33 turas / Lap 11 , Marijampolė
33 turas / Lap 11 , Kaunas

Lietuvos čempionai sensacingai nukovė Kipro flagmaną

Elvio Žaldario nuotr.

Marijampolės „Sūduva“ puikiai pradėjo debiutinį žygį UEFA Čempionų lygoje. Lietuvos čempionai „Arvi“ arenoje priėmė stipriausią Kipro komandą – Nikosijos APOEL, kurią pasiuntė į nokdauną per pirmas 19 minučių.

Vis dėlto paskutinės varžovų atakos metu praleistas įvartis kiek aptemdė puikią nuotaiką, tvyrojusią stadione. Sūduviečiai iškovojo pergalę rezultatu 3:1 (3:0).

„Sūduva“ dvikovą pradėjo tokios sudėties: I. Kardumas, V. Slavickas, A. Živanovičius, P. Leimonas, A. Jankauskas, A. Švrljuga, G. Matulevičius, O. Verbickas (83 min. B. Dybalas), G. Acevedo (58 min. G. Finkleris), R. Cicilia, M. Topčagičius (30 min. R. Vėževičius).

APOEL 11-ukas: B. Watermanas, Caju, L. Souza, R. Sallai (46 min. M. Pote), M. Al-Taamari, T. De Vincenti (46 min. E. Aloneftis), Zh. Milanovas (62 min. L. Vieira), N. Moraisas, G. Merkis, Y. Tavaresas, Dellatorre.

Dvikovos pradžioje APOEL komandos gynėjas Caju atrado laisvos erdvės „Sūduvos“ gynyboje ir smūgiavo į vartų plotą, tačiau marijampoliečių vartų sargas Ivanas Kardumas smūgį atrėmė.

9-ąją minutę krito pirmasis dvikovos įvartis. Andro Švrljuga baudos aikštelėje aštriu perdavimu surado Rigino Cicilia, o šis šia proga puikiai pasinaudojo ir nuginklavo kipriečių vartininką. 13-ąją minutę po dar vieno A. Švrljugos perdavimo R. Cicilia vėl atsidurė priešais APOEL komandos vartų sargą Boyų Watermaną ir taikliu smūgiu padvigubino rezultatą – 2:0.

19-ąją minutę Ovidijus Verbickas aštriu perdavimu pasiekė R. Cicilia ir šis vėl sėkmingai pasiuntė kamuolį į svečių vartų tinklą.

Pirmojo kėlinio pabaigoje kipriečiai uždirbo baudos smūgį. Saugas Tomas De Vincentis pataikė į vartų plotą, tačiau marijampoliečių vartininkas I. Kardumas šį smūgį atrėmė.

48-ąją minutę APOEL komandos žaidėjas Mickaelis Pote pagrasino šeimininkų vartams, tačiau „Sūduvos“ vartininkas I. Kardumas ir vėl išsaugojo savo tvirtovę nuo pavojaus.

Svečiai turėjo akivaizdžią kamuolio kontrolę, tad vienos atakos metu Efstathios Aloneftis atsidurė priešais I. Kardumą bei niekieno netrukdomas bandė siųsti kamuolį į vartus. Kipriečio smūgis tik per plauką nepasiekė tikslo.

83-iąją minutę dėl traumos aikštę paliko „Sūduvos“ komandos saugas O. Verbickas, vietoje jo į kovą buvo mestas Bruno Dybalas.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis kipriečiai aktyviai spaudė Lietuvos čempionus, atakavo tiek aukštais, tiek žemais perdavimais. Deja, svečiams paskutinės atakos metu po Caju smūgio galva pavyko sušvelninti rezultatą, tačiau galiausiai rungtynės laimėjo „Sūduva“, kuri į Kiprą vežasi dviejų įvarčių persvarą.