Lyderis sumušė autsaiderį (komentarai)

Vilniaus „Žalgiris” po vasaros atostogų pergalingai grįžo į „SMScredit.lt A lygos“ čempionatą. Sostinės komanda 3:0 nugalėjo autsaiderį Tauragės „Taurą“. „Žalgiris“ surinko 50-ąjį tašką, tauragiškių sąskaitoje  jų liko keturi.

Du įvarčius „Žalgiriui“ pelnė Andrius Velička. Trečią pridėjo Rytis Leliūga.

Vilniaus komanda vangokai pradėjo rungtynes. Per pirmąsias 15 minučių tik Eivinas Zagurskas iššovė iš toli. Vėliau „Tauro“ vartams grasino A.Velička, Georgas Freidgeimas, Takuya Kanai.

29-ąją min. Paulius Janušauskas pataikė į virpstą, o praėjus dar devynioms minutėms A.Velička išvedė „Žalgirį“ į priekį. 43-iąją min. Julius Meištininkas baudos aikštelėje nugriovė P.Janušauską ir buvo pašalintas iš aikštės. 11 m baudinį įvarčiu pavertė A.Velička.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ apsukų nemažino. 54-ąją min. R.Leliūga atsidūrė vienas prieš vartus ir įmušė dar kartą. 59-ąją min. E.Zagurskas pataikė į skersinį.

„Žalgiris“ sudėtį keitė atsižvelgdamas į tai, kad ketvirtadienį Lenkijoje teks žaisti atsakomąsias Europos lygos trečiojo atrankos rato dvikovą su Poznanės ”Lech“. Kai kurie pagrindiniai komandos žaidėjai pasirodė aikštėje tik antrajame kėlinyje, bet tai vilniečiams nesutrukdė iškovoti šešioliktosios pergalės per 19 „SMScredit.lt A lygos“ čempionato rungtynių.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Tai buvo rungtynės antrai komandai, norėjau suteikti šansą pažaisti daugiau tiems žaidėjams, kurie keletą paskutinių rungtynių liko ant suolo. Iš kitos pusės norėjome leisti pailsėti žaidėjams, kurie žaidė svarbiausiose paskutinėse Europos lygos rungtynėse, išsaugotų jų jėgas, sveikatą prieš atsakomąją dvikova Poznanėje. Svarbiausia šiandien buvo mūsų jaunojo puolėjo debiutas, pirmosios minutės A lygoje. Tikiuosi, kad žingsnis po žingsnio jis gaus daugiau šansų žaisti pagrindinėje komandoje. Rezultatas 3:0 svarbus, nes nepralaidome įvarčio ir turime dar 3 taškus. Dabar galvojame jau apie Europos lygą, nuo ketvirtadienio galvosime apie rungtynes prieš „Dainavą“.“

Edvinas Baniulis („Žalgiris“): „Esu labai laimingas, patenkintas, kad pavyko debiutuoti A lygoje. Ačiū pirmajam treneriui, daviusiam futbolo pagrindų. Komanda puikiai priėmė. Esu patenkintas, kad žaidžiu už „Žalgirį“. Per 10 minučių nesuspėjau pajusti lygos stiprumo.“