18 turas / Rug 04 , Klaipėda
19 turas / Rug 10 , Vilnius
19 turas / Rug 11 , Palanga
19 turas / Rug 11 , Vilnius
24 turas / Rug 12 , Panevėžys
20 turas / Rug 17 , Kaunas
20 turas / Rug 18 17:00 , Klaipėda
21 turas / Rug 23 18:00 , Panevėžys
21 turas / Rug 23 20:00 , Vilnius
21 turas / Rug 25 18:00 , Palanga
22 turas / Rug 31 15:00 , Palanga
22 turas / Rug 31 17:00 , Kaunas
22 turas / Rug 31 19:00 , Vilnius
23 turas / Rug 13 19:00 , Klaipėda

Naujasis „Palangos“ kapitonas nusiteikęs nuožmiai kovai Panevėžyje

Naujasis „Palangos“ kapitonas nusiteikęs nuožmiai kovai Panevėžyje
ReAl moments nuotr.

Pagal išankstinį A lygos tvarkaraštį, sekmadienį „Palangos“ futbolininkai turėjo žaisti 19-ojo turo mačą su Kauno „Stumbro“ komanda, tačiau rungtynės neįvyks.

Savo ruožtu pirmadienį Aukštaitijoje bus žaidžiamas 24-ojo turo susitikimas su FK „Panevėžiu“.

Į Panevėžį palangiškiai vyks su pralaimėjimo kartėliu, mat praėjusiame ture minimaliu skirtumu nusileista Vilniaus „Riterių“ komandai. Nors po vasaros pertraukos sugrįžimas į A lygos čempionatą nesusiklostė pergalingai, šviesos spindulių yra.

Vienas jų – Sergejus Mošnikovas. 31-erių estas tapo naujuoju „Palangos“ kapitonu, o jo į priekį vedama komanda davė rimtą kovą sostinės atstovams. S. Mošnikovas net kelis kartus pavojingai smūgiavo į „Riterių“ vartininko Vincento Šarkausko saugomus vartus, taip pat puikų aikštės matymą išnaudojo aštriems perdavimams.

Toks kapitono žaidimas sulaukė asmeninio pripažinimo. A lyga išrinko estą į simbolinę 18-ojo turo rinktinę.

fkpalanga.lt pakalbino pajūrio ekipos atstovą:

– Sergejau, pirmą sykį žaisdamas Lietuvoje patekai į simbolinę A lygos turo rinktinę. Koks jausmas?

– Patekti į turo rinktinę visada malonu. Visgi mūsų komandai nepavyko iškovoti taškų, o tai yra žymiai svarbiau nei asmeniniai pasiekimai. Jeigu būtume iškovoję taškus ir man atsirastų vietos tame simboliniame 11-uke, tada nuotaika būtų kur kas pakilesnė.

– Karjeroje pačiam teko būti išrinktam net geriausiu Estijos futbolininku. Kokie prisiminimai iš to laikmečio?

– Tai buvo labai, labai seniai. 2011 m. buvau išrinktas geriausiu lygos žaidėju. Tą sezoną mes su Talino „Flora“ tapome Estijos čempionais. Sulaukęs tokio pripažinimo, pirmąsyk išvykau žaisti į užsienį. Taigi to momento nepamiršau, tačiau prisiminimais taip pat negyvenu.

– Kalbant apie šį sezoną, vasaros perėjimų lange „Palangos“ stovykloje įvyko aibė permainų. Koks tas naujos komandos vaizdas?

– Komandos sudėtis visiškai pasikeitė, liko 2–3 senieji ekipos atstovai. Nauji vaikinai stengiasi, pluša treniruočių metu, norėdami kuo geriau užsirekomenduoti trenerių štabui. Būsimos kovos viską parodys.

– O kokį įspūdį palieka naujieji komandos draugai?

– Dar gerokai per anksti ką nors kalbėti, likusios rungtynės čempionate atsakys į šį klausimą. Dabar akivaizdu – visi stengiasi, kantriai bei kruopščiai dirba ir nori pasirodyti kaip galima geriau.

– Jums atiteko kapitono raištis. Ar jis įpareigoja?

– Tai, kad dabar esu kapitonas, asmeniškai man ypatingai nieko nekeičia. Aš taip pat, kaip ir likę komandos nariai, einu į aikštę ir atiduodu visus 100 procentų jėgų. Savo sukaupta patirtimi mielai dalinuosi su likusiais komandos draugais, ypač jaunesniais tos pačios pozicijos žaidėjais.

– Po vasaros pertraukos sužaistos vienerios rungtynės A lygoje su „Riterių“ komanda. Ar iš tos dvikovos galima daryti kokias nors išvadas?

– Išvadas daro treneriai ir klubo vadovybė. Mano, kaip ir kitų „Palangos“ futbolininkų, reikalas žaisti, stengtis iš visų jėgų ir komandai padėti kiekviename susitikime.

– Pirmadienį komandos laukia mūšis su „Panevėžio“ ekipa. Kokios svarbos šis susitikimas?

– „Panevėžys“ yra mūsų tiesioginis konkurentas. Mums labai reikia tų trijų taškų. Mačas nebus lengvas, ypač kad žaisime svečiuose. Mano nuomone, mes galime laimėti šias rungtynes, tačiau naiviai tikėtis lengvų taškų – iliuzija.

Pirmąjį A lygos ratą be pergalių užbaigę aukštaičiai dabar yra laimėję keturis kartus ir užima 5-ąją turnyro lentelės poziciją.

Šį sezoną tai bus jau ketvirtoji komandų kaktomuša A lygoje. Šioje serijoje ekipos kartą sužaidė lygiosiomis, o pastaruosius du sykius triumfavo panevėžiečiai.