Lietuvos rinktinė patyrė nesėkmę Turkijoje

Elvio Žaldario nuotr.

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė antradienio vakarą Izmiro mieste Turkijoje užbaigė birželio mėnesio rungtynių ciklą UEFA Tautų lygos varžybose.

Ketvirtame šio mėnesio mače lietuviai išvykoje 0:2 (0:1) neprilygo grupės favoritei Turkijos rinktinei.

Dabar Tautų lyga sugrįš rugsėjo mėnesį – tada lietuviai namuose priims Farerų Salų komandą ir išvykoje susikaus su Liuksemburgu.

Dvikovą lietuvaičiai pradėjo gana aktyviai – laukdami varžovų klaidų mūsiškiai kelis sykius rungtynių pradžioje pabėgo į greitas atakas, o pavojingą Justo Lasicko smūgį sugavo šeimininkų vartininkas. Dar po kelių minučių rinktinės kapitono Fiodoro Černycho smūgį blokavo gynėjai. Tuo tarpu turkai, nors ir turėjo didesnę kamuolio kontrolę, pirmosiomis kėlinio minutėmis itin pavojingų šansų prie Džiugo Bartkaus vartų nesusikūrė.

Pamažu turkų spaudimas augo ir kėliniui artėjant prie pabaigos šeimininkai išsiveržė į priekį, kai galva pasižymėjo po standartinės situacijos prie Lietuvos vartų likęs gynėjas Kaanas Ayhanas. Dž. Bartkus į smūgį reagavo, jį atmušė, tačiau rungtynių arbitrė gavo signalą, kad kamuolys kirto vartų liniją, ir smūgį įskaitė.

Būtent šis įvartis leido turkams į pertrauką išeiti pirmaujant 1:0.

Antrasis kėlinys lietuviams prasidėjo sunkiai – sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes, po keitimo aikštėje pasirodęs Vilius Armanavičius prasižengė savo baudos aikštelėje. Teisėja, po VAR peržiūros, skyrė baudinį, o jį užtikrintai realizavo šeimininkų kapitonas Hakanas Čalhanoglu.

Lietuviai taip pat kėliniui įsibėgėjant vis dažniau pereidavo į varžovų aikštės pusę, o vieną F. Černycho bandymą blokavo šeimininkų gynėjas.

Dvikovos pabaigoje į svečių vartus buvo skirtas dar vienas baudinys, tačiau šį kartą Dž. Bartkus laimėjo mikrodvikovą ir jį atrėmė.

Visgi per likusį laiką dvikovos rezultatas nepakito ir Lietuvos rinktinė turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

UEFA tautų lyga: Turkija – Lietuva 2:0 (1:0).

Gürsel Aksel stadionas, Izmiras. Teisėja – Stephanie Frappart (Prancūzija).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Džiugas Bartkus, Dominykas Barauskas, Edvinas Girdvainis, Linas Klimavičius (78 min. Benas Šatkus), Rolandas Baravykas (46 min. Pijus Širvys), Linas Mėgelaitis, Karolis Uzėla, Justas Lasickas (46 min. Vilius Armanavičius), Paulius Golubickas (71 min. Augustinas Klimavičius, Titas Milašius (84 min. Artemijus Tutyškinas), Fiodoras Černychas.

Atsargoje: Ignas Plūkas, Ernestas Šetkus, Giedrius Matulevičius, Arvydas Novikovas, Saulius Mikoliūnas, Vykintas Slivka, Ignas Kružikas.

Neregistruoti: Karolis Laukžemis, Natanas Žebrauskas.

Įvarčiai: 38 min. Kaanas Ayhanas, 54 min. Hakanas Čalhanoglu (11 m.) (Turkija);

Įspėti: 31 min. Rolandas Baravykas, 48 min. Fiodoras Černychas, 53 min. Vilius Armanavičius, 80 min. Titas Milašius (Lietuva);