Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 18:25 , Kaunas

Lietuviai nenusileido Europos čempionato dalyvei Lenkijai

Lietuvos futbolo rinktinė neleido Lenkijai į Europos čempionatą išvykti pergalingomis nuotaikomis. Krokuvoje vykusiose rungtynėse lietuviai metė rimtą iššūkį lenkams ir iškovojo pelnytas lygiąsias 0:0.

Mūsiškius į priekį pačioje rungtynių pradžioje galėjo išvesti Arvydas Novikovas, o lenkai į rimtesnį šturmą pakilo tik antrajame kėlinyje. Jo viduryje į virpstą pataikė lenkų žvaigždė Jakubas Blaščykowskis.

Proga pirmą minutę

Rungtynes starto vienuolikėje pradėjo trys „SMScredit.lt A lygoje“ rungtyniaujantis futbolininkai: Egidijus Vaitkūnas ir Mantas Kuklys (abu iš Vilniaus „Žalgirio“) bei Rolandas Baravykas (Klaipėdos „Atlantas“). Po keitimų aikštėje pasirodė Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“), Nerijus Valskis („Trakai“) bei Donatas Kazlauskas ir Dovydas Norvilas (abu iš „Atlanto“).

Lietuviai galėjo išsiveržti į priekį jau 16 sekundę, kai po tikslios kombinacijos A. Novikovas atsidūrė laisvas baudos aikštelės krašte, bet jo smūgį atmušė vartininkas Lukašas Fabianskis.

Pirmajame kėlinyje lietuvių gynyba praktiškai neleido lenkams sukurti pavojingų progų, o mūsiškių kontratakos buvo aštrios ir kėlė nerimą varžovų gynėjams. 16 min. šansą turėjo Vykintas Slivka, bet jo smūgį baudos aikštelėje blokavo gynėjas. 33 min. A. Novikovas pabandė įmušti iš baudos smūgio ir kamuolys skriejo virš vartų.

38 min. po lenkų išpuolio kamuolį galva atmušė Edvinas Girdvainis, o dar pora šeimininkų atakų nutraukė laiku vartus palikęs vartininkas Emilijus Zubas. Prieš pat pertrauką po M. Kuklio nestipraus perdavimo Lenkija turėjo vienintelį savo realų šansą – laimei Kamilis Grosickis permesdamas kamuolį per E. Zubą į vartus nepataikė.

Sudrebino vartus

Antrąjį kėlinį Lietuvos komanda pradėjo drąsiai ir poroje perspektyvių atakų pritrūko tikslumo. Vėliau lenkai tris kartus bandė grasinti po standartinių padėčių, tačiau visus tris kartus smūgiai nesukėlė didelio pavojaus.

59 min. šeimininkai buvo arčiausiai tikslo, kai Jakubas Blaščykowskis suklaidino gynėją prie pat baudos aikštelės ir stipriu smūgiu pataikė į vartų konstrukciją. Atakai tęsiantis dar vieną pavojingą smūgį vartų link atmušė Georgas Freidgeimas.

68 min. padirbėti turėjo lenkų vartininkas Arturas Borucas – jis atrėmė N. Valskio iš baudos aikštelės prieigų spirtą kamuolį.

Atlaikė šturmą

Rungtynių svečiams seko jėgos, o šeimininkai didino apsukas ir įtampą prie mūsiškių vartų. 74 min. šalia vartų smūgiavo Jakubas Wawžyniakas, 77 min. po Arkadiušo Miliko baudos smūgio E. Zubas atmušė kamuolį, 78 min. po kampinio lenkai smūgiu per save pataikė į komandos draugą.

83 min. lenkų įvartis buvo neįskaitytas dėl pražangos prieš E. Vaitkūną, o 84 min. Slawomiras Peško iš baudos aikštelės prieigų mušė virš vartų. Lenkų šturmas paskutinėmis minutėmis nedavė vaisių – bent du kartus jų atakas nutraukė puikiai žaidęs E. Girdvainis.

Kitos Lietuvos rinktinės suplanuotos rungtynės – rugsėjo 4-ąją Vilniuje vyksianti Pasaulio čempionato atrankos dvikova su Slovėnija.