32 turas / Spa 16 , Kaunas
32 turas / Spa 16 , Telšiai
32 turas / Spa 17 , Gargždai
32 turas / Spa 18 , Kėdainiai
25 turas / Spa 20 , Kaunas
23 turas / Spa 24 , Alytus
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 15:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 29 turas / Lap 03 18:00 , Marijampolė

M.Kuklys: svarbiausia, kad komanda laimėtų

M.Kuklys: svarbiausia, kad komanda laimėtų
foto: V.Knyzelis/LFF.lt

„Dėl tokių perdavimų sirgaliai turėtų ateiti į stadionus“, - po rungtynių su Klaipėdos „Atlantu“ savo komandos saugo Manto Kuklio veiksmus vienintelėje rezultatyvioje atakoje įvertino Vilniaus „Žalgirio“ treneris Marekas Zubas. „Žalgiris“ po Kamilio Bilinskio įvarčio Gargžduose iškovojo pergalę prieš čempionato lyderį iš uostamiesčio, surinktais taškais susilygino su klaipėdiečiais ir atsirevanšavo už pralaimėjimą antrajame čempionato ture.

„Atlantui“ pastarojo mėnesio akistatos su „Žalgiriu“ buvo itin skausmingos – vilniečiai juos įveikė ne tik čempionate, bet ir LFF taurės turnyro pusfinalyje, atimdami iš Klaipėdos komandos galimybę žaisti Europos lygos atrankos varžybose.

25 metų M.Kuklys, šį sezoną jau įmušęs tris įvarčius, nei pergalių prieš „Atlantą“, nei savo inidividualaus indėlio į sėkmę nesureikšmina: „Svarbiausia – komanda“.

Laimėjote prieš „Atlantą“ ir pavijote jį turnyro lentelėje. Kaip jaučiatės?

Savijauta, aišku, gera. Pavijome juos turnyro lentelėje, žaidimas ir rezultatai gerėja.

Treneris Marekas Zubas tavo rezultatyvų perdavimą K.Bilinskiui išskyrė kaip itin svarbų rungtynių su „Atlantu“ momentą.

Kartais sakau, kad atlikti gerą perdavimą man net smagiau nei įmušti pačiam. Tas įvartis buvo labai svarbus, todėl džiaugiuosi, kad pavyko.

Sezono pradžioje girgždėjote – pralaimėjimas „Atlantui“, išvargtos pergalės namuose prieš „Šiaulius“ ir Tauragės „Taurą“. Toks buvo pasirengimo sezonui planas? Ar tiesiog nesisekė?

Tokio plano nebuvo. Džiaugiuosi, kad kuo toliau, tuo labiau įsivažiuojame. Manau, kad galime sužaisti gerą sezoną.

„SMScredit.lt A lygoje“ ir LFF taurės turnyre nepralaimite jau dešimt rungtynių iš eilės. Kiek dar ketinate šią seriją tęsti?

Vienodos formos visus metus neišlaikysi. Norėtųsi, kad ta sėkminga serija tęstųsi kuol ilgiau, o kaip bus – pamatysime.

Prieš šį sezoną „Žalgirį“ papildė naujokai – lenkas Jakubas Wilkas, Rytis Leliūga, dar keli žaidėjai. Ką pasakytum apie juos?

J.Wilko įtaka komandai ir jos žaidimui – didžiulė. Nieko kito ir nederėjo tikėtis – vis dėlto tai yra žmogus, kuris buvo kviečiamas ir į Lenkijos rinktinę. Savo puikų lygį jis šiemet įrodinėja pas mus – ir aikštėje, ir už jos ribų.

Kuriuos kitus komandos žaidėjus vadintum lyderiais?

Algį Jankauską. Jis – tikras kapitonas, žaidėjas, sugebantis sutelkti komandą. Taip pat, aišku, Andrius Skerla – žaidžiantis Mareko Zubo asistentas.

Turite vieną gausiausių užsieniečių legionų lygoje. Lenkai, kroatai, komandos senbuvis iš Rusijos Pavelas Komolovas. Kaip sutariate tarpusavyje?

Esame vieningi. Visiems komandoje svarbiausia – rezultatas. Niekas nekreipia dėmesio į tai, ar žaidėjas  - lietuvis, ar legionierius. Atmosfera komandoje tikrai yra puiki.

Šį sezoną „SMScredit.lt A lygoje“ jau įmušei tris įvarčius. Ką tik baigėsi pirmasis čempionato ratas. Jei paprastai daugintume dabartinį skaičių iš keturių, galima prognozuoti, kad pasiųsi kamuolį į varžovų vartus 10-12 kartų.

Manau, kad galėčiau įmušti ir daugiau, bet niekada nekeliu asmeninės statistikos aukščiau komandinės. Svarbiausia, kad laimėtume, o visa kita – kaip bus taip.

Standartinės situacijos – tavo stiprioji žaidimo pusė. Įmušti baudos smūgiai – įdirbis ar talentas?

Tiesą sakant, tobulindamas šį žaidimo komponentą daug dirbu per treniruotes.

Prieš čempionato antrojo rato rungtynes su jumis „Atlantas“ aiškiai rodė, kad „Žalgiris“ jiems – tarsi raudonas skuduras koridos buliui. Klaipėdiečiai tausojo savo lyderius per dvikovą su „Sūduva“ susidūrimui su „Žalgiriu“. Ką jūs manote apie „Atlantą“?

Aišku, mums rungtynės su jais nebuvo vienos iš daugelio. Jie pirmavo čempionate, todėl suprantama, kad ir mūsų dėmesys buvo kitoks, negu tas, kurį skiriame kitoms rungtynėms. Džiugu, kad laimėjome, kad pavijome juos turnyro lentelėje. Jei taip tęsis, manau, šį sezoną mums viskas susiklostys gerai.

Įveikėte ir šalies čempioną Panevėžio „Ekraną“.

Labai to norėjome ir tikrai tikėjomės, kad pavyks.

Esi vedęs žolės riedulininkę. Kiek erdvės šeimos gyvenime užima pokalbiai apie sportą?

Daug. Dabar, kai gimė sūnus, daugiausia dėmesio skiriame jam, bet ir apie sportą kalbamės dažnai. Juolab kad žmona neblogai išmano futbolą, domisi juo.

Kiek tavo sūnui dabar?

Du su puse mėnesio.

Birželį švęsi 26-ąjį gimtadienį. Ko palinkėtum sau?

Pirmiausia, noriu, kad šeima būtų sveika. O paskui, aišku, ir čempiono titulo.

„Žalgiris“ - viena tų komandų, kurios jau užsitikrino bilietą į Europos lygą. Kokias viltis sieji su šiuo turnyru?

Norėtųsi svajoti apie grupės varžybas, bet kol kas neskubėsiu. Pradžiai pabandykime įveikti pirmąjį atrankos etapą.

Nacionalinėje rinktinėje debiutavai pernai. Tikiesi, kad būsi į ją kviečiamas nuolat?

Rinktinė yra kiekvieno futbolininko svajonė. Nemanau, kad pats turėčiau vertinti save – gal geriau tegul treneriai tai daro. Aš tiesiog dirbsiu per treniruotes ir rungtynes, atiduodamas viską, ką galiu.