11 turas / Bal 27 , Telšiai

Lietuviai anglams nepasipriešino

Lietuvos futbolo rinktinė pirmoje tarpusavio dvikovoje neprilygo Anglijos žvaigždynui legendiniame „Wembley“ stadione. Europos čempionato atrankos rungtynėse ankstyvas Wayne'o Rooney įvartis padėjo pamatus užtikrintai anglų pergalei rezultatu 4:0.

Galingai rungtynes pradėjęs W. Rooney pasižymėjo jau šeštąją minutę. Ypač skaudus buvo anglų smūgis prieš pertrauką, kai Danny Welbeckas įmušė po rikošeto. Antrajame kėlinyje šeimininkai nepaleido žaidimo vadžių ir pasižymėjo dar du kartus.

Ankstyvas anglų atakų uraganas

Lietuvos komanda lyginant su atrankos rungtynėmis Šveicarijoje buvo pasikeitusi keliose pozicijose. Į gynybos vidurį kartu grįžo Marius Žaliūkas, o Georgas Freidgeimas persikėlė į dešinįjį kraštą. Atraminio saugo poziciją užėmė Tomas Mikuckis, atakuojančio saugo vietą – Fedoras Černychas, o Karolis Chvedukas rungtyniavo dešiniajame saugų krašte.

Šeimininkai pradėjo rungtynes itin sparčiu tempu. Jau trečią minutę Wayne'as Rooney pabėgo nuo gynėjų ir tik virpstas išgelbėjo lietuvius nuo įvarčio. Šeštą minutę anglai išsiveržė į priekį. Po Danny Welbecko smūgio iš krašto Giedrius Arlauskis atmušė kamuolį, tačiau pirmas prie jo suskubo W. Rooney ir galva pasiuntė į tinklą.

Antras įvartis – prieš pat pertrauką

Mūsiškiai įsidrasino tik vėliau ir 15 min. uždirbo kampinį, tačiau akrobatiškas bandymas smūgiuoti nepavyko. Gynyboje sunkiai sekėsi stabdyti D. Welbecką – 18 min. po jo reido kraštu ir perdavimo W. Rooney galva smūgiavo kamuolį aukšta trajektorija ir šis atsimušė į virpsto bei skersinio sandūrą.

Pavojingiausia lietuvių ataka buvo 33 min., kai po Vytauto Andriuškevičiaus perdavimo iš krašto Deivydui Matulevičiui smūgiuoti sutrukdė Philas Jonesas.

Kėlinio pabaigoje vartams vėl grasino D. Welbeckas ir W. Rooney, tačiau pavyko apsiginti. Vis tik prieš pat pertrauką antrojo įvarčio išvengti nepavyko. Po perdavimo iš krašto D. Welbeckas griūdamas smūgiavo galva ir kamuolys rikošetu nuo Tado Kijansko kojos įskriejo į vartus – 2:0.

Nepavyko sustabdyti anglų puolimo

Įgiję užtikrintą persvarą anglai po pertraukos išlaikė žaidimo kontrolę, o mūsiškiams nesisekė ko nors priešpastatyti staigioms varžovų atakoms. 49 min. po Fabiano Delpho smūgio iš eigos kamuolį atmušė puikiai sureagavęs Gierius Arlauskis. 54 min. pavojingas buvo D. Welbecko smūgis.

58 min. greitoje atakoje krito trečiasis įvartis. W. Rooney iš krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur Raheemas Sterlingas ir išvengė nuošalės, ir buvo greičiausias – jam beliko įmušti iš kelių metrų.

Geriausią galimybę lietuviai turėjo 65 min., kai po varžovų netikslaus perdavimo Deivydas Matulevičius gavo kamuolį baudos aikštelė prieigose, tačiau smūgiavo netiksliai. 73 min. Anglija pasižymėjo ketvirtą kartą – po R. Sterlingo perdavimo įmušė ką tik aikštėje pasirodęs vienas rezultatyviausių „Premier“ lygos žaidėjų Harry Kane'as.

Dar po dviejų minučių po kampinio kilo sumaištis baudos aikštelėje ir nuo įvarčio lietuvių vartus išgelbėjo D. Matulevičius. Anglijos rinktinė šventė penktą pergalę iš eilės ir E grupėje užtikrintai pirmauja su 15 taškų.

Kitose grupės rungtynėse Šveicarija namuose 3:0 nugalėjo Estiją, o Slovėnija savo aikštėje nepaliko vilčių San Marinui (6:0).

Lietuvos rinktinės artimiausias iššūkis Europos čempionato atrankoje laukia birželio 14-ąją namuose su Šveicarijos futbolininkais.

Preliminari rungtynių statistika

Anglija – Lietuva 4:0 (2:0)
Teisėjas – Pavelas Kralovecas (Čekija)
Londono „Wembley“ stadionas, 83671 žiūrovai
Įvarčiai: 6 min. Wayne‘as Rooney, 45 min. Danny Welbeckas, 58 min. Raheemas Sterlingas, 73 min. Harry Kane‘as (Anglija).
Įspėti: 80 min. Raheemas Sterlingas (Anglija); 41 min. Marius Žaliūkas, 90+1 min. Donatas Kazlauskas (Lietuva).

Lietuva: Giedrius Arlauskis; Vytautas Andriuškevičius (83 min. Vaidas Slavickas), Tadas Kijanskas, Marius Žaliūkas, Georgas Freidgeimas; Saulius Mikoliūnas (88 min. Donatas Kazlauskas), Tomas Mikuckis (66 min. Simonas Stankevičius), Artūras Žulpa, Fedoras Černychas, Karolis Chvedukas, Deivydas Matulevičius. Atsarginiai: Vytautas Černiauskas, Emilijus Zubas, Egidijus Vaitkūnas, Valdemaras Borovskij, Gratas Sirgėdas, Vytautas Lukša, Mindaugas Panka, Ričardas Beniušis.

Anglija: Joe Hartas; Leightonas Bainesas, Philas Jonesas, Gary Cahillas, Nathanielis Clyne‘as;  Jordanas Hendersonas (71 min. Rossas Barkley), Michaelas Carrickas, Fabianas Delphas; Danny Welbeckas (77 min. Theo Walcottas), Wayne‘as Rooney (71 min. Harry Kane‘as), Raheemas Sterlingas. Atsarginiai: Robertas Greenas, Jackas Butlandas, Chrisas Smallingas, Philas Jagielka, Jamesas Milneris, Androsas Townsendas, Ryanas Masonas, Kieranas Gibbsas, Kyle‘as Walkeris.