Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys

Lenkijoje pirmavusi Lietuvos rinktinė persvaros neišsaugojo

Lietuvos nacionalinė rinktinė garbingai laikė kontrolinį testą Lenkijoje, tačiau galutiniu rezultatu džiaugtis negalėjo. Lietuviai pirmavo po Luko Spalvio įvarčio pirmojo kėlinio pabaigoje, tačiau po pertraukos varžovai išlygino rezultatą, o pergalingą įvartį Robertas Levandovskis įmušė nuo 11 metrų žymos.

Sėkminga kėlinio pabaiga

Lietuvos komandos sudėtyje po Baltijos taurės turnyro finalo Latvijoje įvyko du pasikeitimai. Saugų grandyje vietoje Vytauto Lukšos ir į Lenkiją nevykusio Arvydo Novikovo startinėje sudėtyje pasirodė Gediminas Vičius ir Saulius Mikoliūnas.

Skambiai palaikomi savo žiūrovų lenkai pradėjo rungtynes aktyviau, tačiau Lietuvos komandos gynyba leido varžovams smūgiuoti tik iš baudos aikštelės prieigų. Šie smūgiai buvo netikslūs.

Lietuvių gretose varžovų vartams grasino Lukas Spalvis, tačiau klaidindamas gynėją jis per toli atleido kamuolį. Lenkų pavojingiausi du išpuoliai įvyko 37 min., kai Giedrius Arlauskis atmušė R. Levandovskio galva smūgiuotą kamuolį ir netrukus sekusį Gžegožo Krychoviako smūgį iš toli.

Kėliniui artėjant į pabaigą lietuviai išsiveržė į priekį – po Fedoro Černycho perdavimo iš krašto L. Spalvis išsilaisvino nuo  gynėjų ir smūgiavo galva. Kamuolys atsimušęs į virpstą atšoko atgal lietuviui ir šis kaire koja nepaliko jokių vilčių varžovų vartininkui.

Neatlaikė varžovų spaudimo

Po pertraukos sužaidus kelias minutes Lietuvos komanda turėjo gerą progą padidinti rezultatą, tačiau kontratakos metu krašte gražiai suklaidinęs gynėją F. Černychas pabandė apgauti dar vieną varžovą ir kamuolį prarado.

Šeimininkai po truputį prispaudė mūsiškius prie vartų ir pora kartų gelbėjo tik desperatiškas G. Arlauskio bei gynėjų žaidimas. Tačiau 59 min. lietuvių gynėjai nespėjo paskui į baudos aikštelę įsiveržusį Kamilį Grosicki ir po šio perdavimo gynėjus taip pat aplenkęs Arkadiušas Milikas įmušė iš kelių metrų į tuščius vartus.

Lemtingas rungtynių epizodas įvyko 79 min., kai po dvikovos su Georgui Freidgeimu baudos aikštelėje griuvo R. Levandovskis ir teisėjas iš Japonijos skyrė 11 metrų baudinį. Jį realizavo pats buvęs Dortmundo „Borussia“ puolėjas.

85 min. po Vytauto Lukšos  perdavimo krūtine šansą turėjo R. Beniušis, tačiau jis prie pat baudos aikštelės per toli atleido kamuolį. Lenkai dar galėjo padidinti persvarą, bet baudos aikštelėje prabėgęs pro G. Arlauskį į vartus nepataikė R.Levandovskis.

Lietuvos rinktinei tai buvo paskutinės kontrolinės rungtnės prieš 2016 metų Europos čempionato atrankos varžybas. Jas mūsiškiai pradės rugsėjo 8-ąją San Marine. Spalio 9-12 dienomis lietuvių varžovais namuose bus Estija ir Slovėnija.

Rungtynių statistika

Lenkija - Lietuva 2:1 (0:1)
Gdansko PGE arena, 33600 žiūrovų
Teisėjas – Minoru Tojo (Japonija)
Įvarčiai: 59 min. Arkadiusz Milik, 79 min. Robert Lewandowski – iš 11 m.b. (Lenkija);  44 min. Lukas Spalvis (Lietuva)
Įspėti: 58 min. Lukas Spalvis, 64 min. Karolis Chvedukas, 79 min. Giedrius Arlauskis (Lietuva)

Lietuva: Giedrius Arlauskis, Vytautas Andriuškevičius, Tadas Kijanskas, Georgas Freidgeimas, Egidijus Vaitkūnas, Saulius Mikoliūnas (55 min Vytautas Lukša), Artūras Žulpa, Karolis Chvedukas (89 min. Simonas Stankevičius), Gediminas Vičius (68 min. Mantas Kuklys), Fedor Černych (85 min. Ramūnas Radavičius), Lukas Spalvis (83 min. Ričardas Beniušis).

Atsargoje: Emilijus Zubas, Vytautas Černiauskas, Valdemar Borovskij, Andrius Bartkus, Aurimas Vertelis, Linas Pilibaitis, Tautvydas Eliošius.

Lenkija:  Artur Boruc (46 min. Wojciech Szczęsny), Łukasz Piszczek (76 min. Michal Zyro), Kamil Glik, Maciej Wilusz, Grzegorz Wojtkowiak, Grzegorz Krychowiak (71 min. Krzysztof Maczynski), Kamil Grosicki (72 min. Paweł Olkowski),, Mateusz Klich (71 min. Karol Linetty), Maciej Rybus (71 min. Waldemar Sobota), Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.
Atsargoje: Łukasz Fabianski, Łukasz Skorupski, Artur Jedrzejczyk, Jakub Wawrzyniak, Pawel Dawidowicz, Stefan Starzynski.