20 turas / Spa 02 , Marijampolė
26 turas / Spa 05 , Kaunas
26 turas / Spa 05 , Klaipėda
26 turas / Spa 05 , Kaunas
26 turas / Spa 05 , Marijampolė
27 turas / Spa 12 , Palanga
22 turas / Spa 15 19:30 , Vilnius
27 turas / Spa 19 13:00 , Vilnius
27 turas / Spa 19 17:00 , Panevėžys
21 turas / Spa 20 19:00 , Vilnius
28 turas / Spa 26 13:00 , Marijampolė
28 turas / Spa 26 13:00 , Klaipėda
28 turas / Spa 26 13:00 , Vilnius

Mėnesio rinktinėje – keturių komandų futbolininkai

Mėnesio rinktinėje – keturių komandų futbolininkai
Elvio Žaldario nuotr.

Lietuvos futbolo A lyga pristato simbolinės vienuolikės atstovus, kurie išsiskyrė birželio–liepos mėnesiais.

Tomas Švedkauskas (Vilniaus „Riteriai“): Sostinės komanda per ketverias rungtynes birželio–liepos mėnesiais iškovojo 9 taškus iš 12 galimų ir prie to svariai prisidėjo šis vartų sargas. T. Švedkauskas klaidomis nepasižymėjo, o dvikovoje savo gimtajame mieste kelis sykius puikiai išgelbėjo savo komandą  ir padėjo „Riteriams“ iškovoti 3 taškus Marijampolėje.

Donovanas Slijngardas (Vilniaus „Žalgiris“): Per šią atkarpą nė vienas kairiojo krašto gynėjas nepademonstravo visų savo galimybių. Vis dėlto D. Slijngardas rungtyniavo stabiliai ir jam rungtyniaujant žalgiriečiai iškovojo 4 pergales. Legionierius iš Nyderlandų neklysdavo tose situacijose, kai būdavo praleidžiami įvarčiai, taip pat būdavo aktyvus atakuojant varžovų vartus.

Semiras Kerla (Marijampolės „Sūduva“): Nepaisant to, jog gynėją iš rikiuotės trumpam buvo išvedusi trauma ir jis negavo pasireikšti tiek laiko, kiek jam įprasta, S. Kerla buvo pranašesnis tiek už varžovų atakuojančius žaidėjus, tiek už savo pozicijos futbolininkus, kurie rungtyniavo gana banguotai. Ne vieną „Sūduvos“ gynybos ramsčio perdavimą komandos draugai galėjo paversti įvarčiais, be to, futbolininkas laimėdavo daugelį dvikovų prieš savo varžovus.

Andro Švrljuga (Marijampolės „Sūduva“): Prieš iššūkius Čempionų lygoje kroatas sužaidė labai sėkmingą atkarpą A lygoje. A. Švrljuga buvo itin aktyvus atakose – to įrodymu tapo vienas pelnytas įvartis bei 3 rezultatyvūs perdavimai per penkerias rungtynes.

Donatas Kazlauskas (Vilniaus „Riteriai“): Sostinės klubui teko nelengvas tvarkaraštis. Viskas klojosi puikiai, tačiau pralaimėjimas derbyje turėjo tapti nusivylimu – buvo praleista proga priartėti prie „Žalgirio“. Visgi D. Kazlausko indėlio į „Riterių“ žaidimą birželio–liepos mėnesiais tai nesumenkina. Per 4 mačus futbolininkas pelnė 2 įvarčius, tapdamas pergalingo smūgio autoriumi Marijampolėje.

Modestas Vorobjovas (Vilniaus „Žalgiris“): Nepaisant to, jog žalgiriečių gynyba kartais buvo braškanti, daug priekaištų šiam saugui skirti negalima. M. Vorobjovas žaidė trijuose pergalinguose mačuose, kurių metu atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Įdomu tai, kad po jų „Žalgirio“ vienuolikė išplėšdavo pergales labai svarbiuose mačuose.

Jovanas Čadženovičius (Marijampolės „Sūduva“): Šiam juodkalniečiui grįžus į rikiuotę, čempionų komandos žaidimas aikštės viduryje tapo dar efektyvesnis. J. Čadženovičius žaidė be keitimų visose penkeriose rungtynėse, o dvikovoje su „Palanga“ kontratakos metu atliko rezultatyvų perdavimą.

Liviu Antalis (Vilniaus „Žalgiris“): Birželio mėnesį matėme tą L. Antalį, prie kurio buvome pripratę praėjusiame sezone. Rumunas vedė „Žalgirį“ į priekį ir per 4 mačus pelnė net 5 įvarčius bei sykį asistavo komandos draugui. Toks proveržis kaip reikiant pakėlė L. Antalį rezultatyviausių čempionato žaidėjų rikiuotėje.

Teremas Moffi (Vilniaus „Riteriai“): 20-metis legionierius iš Nigerijos pademonstravo stabilumą – tai ne pirma puolėjo sėkmingai sužaista kelių mačų atkarpa A lygoje. T. Moffi per 4 akistatas pasižymėjo 3 kartus bei sykį išprovokavo varžovo pražangą, po kurios teisėjas oponentui parodė raudoną kortelę.

Mihretas Topčagičius (Marijampolės „Sūduva“): Statistika kalba už save: per penkerias rungtynes birželio–liepos mėnesiais austras kamuolį į varžovų vartus siuntė net 6 kartus ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą. M. Topčagičius anksčiau dėl patirtos traumos buvo iškritęs iš rikiuotės, tačiau dabar yra įgavęs puikią sportinę formą.

Rafaelis Ledesma („Panevėžys“): Negalima pamiršti ir čempionato debiutantų ekipos, kuri po solidžios atkarpos pakilo į penktą poziciją. „Panevėžiui“ kartą buvo užskaityta techninė pergalė, dar du laimėjimai buvo pasiekti aikštėje. Jų metų ryškiausiai žibėjo būtent R. Ledesma, pelnęs 2 įvarčius ir atlikęs tiek pat rezultatyvių perdavimų.