Lietuviai metė iššūkį Šveicarijai, tačiau vieno įvarčio neužteko (komentarai)

Europos čempionato atrankos E grupės rungtynėse Lietuvos vyrų nacionalinė futbolo rinktinė savų sirgalių akivaizdoje metė iššūkį galingai Šveicarijos rinktinei ir nusileido rezultatu 1:2 (0:0).

Antrojo kėlinio viduryje Fiodorui Černychui pavyko išvesti lietuvius į priekį, tačiau persvara ilgai netruko - 3 taškus svečiams išplėšė tikslūs Josipo Drmičiaus ir Xherdano Shaqiri smūgiai.

Žaidėjai susitvarkė su įtampa dvikovos pradžioje

Prieš pat šių rungtynių startą paaiškėjo, jog traumą per apšilimą patyrusį Giedrių Arlauskį vartuose pakeitė Emilijus Zubas, o kapitono raištis atiteko Deivydui Matulevičiui. Lietuvos komandos gretose oficialiose rungtynėse debiutavo gynėjas Linas Klimavičius ir saugas Vykintas Slivka.

Pirmos rungtynių 15 minučių mūsiškiams tapo iššūkiu mėginant sulaikyti dinamišką šveicarų atakos brigadą. Po Egidijaus Vaitkūno baudos smūgio 3 minutę šveicarai agresysiau vėikė E. Zubo vartų prieigose ir 4 minutę atliko pelnė pirmą kampinį.

11 minutę Deividas Česnauskis uždirbo lietuviams kampinį ir Linas Klimavičius turėjo pirmą progą išvesti lietuvius į priekį, tačiau jo galva smūgiuotas kamuolys prazvimbė kairiau vartų virpsto. J. Drmičiaus prasiveržimas dešiniu kraštu 13 minutę tapo realia grėsme E. Zubo vartų saugumui, tačiau šveicarui nepavyko atlikti tikslaus smūgio.

Auksinė V. Slivkos proga bei trankus sirgalių palaikymas

Po 17 minutę Granito Xhakos nenusisekusios progos lietuviai nuskuodė į kontrataką ir kamuolio sulaukęs Vykintas Slivka nutrūko link Yanno Sommerio vartų. Deja, lietuvio smūgiuotą kamuolį šveicaras lietė kojomis, o toliau skriejusį kamuolį išmušė gynėjas.

Sulaukę garsaus sirgalių palaikymo lietuviai pamėgino paspausti šveicarus, tačiau grėsmingesnės atakos nepavyko surengti. Svečiai kėlinio pabaigoje surengė apsiaustį prie E. Zubo vartų, tačiau vartininkas budriai reagavo į visus varžovų smūgius. Paskutinę kėlinio minutę D. Česnauskis pelnė baudos smūgį, tačiau F. Černychui nepavyko nukreipti kamuolio į vartus.

F. Černycho įvartis pakėlė žiūrovus tribūnose

Po petraukos šveicairai išbėgo su užduotimi kuo skubiai pralaužti mūsiškių gynybą. J. Drmičius turėjo dvi geras progas pelnyti pirmą įvartį, tačiau E. Zubas patikimai sužaidė. 63 minutę Lietuvos rinktinės vartininko refleksus patikrino Granitas Xhaka.

65 minutę įvyko Lietuvos sirgalių ilgai lauktas momentas - pagaliau pavyko nutraukti nerezultatyvią rungtynių seriją. Į ataką nuskuodę lietuviai pasinaudojo šveicarų gynėjų mažuma ir Egidijus Vaitkūnas atidavė puikų perdavimą Fedorui Černychui. Šis apsisuko ir smūgiavo tiksliai. Pirmas rungtynių įvartis sukėlė tikrą ovacijų audrą stadione.

X. Shaqiri veiksmai išplėšė pergalę šveicarams

F. Černycho įvartis neišmušė svečių iš vėžių, kurie ėmė rengti tikrą vartų apsiaustį. Daugiausiai problemų kėlė dešiniuoju kraštu skuodęs X. Shaqiri. Būtent jis inicijavo įvarčiu pasibaigusią svečių ataką - 69 minutę po Fabiano Scharo perdavimo galva J. Drmičius smūgiu iš arti išlygino rezultatą.

Milano „Inter" žvaigždė tris kartus pabandė pasiųsti kamuolį į E. Zubo ginamus vartus ir pasiekė savo tikslą 84 minutę. Po lietuvių kampinio šveicarai kontratakavo - Breelis Embolo pamatė lekiantį X. Shaqiri ir jam atidavė rezultatyvų perdavimą. Šveicarų puolėjas tiksliu smūgiu įveikė E. Zubą ir per likusį susitikimo laiką mūsiškiams nepavyko pakeisti rezultato 1:2.

Kitas rungtynes Europos čempionato atrankos E grupėje lietuviai žais išvykoje su Estijos rinktine rugsėjo 5 dieną. Rugsėjo 8 dieną mūsiškių lauks dvikova namuose su San Marinu.

Preliminari rungtynių statistika

Lietuva - Šveicarija 1:2 (0:0)

LFF stadionas, 4786 žiūrovai

Teisėjas - Craig Thomson (Škotija)

Įvarčiai: 64 min. Fiodor Černych (Lietuva); 69 min. Josip Drmič, 84 min. Xherdan Shaqiri (Šveicarija)

Įspėti: 44 min. Mindaugas Panka, 83 min. Deividas Česnauskis, 89 min. Karolis Chvedukas, 90+2 min. Tomas Mikuckis (Lietuva); 44 min. Granit Xhaka (Šveicarija)

Lietuva: Emilijus Zubas, Tomas Mikuckis, Egidijus Vaitkūnas, Linas Klimavičius, Vytautas Andriuškevičius, Deividas Česnauskis (86 min. Vytautas Lukša), Artūras Žulpa (61 min. Karolis Chvedukas), Vykintas Slivka (76 min. Gediminas Vičius), Mindaugas Panka, Fiodor Černych, Deivydas Matulevičius.

Atsargoje: Giedrius Arlauskis, Saulius Klevinskas, Georgas Freidgeimas, Tadas Kijanskas, Rolandas Baravykas, Vytautas Lukša, Saulius Mikoliūnas, Mantas Kuklys, Lukas Spalvis, Gratas Sirgėdas.

Šveicarija: Yann Sommer, Stephan Lichtsteiner, Ricardo Rodriguez, Johan Djourou, Fabian Schär, Gökhan Inler (58 min. Blerim Dzemaili), Granit Xhaka, Valon Behrami, Haris Seferović (57 min. Admir Mehmedi), Josip Drmić (81 min. Breel Embolo), Xherdan Shaqiri.

Arsargoje: Marwin Hitz, Yvon Mvogo, Timm Klose, Steve von Bergen, Silvan Widmer, Fabian Frei, Valentin Stocker, Gelson Fernandes, Patjim Kasami.