Tiesiogiai 31 turas / Rug 20 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 31 turas / Rug 21 15:00 , Širvintos
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 16:00 , Telšiai
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 17:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 25 turas / Rug 26 18:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 24 turas / Rug 27 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 27 turas / Spa 01 18:00 , Panevėžys

Lietinguose Šiauliuose – „Sūduvos“ įvarčių liūtis (komentarai)

Marijampolės „Sūduva“ su trenksmu sugrįžo į pergalių kelią „SMScredit.lt A lygoje“. Suvalkijos klubas antrajame kėlinyje įmušė penkis įvarčius ir iškovojo užtikrintą pergalę Šiauliuose prieš vietos „Šiaulius“ rezultatu 5:1 (0:0). Rezultatyviausias lygos futbolininkas Nerijus Valskis prie pergalės prisidėjo vienu įvarčiu. Puolėjo sąskaitoje – jau 20 taiklių smūgių sezone.

Stiprus lietus Šiauliuose ir permirkusi aikštė įnešė savo indėlį į komandų demonstruotą futbolą, kuriame netrūko techninio broko, netikslių perdavimų. Futbolininkams sunkiai sekėsi prisitaikyti prie oro sąlygų, tačiau pavojingų momentų buvo.

Pirmieji progą pasižymėti susikūrė svečiai, tačiau atakos smaigalyje atsidūręs N.Valskis į vartus nepataikė. Aikštės šeimininkai atsakė pavojingu Niko Tokičiaus smūgiu. Jį atrėmė patikimai sužaidęs Pavelas Davidovas.

Kėlinio viduryje į žaidimą įsijungti teko ir jo oponentui Pauliui Pociui. Šiaulietis puikiai perskaitė varžovų ataką ir kumščiu nutraukė aštrų perdavimą į baudos aikštelę. Nedaug iki tikslo pritrūko A.Vaskelai, tačiau jo baudos smūgis praskriejo šalia vartų.

Pamažu įsibėgėjusi „Sūduva“ prieš pertrauką galėjo išsiveržti į priekį, tačiau nei Tomui Radzinevičiui, nei Karoliui Chvedukui įmušti nepavyko.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui, svečiai atidarė savo įvarčių sąskaitą. Petarui Basičiui pakėlus kampinį į vartus galva smūgiavo T.Radzinevičius. Šiauliečių vartininko aikštelėje kilo sumaištis. Ja pasinaudojo Maximilliano Ugge, iš kelių metrų nukreipdamas kamuolį į vartus 47-ąją minutę.

Po penkių minučių į nokdauną patyrusių „Šiaulių“ vartus krito antrasis įvartis. Suvalkiečiai surengė greitą ataką, Valentinas Baranovskis prasiveržė kairiuoju kraštu ir puikiai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur jį galva į vartus pasiuntė N.Valskis.

„Šiaulių“ bandymai sušvelninti rezultatą grėsmės svečių vartams nekėlė. Modestas Vorobjovas pabandė savo laimę smūgiu iš toli, tačiau kamuolį nesunkiai pagavo P.Davidovas.

67-ąją minutę „Sūduva“ surengė dar vieną žaibišką ataką. N.Valskis perdavė kamuolį dešinėje pusėje į ataką skubėjusiam K.Chvedukui, šis puikiai suklaidino gynėją ir labai gražiu smūgiu į tolimą kampą pelnė trečiąjį komandos įvartį.

P.Davidovui pasisekė, kad šalia nebuvo nei vieno varžovo po Tautvydo Eliošiaus individualaus reido ir smūgio iš 16 metrų. „Sūduvos“ vartininkas kamuolį sugavo tik antruoju bandymu.

75-ąją minutę Justas Raziūnas buvo priverstas pražanga sustabdyti pavojingą marijampoliečių kontrataką prie savo baudos aikštelės. Tačiau P.Basičius idealiai tiksliu baudos smūgiu perkėlė kamuolį per gyvatvorę į artimą vartų kampą. Desperatiškai komandą bandęs išgelbėti P.Pocius buvo bejėgis.

Garbės įvartį šiauliečiams pavyko įmušti 86-ąją minutę. Po keitimo aikštelėje pasirodęs Dovydas Medžiaušis aplenkė koncentraciją praradusį Tomą Snapkauską ir, aukštai pašokęs, smūgiu galva „uždarė“ tikslų J.Raziūno perdavimą.

Atrodė, kad dvikova taip ir baigsis, tačiau paskutinėmis rungtynių sekundėmis Mohamadas Kdouh visiškai laisvas gavo perdavimą iš aikštės gilumos, ramiai susistabdė kamuolį ir neatremiamu šūviu nuginklavo P.Pocių.

Treneris Darius Gvildys („Sūduva“): „Visus rungtynių klausimus turėjome išspręsti pirmajame kėlinyje, nes buvo eilė gerų momentų. Tai sudelsdavome, tai priimdavome neteisingus sprendimus, tai į vartus nepataikydavome. Antrajame kėlinyje įmušėme ten, kur turėjome ir iškart rezultatas kitaip klostėsi. Jautėsi, kad stipresnė komanda žaidžia. „Šiauliai“, pirmajame kėlinyje esant 0:0, turėjo porą standartų, gerai, kad neišnaudojo. Aikštė davė savo - ir minkšta, ir balos stabdė kamuolį. Saugų linijoje buvo disciplinos nesilaikymo. Yra dar kur dirbti, momentais varžovui davėme žaisti per laisvai.“

Karolis Chvedukas („Sūduva“): „Sunkios buvo rungtynės, oras šiandien lietingas pasitaikė. Pirmasis kėlinys buvo labai sunkus, neišnaudojome begalės progų, bet antrojo pradžia viską išsprendė. Varžovus įvertinome ir norėjome pergalės. Vienodai žiūrime į visas rungtynes. Pergalė pakels nuotaiką. Žaidžiau ne savo pozicijoje, bet pačiam rugntynės buvo pavykusios. Duok Dieva, kad traumos nebekamuotų.“

Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „Po Gargždų galvojau, kad sužaidėme prasčiausias rungtynes, bet, pasirodo, kad ne. Pirmą kėlinyje žaidėme, antrą - nežinau, ką darėme. Tokių klaidų, kurias padarėme, užtektų trejoms - ketverioms rungtynėms, o gal net visam ratui. Gynyba buvo kaip rėtis, praleidome daug įvarčių. Atakoje praktiškai irgi nieko nesukūrėme. Tokioje aikštėje nesmūgiavome į vartus. Norint pasiekti įvartį, visų pirma turi smūgiuoti į vartus. Jei mes nesmūgiuojame, žaidžiame „plotą“ ir grubiai klystame gynyboje - toks ir rezultatas. „Sūduva“ įmušė įvartį ir pasijuto laisviau.“

Dovydas Medžiaušis („Šiauliai“): „Pirmą kėlinį, atrodo, sužaidėme visai neblogai, apsikeitėme progomis, viskas neblogai. Išėjome antrą kėlinį ir pirmąją minutę - iš karto įvartis. Po jos viskas pradėjo byrėti. Po antro ir trečio įvarčio nebebuvo noro.“