16 turas / Bir 29 , Panevėžys
16 turas / Bir 29 , Kaunas
16 turas / Bir 29 , Marijampolė
17 turas / Lie 03 , Marijampolė
17 turas / Lie 04 , Palanga
17 turas / Lie 05 , Vilnius
18 turas / Rug 03 15:00 , Kaunas
18 turas / Rug 03 17:00 , Vilnius
18 turas / Rug 03 19:00 , Marijampolė
18 turas / Rug 04 19:00 , Klaipėda
19 turas / Rug 10 19:00 , Vilnius
19 turas / Rug 11 15:00 , Palanga
19 turas / Rug 11 17:00 , Panevėžys
19 turas / Rug 11 19:00 , Vilnius

M. Junioras: „Didžiavausi tuo, ką padarėme“

M. Junioras: „Didžiavausi tuo, ką padarėme“
fcstumbras.lt nuotr.

Praėjusio sezono Lietuvos futbolo A lygoje Kauno „Stumbras“ galutinai nusivilko kartais galinčio pasikandžioti vidutinioko rūbą ir savo grobiu paversdavo net ir stipriausias čempionato komandas.

Prie to labai svariai prisidėjo rezultatyviausias 2018-ųjų Kauno vienuolikės futbolininkas Marcosas Junioras, per 28-erias rungtynes pelnęs net 17 įvarčių, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir šiemet persikėlęs į Portugalijos antros pagal pajėgumą lygos Oliveiros di Azemeišo „Oliveirense“ klubą.

Neabejotina, jog šis brazilas susižertų labiausiai 2018 metų A lygos sezone atsiskleidusio futbolininko laurus. 2017-aisiais M. Junioras pasirodė 26-eriose rungtynėse, tačiau žaisdavo dešiniojo krašto gynėjo pozicijoje.

Praėjusio sezono pirmame rate beveik nežaidęs brazilas vėliau sulaukė savo šanso ir, atlikdamas dešiniojo saugo funkcijas, pradėjo vieną po kito mušti įvarčius. Pirmuoju savo įvarčiu A lygoje M. Junioras pasižymėjo 13-ajame ture, o įskaitant ir šią dvikovą per likusią sezono atkarpą per 21 mačą varžovų vartininkus nuginklavo net 17 sykių.

187 cm siekiantis, tačiau puikia kamuolio valdymo technika, greičiu ir įvarčio uosle pasižymintis brazilas portalui alyga.lt papasakojo apie praleistą laiką „Stumbre“ ir artėjančius iššūkius Portugalijoje.


– Atstovaudamas „Lusitano“ klubui, sulaukėte pasiūlymo iš „Stumbro“. Kokia mintis pirmiausia atėjo į galvą ir kaip pasiryžote tokiam iššūkiui?

– „Stumbro“ pasiūlymas man pasirodė įdomus. Man tai patiko – mačiau galimybę ten augti, tad dėl to nusprendžiau atvykti į Lietuvą. Pasidomėjau šia šalimi ir atradau, kad Paulinho atstovavo FC „Vilniui“. Iš tiesų, tai buvo vienas iš faktorių, kuris paskatino mane čia atvykti.

Labiausiai mane motyvavo šeima. Bendravau su tėčiu – jis mane paskatino atvykti į Lietuvą ir labai palaikė.

– Įvertinkite savo pirmą sezoną Lietuvoje. Kaip sekėsi prisitaikyti prie šios šalies futbolo?

– Sunkiausias pirmojo sezono momentas buvo tada, kai likome septinti ir turėjome žaisti pereinamąsias rungtynes. Žinoma, smagiausia buvo laimėti LFF taurę. Manau, kad su trenerių ir komandos draugų pagalba prisitaikiau prie Lietuvos futbolo. Iš pradžių nebuvo lengva, tačiau vėliau prie to pripratau.

– Po pirmo sezono nusprendėte ir toliau atstovauti „Stumbrui“, tad turbūt prie to prisidėjo laukiantys iššūkiai Europos lygoje?

– Taip, Europos lyga mane motyvavo pasilikti, tai – labai didelis turnyras, kuriame žaidžia puikūs klubai. Sėkmingi pasirodymai ten gali lemti kitų klubų dėmesį.

– 2018 metų sezone tik 9-ajame ture pirmą kartą buvote įtrauktas į starto sudėtį. Kodėl pirmame rate žaidėte tiek nedaug?

– Nebuvau taip gerai fiziškai pasiruošęs, todėl treneris manęs neleisdavo į startinę sudėtį. Kaip ten bebūtų, laukiau savo šanso ir kantriai dirbau treniruotėse.


– Kokios rungtynės padėjo galutinai atsiskleisti, įgauti pasitikėjimo ir demonstruoti tokį rezultatyvumą 2018 metais?

– Svarbiausia buvo sulaukti trenerio ir komandos draugų pasitikėjimo. Tai buvo pagrindinis faktorius. Taip pat prie to labai prisidėjo rungtynės su „Jonava“ (vykusios 13-ajame ture – aut. past.), kurias laimėjome 2:0 ir aš pelniau du įvarčius.

– Praėjusiame sezone „Stumbras“ kurį laiką A lygoje žengė trečias, taip pat iškovojote puikią pergalę Europos lygoje prieš Limasolio „Apollon“ ekipą. Vis dėlto treti liko „Trakai“, o Kipre atsakomajame mače pralaimėjote didesniu rezultatu. Ar labai dėl to buvote nusivylęs?

– Nebuvau nusivylęs, o kaip tik didžiavausi tuo, ką padarėme. Žinoma, buvome liūdni dėl pasitraukimo iš Europos lygos ir užimtos ketvirtos vietos. Po visko, ką mes padarėme, manau, kad trečios vietos čempionate buvome nusipelnę.

– Po puikaus sezono persikėlėte į „Oliveirense“ klubą. Ar turėjote kitų ekipų pasiūlymų? 

– Sulaukiau kelių klubų susidomėjimo, tačiau nė vienas iš jų nepateikė oficialaus pasiūlymo. Į „Oliveirense“ klubą atvykau padedant treneriui Mariano Barreto.

– Kokius tikslus sau keliate naujame klube?

– Svarbiausias mano tikslas – gerai pasirodyti turnyre. Taip pat mušti įvarčius ir padėti komandai užimti kuo geresnę vietą turnyro lentelėje.

– Ką galite pasakyti savo buvusiems komandos draugams ir „Stumbro“ klubui?

– Esu labai dėkingas „Stumbrui“ už galimybę man atsiskleisti ir augti. Žaidėjams linkiu viso ko geriausio ir puikaus artėjančio sezono.