Neįspūdingas rungtynes sužaidęs „Žalgiris“ palaužė „Šiaulius“ (komentarai)

Kamilio Bilinskio ir Vaidoto Šilėno įvarčiai antrajame kėlinyje atnešė pergalę Vilniaus „Žalgiriui“. Ne pačias geriausias rungtynes SMScredit.lt A lygoje“ sužaidę vilniečiai savo aikštėje rezultatu 2:0 (0:0) palaužė Šiaulių „Šiaulių“ pasipriešinimą.

Laukdamas trečiadienio dvikovos prieš Panevėžio „Ekraną“, vilniečių treneris Marekas Zubas į aikšte išleido nestandartinį startinį vienuoliktuką be Artūro Žulpos ir Pavelo Komolovo, taip pat dėl vienerių rungtynių diskvalifikacijos žaisti negalėjo Luka Peričius.

Nuo pirmosios minutės žaidimo kontrolė priklausė „Žalgiriui“, bet rimčiau pagrasinti svečių vartams nesisekė. Pirmasis Edgaro Jonaičio budrumą įsiveržęs į baudos aikštelę patikrino K.Bilinskis, smūgiavęs tiesiai į vartininką.

„Šiauliai“ gynybai skyrė didelį dėmesį, tačiau ieškoti kelių link sostinės klubo vartų taip pat nevengė. Arminas Vaskela 6-ąją rungtynių minutę laisvas smūgiavo iš 18 metrų, tačiau į Armantui Vitkauskui įsijungti į žaidimą neprireikė.

17-ąją minutę „Žalgiris“ surengė gražią greitą ataką. Jos smaigalyje atsiduręs Rytis Leliūga pasiuntė kamuolį į tinklą, tačiau teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Kėlinio viduryje porą gražių atakų surengė šiauliečiai. Mantas Fridrikas ilgu perdavimu iš aikštės gilumos į gerą poziciją išvedė Niko Tokičių, tačiau legionieriui smūgis nepavyko, A.Vitkauskas lengvai pagavo kamuolį. Po kelių minučių kairiu kraštu prasiveržė Justas Raziūnas. Po jo aukšto perdavimo įvartį galėjo pelnyti Dovydas Medžiaušis, tačiau į tolimą kampą galva smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia virpsto.

29-ąją minutę E.Jonaitis pademonstravo savo meistriškumą puikiu šuoliu atremdamas Pauliaus Janušausko tolimą smūgį į viršutinį vartų kampą po „Žalgirio“ įžaisto kampinio. Iškart po to vilniečių saugas galėjo lengviau atsidusti, kai rungtynių arbitras jam parodė tik geltoną kortelę už labai grubią pražangą prieš A.Vaskelą. Vilnietis varžovą nugriovė čiuoždamas aukštai pakelta koja.

Į ataką įsijungęs Egidijus Vaitkūnas 33-ąją minutę įspūdingu prasiveržimu vieną po kito už nugaros paliko net tris varžovus. Tačiau baudos aikštelėje atsidūręs gynėjas vietoje smūgio nusprendė atlikti perdavimą, po kurio „Žalgirio“ ataka nutrūko.

Po pertraukos Serge Nyuiadzis, pirmajame kėlinyje nuolat patekdavęs į nuošalę, atliko idealų perdavimą į baudos aikštelę K.Bilinskiui, tačiau rezultatyviausias vilniečių puolėjas apmaudžiai nepataikė į kamuolį.

„Šiauliai“ taip pat buvo arti įvarčio 51-ąją minutę. Modestas Vorobjovas tolimu smūgiu kamuolį pasiuntė visai šalia virpsto, priverdamas A.Vitkauską šuoliu apsidrausti nuo didesnių nemalonumų.

Atsakomosios „Žalgirio“ atakos metu aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį. Po greitos atakos S.Nyuiadzis gavo kamuolį kairiajame krašte ir pasiuntė jį visiškai laisvam K.Bilinskiui. Legionierius iš Lenkijos savo šanso nepraleido.

58-ąją minute K.Bilinskis turėjo dar vieną puikią progą padvigubinti rezultatą. Andro Švrljuga išvedė puolėją vieną prieš vartininką, tačiau jį pasivijęs Klimas Gusočenko sutrukdė pasiruošti tiksliam smūgiui. Nestipriai į vartų pusę pasiųstas kamuolys prariedėjo šalia virpsto.

Kėliniui įpusėjus, sostinės futbolininkai nusiramino, sumažino spaudimą, tačiau ir toliau grasino svečių vartams. Pavojingai smūgiavo po keitimo aikštėje pasirodęs P.Komolovas, gražų reidą link baudos aikštelės atliko Rytis Leliūga.

82-ąją minutę geresnėje smūgiui pozicijoje buvęs Andrius Skerla neliko patenkintas tuo, kad po kampinio jam nepaliko kamuolio ir pavojingai, bet netiksliai į vartus smūgiavo Algis Jankauskas.

Tašką rungtynėse padėjo Vaidotas Šilėnas. Vos šešias minutes po keitimo aikštėje praleidęs saugas paleido neatremiamą tolimą šūvį į artimą vartų kampą. Nesitikėjęs tokio smūgio, E.Jonatis į pažeme šokinėjantį kamuolį reagavo pavėluotai ir šuoliu komandos išgelbėti nesugebėjo.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Mes visas 90 minučių turėjome atakuoti. Tai visada yra sunkiau. Nuo pirmos minutės „Šiauliai“ buvo užsidarę savo aikštės pusėje ir laukė galimybės kontratakoms. Kartas nuo karto tai buvo pavojinga, nes darėme per daug paprastų klaidų aikštės viduryje. Šiauliečių nelaimei, tikrų progų įvarčiams įmušti jie neturejo. Iš kitos pusės, klausimas buvo, kada kris pirmas įvartis. Mums įmušus, tapo lengviau kurti naujas progas, kontroliuoti kamuolį. Mano nuomone, pirmajame kėlinyje sukurėme keletą įdomių situacijų, kurios buvo sustabdytos nuošales fiksavusio teisėjo. Dėl dviejų - trijų atvejų aš turiu klausimų ir reikės peržiūrėti TV įrašą, kaip buvo iš tikrųjų. Tai buvo svarbūs momentai, kadangi po vienos iš šių situacijų galėjome pelnyti įvartį. Čempionato pabaigoje visi važovai taip žais: ginsis ir stengsis kontratakuoti. Mes turime būti pasirengę pozicinėms atakoms, branginti kamuolį, būti susikoncentravus gynyboje, nepraleisti kvailų įvarčių, neprarasti kvailai kamuolių viduryje.“

Vaidotas Šilėnas („Žalgiris“): „Kai žaidi gynyboje, įvarčiai tampa, kaip sakoma, retenybe. Treneris šįkart pasitikėjo, išleido į saugus ir įmušiau. Smagu. Sezono pradžioje sakiau, kad „Šiauliai“ - gera komanda, žaidžia savo žaidimą, nespardo kamuolio į priekį. Todėl nenustebino niekuo, žaidė panašiai. Dabar dvi rungtynes sužaidėme blogai, todėl psichologiškai buvo sunku sugrįžti į pergalių kelią. Tikiuosi, kad šios rungtynės padės grįžti ir iki sezono pabaigos tai išlaikyti.“

Treneris Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „Visada norisi geriau, bet po „Sūduvos“, po 5:1, rezultatas 2:0 jau atrodo gerai, tačiau taip nėra. Aišku, „Žalgiris“ - tikrai stipri, gerai subalansuota komanda. Neišlaikėme intrigos ilgėliau, gal būtų ir pasisekę, bet jie nugalėjo pelnytai, turėjo daugiau aštrių momentų, daugiau atakavo. Mes atidavėme jiems iniciatyvą, žaidėme „antru numeriu“. Tiek, kad nesigavo kontratakos, kaip planavome. Vien nusiteikimu ir noru esu patenkintas, o žaidimą reikia tobulinti, kad ir žaidžiant „antru numeriu“. Lietuvos lygyje „Žalgiris“ gal ir neturi tų silpnų vietų, bet jų pagrindinis yra centro trejetas. Kaip matėme, atrajame kėlinyje išėjo P.Komolovas ir pasikeitė jų žaidimas. Pirmajame centrą mes kažkiek uždengėme. Antrajame P.Komolovo kiek nepasisekė uždengti, atsirado tarpai, atsirado galimybės į tuos tarpus perduoti kamuolius ir to pasekoje krito vienas įvartis.“

Edvardas Pšelenskis („Šiauliai“): „Rezultatas - neigiamas, tad džiaugtis nėra kuo. Žiūrint iš žaidimo pusės, žaidėme gana neblogai. Po dviejų prastų rungtynių norėjome reabilituotis, visų pirma psicholgiškai reikėjo atsigauti. Pirmą kėlinį gan neblogai žaidėme tiek gynyboje, tiek atakoje. Antrajame laimėjo jų meistriškumas, įmušė du įvarčius. Žaidėjų rotacija, tai, būna, vienas  traumuotas iškrenta, tai kitas rungtynes kitas nežaidžia. Gal ir dėl to nesiseka, Sunku pasakyti, kodėl taip žaidžiame. Treneris prieš šias rungtynes nieko tokio keisti nesakė, lygiai taip pat atidžiai gintis gynyboje. Prieš tokias komandas viena kontrataka, viena klaidelė ir bet kada galima gauti įvartį.“