyti komandos sudėtį, kadangi rungtynių tęsti nebegalėjo traumą patyręs gynėjas Lukas Čerkauskas. Jį pakeitė puolėjas Arsenijus Buinickis.

Pasikeitusi gynybos linija atsilaikė neilgai. 31-ąją minutę panevėžiečiai suklydo darydami dirbtinę nuošalę ir po Egidijaus Vaitkūno perdavimo vienas prieš vartininką išbėgo Kamilis Bilinskis. Rezultatyviausias „Žalgirio“ futbolininkas savo šanso nepraleido.

Po penkių minučių savo galimybės neišnaudojo Luka Peričius. Gynėjas po Manto Kuklio perdavimo į baudos aikštelę aplenkė vartus palikusį K.Timofejevą, tačiau smūgiu galva į vartus nepataikė.

Antrojo kėlinio pradžioje Artūras Žulpa prieš vartus nugriovė M.Andjelkovičių. „Ekranas“ gražiai įžaidė baudos smūgį, tačiau pavojus A.Vitkausko ginamiems vartams nekilo.

Iniciatyvą perėmę aikštės šeimininkai buvo netoli išlyginamojo įvarčio 62-ąją minutę. Po tolimo panevėžiečio smūgio kamuolys kliudė gynėją ir nuskriejo visiškai laisvam baudos aikštelėje likusiam Edgarui Baranauskui, tačiau saugas labai apmaudžiai nepataikė į kamuolį ir suskubę gynėjai kilusį gaisrą užgesino.

„Ekrano“ spaudimas nemažėjo. Iš toli dukart smūgiavo A.Buinickis, galva po kampinio į vartus pabandė nukreipti E.Baranauskas. 77-ąją minutę M.Andjelkovičius gražiu reidu įsiveržė į baudos aikštelę ir parideno kamuolį Aurimui Verteliui. Šalia vartų praskriejęs saugo smūgis privertė už galvų griebtis stadione susirinkusius žiūrovus.

Kėlinio pabaigoje atrodė, kad keletą atakų surengęs „Žalgiris“ išsiveš pergalę, tačiau 90-ąją minutę už nesportinį elgesį baudos aikštelėje iš aikštės buvo pašalintas E.Vaitkūnas, apspjovęs varžovą. Negana to, rungtynių arbitras skyrė 11 metrų baudinį. Jį realizavo A.Buinickis, atnešęs komandai pelnytas lygiąsias.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Tai buvo sprendimas, nulėmęs rungtynių baigtį. Antra rungtynių pusė, turiu pasakyti, priklausė „Ekranui“. Jie mus spaudė, turėjo persvarą, sukūrė keletą momentų įvarčiui. Tačiau, manau, mes galėjome pabaigti rungtynes su teigiamu mums rezultatu. Tačiau kartas nuo karto pasitaiko netipinių futbole elementų. Buvo blogas mūsų žaidėjo elgesys, kainavęs mums dvigubą baudinį - buvo paskirtas ne tik 11 metrų baudinys, bet ir parodyta raudona kortelė. Visiškai nesu patenkintas, kad taip baigėme rungtynes, tai nėra normali situacija. Lengva pastebėti, kad tai - čempionato pabaiga. Tribūnose nėra daug žiūrovų, oras šaltas, o ir komandos, matosi, jau yra pavargusios. Ypač tai matosi mūsų ekipoje, nes žaidėje daugiau svarbių rungtynių už savo varžovus, todėl mūsų futbolininkai tai jau jaučia savo kojose. Tačiau liko dar keturios rungtynės. Bus būtina pasirodyti geriau, nei šiandien. Esu patenkintas, kad „Ekranui“ vėl nepralaimėjome, tačiau tokia mačo pabaiga buvo kvaila ir visiškai nebūtina.“

Mantas Kuklys („Žalgiris“): „Negalime taip rungtynių paleisti kaip šiandien paleidome. Bet nieko, dar yra keturios rungtynės, viską galime atitaisyti. Mūsų klaidos turbūt buvo komandiniame žaidime, kovojome mažai, neatradome savo žaidimo. Įmušėme įvartį ir atsipalaidavome. Taip negalima žaisti, bet turime laiko viskam ištaisyti. Nenoriu komentuoti pabaigos, reikia žiūrėti tą momentą. Kažkas įvyko - baudinys, raudona kortelė - turbūt kažkas negero. „Ekranas“ žaidė gerą futbolą, bet mes nežaidėme savo žaidimo. Jei po įvarčio butūme žaidę savo žaidimą, būtume įmušę antrą įvartį ir viskas būtų pasibaigę, o dabar atsitraukėme, žaidėme nuo gynybos. Mums tai žaisti nesiseka. Čempionų titulas dar neprarastas, reikia laimėti likusias rungtynes ir viskas bus gerai.“

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Manau, reikia nustoti vertinti šias lygiąsias kaip kokį superinį rezultatą. Lygiosios yra lygiosios, už jas duoda tik vieną tašką, už pergalę - tris. Iš vienos pusės gerai, kad nepralaimime. Per paskutines dvejas rungtynes praleidome tik vieną įvartį, žaidami su komandomis, kurios yra auksčiau mūsų arba viena viena žemiau, bet tikimės, kad pagaliau ateis ir pergalės. Lygiosios irgi nėra blogas rezultatas, bet jaunai komandai nėra labai daug laiko pasiruošti, subręsti. Mes negalime laukti metus ar du, ji turi pradėti žaisti dabar. Nėra lengva, kai visą savaitę ruošiesi rungtynėms, sužaidinėji sudėtį ir jau 20-ąją minutę du iš tu žaidėjų nebegali žaist, bet tie kas išėjo, kas juos pakeitė, sužaidė labai geras rungtynes ir nenuvylė nei gerbėjų, nei trenerių, nei klubo. Jauniems žaidėjams motyvacijos yra daugiau, o „Žalgirio“ komandą galima suprasti, nes ji turėjo daug rungtynių Europos lygoje, todėl galbūt kažkiek jaučiasi nuovargis. Mūsų didelė komandos dalis yra pasikeitusi, tie žaidėjai galbūt žaidė mažiau, turi daugiau energijos ir išlikusių atsargų likusiai sezono daliai. Meistriškumu jie yra pasiruošę žaisti tokiame lygyje. Šiandien nusipelnėm ne tik lygiųjų, bet, esant truputėliui sėkmes, buvo galima net ir nugalėti, nes antrą kėlinį, mano manymu, žaidė tik viena komanda.“

Edgaras Baranauskas („Ekranas“): „Rungtynės mums buvo, manyčiau, net gi vienos geriausių sezone. Jauna komanda, visi kovojo, daug ir progų turėjome, vieną pavyko realizuoti. Prieš „Žalgirį“ ketvirtą kartą nepralošėme. Gal varžovai neįvertino, gal ir „Sūduvos“ komanda neįvertino, bet jaunimas nori kažką įrodyti,  stengėmės. Gynyboje teko žaisti ne pirmą kartą, todėl E.Girdvainiui gavus traumą, teko atsitraukti žemiau. Daug varžovo neanalizavome, bet rungtynėms ruošėmės stipriai.“