Lietuvos rinktinė Tbilisyje pralaimėjo gruzinams

LFF.lt nuotr.

Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė, ruošdamasi UEFA Tautų taurės varžyboms, sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes Tbilisyje. Gruzijos rinktinė nustelbė mūsiškius pirmame kėlinyje, pasižymėjusi keturis kartus. Šiose rungtynėse Edgaras Jankauskas suteikė šansą debiutuoti trims jauniesiems futbolininkams.

Nuo pat susitikimo pradžios lietuvių gynėjams teko daug darbo, siekiant neutralizuoti gruzinų atakas, kurios dažniausiai buvo vystomos aikštės viduriu. Pirmas smūgis į Ernesto Šetkaus ginamus vartus buvo atliktas 13 minutę, kurį pastarasis sėkmingai atrėmė.

Deja, jau 15 minutę šeimininkai džiaugėsi įvarčiu. Gruzinų kombinacija aikštės viduryje pasibaigė Giorgio Papunašvilio taikliu smūgiu. Įpusėjus kėliniui lietuviams vis nesisekė regzti atakų, o gruzinai nuosekliai didino spaudimą.

23 minutę po puikaus Otaro Kakabadzės perdavimo, kamuolį galva į lietuvių vartus nukreipė Giorgis Kvitilaja. Po poros minučių Lietuvos rinktinė turėjo progą pasižymėti, tačiau Arvydo Novikovo atliktas baudos smūgis buvo nevykęs.

Kėlinio pabaigoje gruzinai dukart pasinaudojo lietuvių gynėjų klaidomis. 31 min. Linas Klimavičius neleistinai stumtelėjo G. Kvilitają ir rungtynių arbitras nurodė į 11 m atžymą – baudinį realizavo Vako Kazaišvilis. 40 min. ketvirtą šeimininkų įvartį pelnė Giorgis Čakvetadzė, meistriškai pergudravęs lietuvių vidurio gynėjus.

Antrame kėlinyje lietuviai apdairiai gynėsi ir neleido gruzinams lengvai veržtis į puolimą. Visgi, mūsiškiams taip pat nesisekė atakoje. Geriausią progą įmušti įvartį 63 minutę susikūrė Darvydas Šernas, kurio smūgis nepasiekė tikslo. Treneris Edgaras Jankauskas per paskutinį dvikovos pusvalandį išleido tris rinktinės debiutantus – Justą Lasicką, Karolį Laukžemį ir Danielį Romanovskį, o dar anksčiau ir Modestą Vorobjovą.

Antrasis kontrolinis testas Lietuvos rinktinės lauks kovo 27 dieną Jerevane, kur mūsiškiai nuo 18 valandos susirungs su Armėnijos rinktine. Pastaroji šiandien taip pat žaidė rungtynes ir išsiskyrė taikiai su Estija – 0:0.

Gruzija – Lietuva 4:0 (4:0)

Micheilo Meschio stadionas, teisėjas – Alexandru Teanas (Moldova)

Įvarčiai: 15 min. Giorgis Papunašvilis, 23 min. Giorgis Kvilitaja, 31 min. Vako Kazaišvilis – iš 11 m, 40 min. Giorgis Čakvetadzė (Gruzija)

Įspėti: 75 min. Solomonas Kverkvelija (Gruzija); 31 min. Linas Klimavičius, 65 min. Ovidijus Verbickas, 75 min. Justas Lasickas, 88 min. Vaidas Slavickas (Lietuva)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Šetkus, Edvinas Girdvainis, Linas Klimavičius, Vaidas Slavickas, Valdemaras Borovskis, Ovidijus Verbickas (81 min. Simonas Paulius), Artūras Žulpa (46 min. Modestas Vorobjovas), Arvydas Novikovas (60 min. Justas Lasickas), Fiodoras Černychas (81 min. Danielis Romanovskis), Darvydas Šernas (72 min. Karolis Laukžemis), Nerijus Valskis (46 min. Mantas Kuklys).