19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Lyderio persekiotojai stos į tarpusavio kovą

Lyderio persekiotojai stos į tarpusavio kovą
foto: Justas Niauronis

„Ekranas“ važiuoja prie jūros. Tačiau Lietuvos futbolo čempionams ne pramogos bus galvoje – po skaudaus pralaimėjimo dvikovoje su „Žalgiriu“ panevėžiečių „SMScredit.lt A lygoje“ laukia dar vienas stiprus varžovas - „Atlantas“. Būtent šios rungtynės 16-ajame čempionato ture taps pagrindiniu sirgalių dėmesio traukos centru.

Marijampolės „Sūduva“ - Gargždų „Banga“. Birželio 1 dieną 14 val. Marijampolė, „Arvi“ stadionas. Pirmajame rate – 2:1.

Kai pirmajame rate komandos susidūrė akis į akį Gargžduose, „Bangą“ dar treniravo Vaidas Žutautas. Dabar gargždiškius nuo marijampoliečių turnyro lentelėje skiria 8 taškai, bet skaičius galima vartyti ir kitaip. Jeigu skaičiuotume laiką nuo tada, kai „Bangos“ šturvalą į savo rankas perėmė treneris Mindaugas Čepas, Gargždų komanda surinko 10 taškų per 7 rungtynes. „Sūduva“ per tą patį laiką - vos vienu tašku daugiau. Be to, pasikeitus treneriui „Banga“ ėmė mėgautis įvarčių skoniu – įmušė net 15 kartų.

„Sūduvai“ teigiamu psichologiniu impulsu neabejotinai turėtų tapti pergalė prieš Pakruojo „Kruoją“, kurios marijamploiečiai prieš tai neįstengė įveikti beveik dvejus metus. Galima pajuokauti: jei jau jie nugalėjo „Kruoją“, gali laimėti prieš bet ką.

Įdomi mįslė yra ir Rafaelio Ledesmos pasirodymas arba nepasirodymas aikštėje. Pakruojyje treneris Darius Gvildys brazilą ne tik paliko už borto, bet ir replikavo: „Pažiūrėkite poros pastarųjų rungtynių įrašus ir suprasite, kodėl“.

Vilniaus „Žalgiris“ - Pakruojo „Kruoja“. Birželio 2 dieną 18 val. Vilnius, LFF stadionas. Pirmajame rate – 0:0.

„Kruoja“ yra viena iš vos trijų komandų, kurioms šį sezoną pavyko atimti taškų iš „Žalgirio“. Po lygiųjų pirmajame rate Pakruojo futbolininkai glėbesčiavosi taip, tarsi būtų čempionatą laimėję. Buvo dėl ko – vartininkas Maris Eltermanis ir kompanija antrajame kėlinyje atlaikė nuožmų spaudimą.

Tuomet, balandžio viduryje, „Kruoja“ buvo „SMScredit.lt A lygos“ lyderių grupėje. Bet nuo tada daug vandens nutekėjo ne pakruojiškiams tinkama kryptimi. Rungtynės su „Žalgiriu“ buvo pirmos iš aštuonerių iš eilės, kurių „Kruoja“ nelaimėjo. Komanda nėra patyrusi pergalės džiaugsmo nuo balandžio 10-osios – kraupoka statistika klubui, kuris rengiasi atstovauti Lietuvos Europos lygos atrankos varžybose.

„Žalgiris“ šluoja nuo kelio viską, o dar vienas koziris, kurį turi čempionato lyderis – žaidėjų pasirinkimas. Patyrusių „Kruojos“ futbolininkų, kurių nelabai yra kuo keisti, jėgas sekina varžybų, kai žaidžiama dukart per savaitę ritmas, o vilniečiai kartais gali sau leisti prabangą neregistruoti rungtynėms kad ir savo rezultatyviausio žaidėjo Kamilio Bilinskio.

Klaipėdos „Atlantas“ - Panevėžio „Ekranas“. Birželio 2 dieną 20 val. Klaipėda „Žalgirio“ stadionas. Pirmajame rate – 2:1.

Turo desertas futbolo mėgėjo akims. Abi komandos mina ant kulnų „Žalgiriui“, o „Ekranas“ į Klaipėdą piktas atvažiuos dėl kelių priežasčių.

Pirma – dvikovos Panevėžyje prisiminimai. Kazimieras Gnedojus kyštelėjo galvą prieš pat finalinį teisėjo švilpuką, 2:1 „Atlanto“ naudai, buvo malonu su jumis pabėgioti, būsite Klaipėdoje – užeikite. Antra – žeminantis pralaimėjimas „Žalgiriui“ praėjusiame ture. Trečia – nors apie tai panevėžiečiai kažin ar dabar galvoja – nutrūkusi šešių iš eilės pergalių serija „SMScredit.lt A lygoje“.

„Atlantas“ praėjusiame ture sunkiai palaužė Alytaus „Dainavą“, bet nesvarbu, kaip laimima tol, kol laimima. Galima kalbėti apie traumų karuselę, įsisukusią į abi komandas. „Ekrane“ rungtynes praleido ar vis dar praleidžia Aurimas Kučys, Vitalijus Kavaliauskas, Giedrius Tomkevičius, Donatas Petrauskas, „Atlante“ - Evaldas Razulis, Marius Papšys, Tadas Eliošius K.Gnedojus, Edgaras Žarskis.

Bet tai neturėtų tapti svarbiu veiksniu. Nuolat atsiveriančių skylių lopymas abiem komandoms jau tapo sezono kasdienybe.

„Šiauliai“ - Alytaus „Dainava“. Birželio 3 dieną 18 val. Šiauliai, miesto savivaldybės stadionas. Pirmajame rate – 2:1.

Vieni – su nauju treneriu, kiti – be trenerio ant suolo. „Šiauliams“ vadovaujančio Tomo Kančelskio diskvalifikacija, skirta už pernelyg audringas emocijas per rungtynes su „Atlantu“, baigsis būtent po dvikovos su alytiškiais. Šįkart šiauliečių gretas nuo suolo rungtynių metu ir vėl rikiuos vyresnysis trenerio brolis, klubo direktorius Deivis Kančelskis.

„Dainavai“ antrą kartą iš eilės vadovaus Darius Urbelionis. Pirmasis bandymas – rungtynės su „Atlantu“ - atrodė simpatiškai, nors taškų sąskaitos dzūkų klubas ir nepapildė.

„Šiauliai“ pergalių alkį numalšino, įveikę šį turą praleidžiantį Tauragės „Taurą“ ir „SMScredit.lt A lygoje“ iškovoję pirmą pergalę per šešerias rungtynes. „Dainava“ sėkmės alksta nuo kovo, todėl reikia manyti, kad alytiškiai pasiūlys šiauliečiams rimtą karą futbolo aikštėje.