7 turas / Bir 28 , Kaunas
7 turas / Bir 28 , Vilnius
7 turas / Bir 28 , Panevėžys
8 turas / Lie 03 , Vilnius
8 turas / Lie 03 , Panevėžys
8 turas / Lie 04 , Marijampolė
9 turas / Lie 11 15:00 , Kaunas
9 turas / Lie 11 18:00 , Panevėžys
9 turas / Lie 12 17:00 , Vilnius
10 turas / Lie 18 13:00 , Kaunas
10 turas / Lie 19 17:00 , Panevėžys
10 turas / Lie 19 19:00 , Gargždai
11 turas / Lie 23 18:00 , Kaunas
11 turas / Lie 23 19:00 , Marijampolė

Lietuviai dvikovos pabaigoje užkūrė serbams pirtį

Lietuviai dvikovos pabaigoje užkūrė serbams pirtį
Elvio Žaldario/LFF nuotr.

Lietuvos rinktinė namuose po atkaklios kovos iki paskutinės minutės turėjo pripažinti Serbijos rinktinės pranašumą. Lietuviai praleido du įvarčius antrojo kėlinio pradžioje, tačiau rungtynių pabaigoje sušvelnino atsilikimą ir galėjo išplėšti lygiąsias.

Lietuvos komandos startinėje sudėtyje treneriams šį kartą teko atlikti du priverstinius keitimus – traumuotą Vytautą Andriuškevičių ir diskvalifikuotą Arvydą Novikovą pakeitė Rolandas Baravykas ir Justas Lasickas.

Saulius Mikoliūnas perėjo žaisti į kairįjį gynybos kraštą, o aikštės viduryje ir puolime Artūrą Žulpą bei Karolį Laukžemį pakeitė Domantas Šimkus ir Deivydas Matulevičius.

Dvikovos pradžioje serbai surengė du pavojingus išpuolius dešiniuoju kraštu. Po vieno iš jų Ademas Ljajičius gavo kamuolį laisvas baudos aikštelėje, jo smūgį atrėmė Vytautas Černiauskas, o pakartotiniu bandymu Aleksandras Kolarovas pataikė į savo komandos draugą.

Prabėgus porai minučių šansą turėjo ir lietuviai. D. Matulevičius perėmė kamuolį iš vartininko krašte, bet Ovidijaus Verbicko į tuščius vartus siustą kamuolį sustabdė gynėjas.

29 min. po Aleksandro Mitrovičiaus smūgio galva vartus apgynė V. Černiauskas. Tai buvo retas epizodas pirmajame kėlinyje, kai kamuolys pasiekė tris įvarčius lietuviams per dvejas rungtynes įmušusį puolėją. Serbams nesisekė tiksliau sužaisti arčiau šeimininkų baudos aikštelės, o lietuviai neretai gana sėkmingai organizuodavo greitas atakas.

34 min. po kombinacijos iš baudos aikštelės prieigų tiesiai į vartininką smūgiavo O. Verbickas. Dar po minutės D. Matulevičiaus perdavimas iš krašto surado laisvą J. Lasicką baudos aikštelėje, bet jam smūgis galva nepavyko.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai blokavo du pavojingus serbų išpuolius, tačiau 49 min. nespėjo apsiginti. A. Ljajičius prasiveržė dešiniu kraštu ir perdavė kamuolį A. Mitrovičiui, kuriam beliko iš arti tiksliai smūgiuoti į vartus.

53 min. serbų puolimo duetas dar kartą suveikė sėkmingai ir panašioje situacijoje po A. Ljajičiaus perdavimo A. Mitrovičius įmušė iš arti griūdamas.

Po antrojo įvarčio serbų atakos nurimo, o lietuviams antrajame kėlinyje sunkiai sekėsi konstruoti žaidimą. 69 min. Nemanja Radonjičius spurtavo kraštu ir smūgiavo į artimąjį kampą, vartus apgynė V. Černiauskas. 72 min. po kampinio smūgiu galva serbų vartams grasino Artūras Žulpa.

79 min. lietuviai sušvelnino atsilikimą. Po keitimo aikštėje pasirodęs Donatas Kazlauskas kairiajame baudos aikštelės krašte suklaidino gynėją ir tiksliu smūgiu pažeme pasiuntė kamuolį į artimąjį vartų kampą.

87 min. A. Mitrovičius turėjo šansą trečiam įvarčiui. Jo galva smūgiuotą kamuolį atmušė V. Černiauskas.

Per pridėtinį laiką Lietuva galėjo ir turėjo išlyginti rezultatą, bet po D. Kazlausko perdavimo į baudos aikštelę K. Laukžemis griūdamas smūgiavo šalia virpsto.

Paskutines šio Europos čempionato atrankos ciklo rungtynes Lietuvos komanda žais lapkričio 14 d. Portugalijoje. Po trijų dienų namuose suplanuotos kontrolinės rungtynės su Naująja Zelandija.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Serbija 1:2 (0:0)

LFF stadionas, 2787 žiūrovai

Teisėjas – P. Raczkowski (Lenkija)

Įvarčiai: 79 min. Donatas Kazlauskas (Lietuva); 49 ir 53 min. Aleksandras Mitrovičius (Serbija)

Įspėti: 90 min. Karolis Laukžemis (Lietuva); 80 min. Ademas Ljajičius (Serbija)

Lietuva: Vytautas Černiauskas, Saulius Mikoliūnas, Linas Klimavičius, Edvinas Girdvainis, Rolandas Baravykas, Ovidijus Verbickas (56 min. Artūras Žulpa), Paulius Golubickas (73 min. Donatas Kazlauskas), Domantas Šimkus, Modestas Vorobjovas, Justas Lasickas, Deivydas Matulevičius (64 min. Karolis Laukžemis).

Atsargoje: Džiugas Bartkus, Marius Adamonis, Algis Jankauskas, Egidijus Vaitkūnas, Giedrius Matulevičius, Julius Kasparavičius.