14 turas / Bir 15 , Kaunas
14 turas / Bir 15 , Marijampolė
15 turas / Bir 22 , Klaipėda
15 turas / Bir 22 , Kaunas
15 turas / Bir 22 , Marijampolė
15 turas / Bir 23 , Vilnius
16 turas / Bir 29 16:00 , Panevėžys
16 turas / Bir 29 18:00 , Kaunas
16 turas / Bir 29 19:00 , Marijampolė
16 turas / Bir 29 20:00 , Vilnius
17 turas / Lie 03 20:00 , Marijampolė
17 turas / Lie 04 18:00 , Palanga
17 turas / Lie 05 19:00 , Vilnius
17 turas / Lie 06 17:00 , Kaunas

Lyderis sumušė autsaiderį (komentarai)

Lyderis sumušė autsaiderį (komentarai)
foto: Arvistas Keras

Vilniaus „Žalgiris” po vasaros atostogų pergalingai grįžo į „SMScredit.lt A lygos“ čempionatą. Sostinės komanda 3:0 nugalėjo autsaiderį Tauragės „Taurą“. „Žalgiris“ surinko 50-ąjį tašką, tauragiškių sąskaitoje  jų liko keturi.

Du įvarčius „Žalgiriui“ pelnė Andrius Velička. Trečią pridėjo Rytis Leliūga.

Vilniaus komanda vangokai pradėjo rungtynes. Per pirmąsias 15 minučių tik Eivinas Zagurskas iššovė iš toli. Vėliau „Tauro“ vartams grasino A.Velička, Georgas Freidgeimas, Takuya Kanai.

29-ąją min. Paulius Janušauskas pataikė į virpstą, o praėjus dar devynioms minutėms A.Velička išvedė „Žalgirį“ į priekį. 43-iąją min. Julius Meištininkas baudos aikštelėje nugriovė P.Janušauską ir buvo pašalintas iš aikštės. 11 m baudinį įvarčiu pavertė A.Velička.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ apsukų nemažino. 54-ąją min. R.Leliūga atsidūrė vienas prieš vartus ir įmušė dar kartą. 59-ąją min. E.Zagurskas pataikė į skersinį.

„Žalgiris“ sudėtį keitė atsižvelgdamas į tai, kad ketvirtadienį Lenkijoje teks žaisti atsakomąsias Europos lygos trečiojo atrankos rato dvikovą su Poznanės ”Lech“. Kai kurie pagrindiniai komandos žaidėjai pasirodė aikštėje tik antrajame kėlinyje, bet tai vilniečiams nesutrukdė iškovoti šešioliktosios pergalės per 19 „SMScredit.lt A lygos“ čempionato rungtynių.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Tai buvo rungtynės antrai komandai, norėjau suteikti šansą pažaisti daugiau tiems žaidėjams, kurie keletą paskutinių rungtynių liko ant suolo. Iš kitos pusės norėjome leisti pailsėti žaidėjams, kurie žaidė svarbiausiose paskutinėse Europos lygos rungtynėse, išsaugotų jų jėgas, sveikatą prieš atsakomąją dvikova Poznanėje. Svarbiausia šiandien buvo mūsų jaunojo puolėjo debiutas, pirmosios minutės A lygoje. Tikiuosi, kad žingsnis po žingsnio jis gaus daugiau šansų žaisti pagrindinėje komandoje. Rezultatas 3:0 svarbus, nes nepralaidome įvarčio ir turime dar 3 taškus. Dabar galvojame jau apie Europos lygą, nuo ketvirtadienio galvosime apie rungtynes prieš „Dainavą“.“

Edvinas Baniulis („Žalgiris“): „Esu labai laimingas, patenkintas, kad pavyko debiutuoti A lygoje. Ačiū pirmajam treneriui, daviusiam futbolo pagrindų. Komanda puikiai priėmė. Esu patenkintas, kad žaidžiu už „Žalgirį“. Per 10 minučių nesuspėjau pajusti lygos stiprumo.“