LFF taurėje triumfavęs „Panevėžys“ žais Europos lygoje

LFF nuotr.

Spalio 24 dieną „Hegelmann LFF taurės“ finale susitiko „Panevėžio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ komandos. Favorito etiketę finalo rungtynėse nešiojusi „Sūduva“ pusfinalyje po neįtikėtinos dvikovos įveikė Vilniaus „Žalgirį“, o „Panevėžio“ futbolininkai be didesnio pasipriešinimo rezultatu 4:0 nugalėjo Vilniaus „Riterių“ komandą.

Rungtynių pradžioje „Panevėžio“ futbolininkai nė kiek nenusileido oponentams, o jau 23-iąją rungtynių minutę po gražios atakos ir Ernesto Veliulio įvarčio panevėžiečiai išsiveržė į priekį.

Vis dėlto pranašumą panevėžiečiai išlaikė vos kelias minutes – po pražangos baudos aikštelėje teisėjas skyrė baudinį į „Panevėžio“ ekipos vartus, o jį realizavo ir rezultatą išlygino „Sūduvos“ legionierius Renanas Oliveira.

Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį, traumą patyrė Andro Švrljuga, o jį aikštėje pakeitė Jevgenas Jefremovas. Pirmajame kėlinyje išsiskyrė E. Veliulis, kuris ne tik pelnė įvartį, tačiau ir toliau draskė varžovų gynybą savo reidais ir savalaikiais įkirtimais į baudos aikštelę.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje puikią progą persverti rezultatą savo naudai turėjo „Sūduva“, tačiau smūgis tikslo nepasiekė.

Antrasis kėlinys prasidėjo atsargiu komandų žaidimu, o kamuolio kontrolė ir toliau priklausė aikštės šeimininkams. Sužaidus kiek daugiau nei valandą, po standartinės situacijos „Sūduva“ pelnė įvartį, tačiau teisėjas fiksavo nuošalę ir rezultatas nepasikeitė.

Abiejų komandų žaidime netrūko techninio broko, o pavojingų epizodų kurti nesisekė nė vienai komandai. Iki pagrindinio laiko likus kelioms minutėms, progą pasižymėti turėjo šeimininkai, tačiau savo komandą nuo įvarčio gelbėjo Ivanas Kardumas. Per pagrindinį laiką komandoms įrodyti savo pranašumo nepavyko.

Pratęsimo metu komandos nebuvo linkusios rizikuoti ir rungtynėse nusistovėjo savotiška ramybė. Šiek tiek aktyvesni buvo marijampoliečiai, tačiau jokio rimto pavojaus per pirmą pratęsimo kėlinį nesukūrė nė viena komanda.

Antrajame pratęsime netrūko emocijų ir smulkių pražangų. Svečių ekipa paskutinę akimirką turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau puikiai sužaidė šeimininkų vartininkas Rafaelis Broetto. Taurės likimas sprendėsi baudinių serijoje.

Baudinių seriją abi komandos pradėjo sėkmingai, tačiau Aleksandras Živanovičius nerealizavo penktojo baudinio, panevėžiečiai šios klaidos nekartojo ir pirmą kartą istorijoje iškovojo „Hegelmann LFF taurę“.

Pagrindinis bei papildomas rungtynių laikas baigėsi rezultatu 1:1, o baudinių serijoje „Panevėžys“ triumfavo 5:4.