Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 18:25 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 17 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 16:00 , Širvintos
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 18:00 , Panevėžys

Nervingoje dvikovoje – dramatiška pergalė

Lietuvos futbolo rinktinė po nervingos ir dramatiškos kovos nutraukė nesėkmingą seriją Europos čempionato atrankoje. Iki rungtynių pabaigos besipriešinusią San Marino komandą pavyko palaužti paskutinėmis minutėmis rezultatu 2:1.

Lietuviai išsiveržė į priekį po Fedoro Černycho įvarčio rungtynių pradžioje, tačiau padidinti persvaros pirmame kėlinyje nepavyko. Po pertraukos raudoną kortelę išvydo vartininkas Giedrius Arlauskis, o varžovai netrukus išlygino rezultatą. Nervingoje dvikovos pabaigoje Lukas Spalvis sugebėjo išplėšti pergalę.

Ankstyvas F. Černycho įvartis

Lietuviai varžovams nuo pirmų minučių pabandė primesti savo žaidimo sąlygas. Pirmąją kėlinio dalį aktyvumu išsiskyrė Arvydas Novikovas, kurio smūgiai 3 ir 5 minutėmis tapo pirmąją grėsmę Elia Benedettinio vartų saugumui.

7 minutę po A. Novikovo pakelto kampinio krito pirmas įvartis. F. Černychas technišku smūgiu vienu lietimu išvedė lietuvius į priekį. Pelnius įvartį lietuviai išlaikė kamuolio kontrolę ir parankų žaidimo ritmą.

Atakos tikslo nepasiekė

Padvigubinti persvaros mūsiškiams pirmo kėlinio metu nepavyko, nors lietuviai surengė dar kelis pavojingus išpuolius. 19 minutę po A. Novikovo perdavimo sekė F. Černycho smūgis galva, tačiau smūgiuotas kamuolys skriejo kairiau virpsto.

Puikios progos 39 minutę neišnaudojo Lukas Spalvis. Vykintui Slivkai perėmus kamuolį puolėjas atsidūrę vienas prieš vieną, bet smūgiavo virš skersinio. Nepraėjus nė minutei F. Černychas nuskuodė prie E. Benedettinio vartų, tačiau smūgį vartininkas suspėjo atremti.

Raudona kortelė ir varžovų įvartis

Lūžiu rungtynėse tapo Giedriaus Arlauskio pašalinimas 50 minutę. Po klaidos gynyboje Danilo Rinaldo išėjo vienam prieš vieną. Varžovą sustabdžiusiam vartininkui išsyk buvo parodyta raudona kortelė.

Vytautas Černiauskas pakeitė pašalintą ir traumą patyrusį G. Arlauskį, tačiau neišgelbėjo rinktinės nuo išlyginamojo įvarčio. Po baudos smūgio iš 20 metrų pasižymėjo Mateo Vitaioli.

Lietuviai perėjo į ataką ir daugiausiai grasino vartams po standartinių situacijų. 57 minutę Luko Spalvio smūgiuotas kamuolys galva skriejo kiek kairiau virpsto. Netrukus A. Novikovas techniškai atliko baudos smūgį iš atstumo ir varžovus gelbėjo vartininkas. Po kampinio galva šalia vartų smūgiavo Marius Žaliūkas.

Pergalingas L. Spalvio smūgis

89 min. San Marino žaidėjas užsidirbo antrą geltoną kortelę ir po A. Novikovo baudos smūgio kamuolį atmušė vartininkas. Visgi į lemiamą šturmą pakilusi rinktinė sugebėjo išplėšti pergalę per pridėtinį laiką. Antrą pridėtinio laiko minutę po A. Novikovo perdavimo į baudos aikštelę L. Spalvis išvengė gynėjų globos ir vienu lietimu pasiuntė kamuolį į vartus.

Kitose E grupės rungtynėse Anglija 2:0 įveikė Šveicariją, o Slovėnija 1:0 nugalėjo Estiją. Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais spalio mėnesį su Slovėnija išvykoje, o atrankos ciklą baigs rungtynėmis su Anglija namuose.

Preliminari rungtynių statistika

Lietuva – San Marinas 2:1 (1:0).
Teisėjas – Clayton Pisani (Malta).
Įvarčiai: 5 min. Fedor Černych, 90 min. Lukas Spalvis (Lietuva), 55 min. Matteo Vitaioli (San Marinas).
Įspėti: 60 min. Arvydas Novikovas, 83 min. Lukas Spalvis (Lietuva); 26 min. Manuel Battistini, 41 min. Mattia Stefanelli, 66 min. Cristian Brolli, 67 min. Nicola Chiaruzzi (San Marinas).
Pašalinti: 50 min. Giedrius Arlauskis (Lietuva), 88 min. Nicola Chiaruzzi (San Marino).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Giedrius Arlauskis, Vaidas Slavickas (73 min. Deivydas Matulevičius), Linas Klimavičius, Marius Žaliūkas, Georgas Freidgeimas, Fedor Černych, Linas Pilibaitis (82 min. Karolis Chvedukas), Artūras Žulpa, Vykintas Slivka (53 min. Vytautas Černiauskas), Arvydas Novikovas, Lukas Spalvis.

Atsarginiai: Emilijus Zubas, Tadas Kijanskas, Egidijus Vaitkūnas, Deividas Česnauskis, Vytautas Lukša, Saulius Mikoliūnas, Mindaugas Panka, Andrius Bartkus, Deimantas Petravičius.