Latvijoje - dvi apmaudžios klaidos ir skaudi nesėkmė

Lietuvos nacionalinei futbolo rinktinė dar kartą suklupo ant latviško barjero. Dviejų kaimynų derbyje Rygoje latviai pasinaudojo dviem lietuvių klaidomis pirmajame kėlinyje ir pralaimėjo rezultatu 2:1.

Latvijos komanda išsiveržė į priekį po pirmojo uždirbto kampinio, o kėliniui artėjant į pabaigą pasinaudojo gynybos klaida baudos aikštelėje ir rezultatą padvigubino. Lietuvių viltis prieš pertrauką atgaivino Deivydo Matulevičiaus įvartis, tačiau antrajame kėlinyje rungtynių eigos perlaužti taip ir nepavyko.

Įmušė po pirmo kampinio

Į Rygą palaikyti Lietuvos rinktinės atvyko bemaž 800 aistruolių - jie išpirko visus bilietus į fanų sektorių ir dar vietų kitose tribūnose.

Lietuvos komandos startinėje sudėtyje po paskutinių kontrolinių rungtynių įvyko penki pasikeitimai. Krašto gynėjų vietas užėmė Saulius Mikoliūnas ir Marius Stankevičius, aikštės viduryje pasirodė į rinktinę sugrįžę Mindaugas Panka ir Gediminas Vičius, o į vartus grįžo praėjusią dvikovą savo prašymu praleidęs Žydrūnas Karčemarskas.

Dvikovą komandos pradėjo atsargiai, vienintelį kartą vartams rimčiau grasino Darvydo Šerno baudos smūgis, po kurio kamuolys pralėkė šalia vartų.

Tačiau latviai 20 min. uždirbo pirmąjį kampinį ir po jo pelnė įvartį.  Po perdavimo šalia vartų gynėjas Nauris Bulvitis laimėjo dvikovą prieš Ž.Karčemarską ir pasiuntė kamuolį į vartus. Lietuviai apeliavo dėl pražangos prieš vartininką, tačiau įvartis buvo įskaitytas.

Kėlinio pabaigoje apsikeitė įvarčiais

Kėlinio viduryje Lietuvos rinktinė buvo arti tikslo, tačiau po M.Stankevičiaus tolimo šūvio kamuolys sudrebino vartų konstrukciją. Netikslus buvo A.Novikovo smūgis, o kraštu prasiveržusio M.Kalono ataką atrėmė vartininkas.

42 min. latviai padidino savo pranašumą. Lietuviai baudos aikštelėje prarado kamuolį ir po Valerijaus Šabalos perdavimo atgal tiksliai smūgiavo Artūrs Zjuzins. Rezultatas 2:0 išsilaikė vos pora minučių - netrukus po lietuvių kampinio atšokusį kamuolį koja iš arti už linijos pasiuntė Deivydas Matulevičius.

Atakoms trūko tikslumo

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos komanda neteko susižeidusio Arvydo Novikovo. Jį pakeitęs D.Česnauskis taip pat buvo aktyvus ir krašte uždirbo pavojingą baudos smūgį, tačiau juo lietuviai nepasinaudojo. Nebuvo įskaitytas ir D.Česnauskio įvartis - teisėjas užfiksavo nuošalę.

Lietuviams atsivėrus latviai rengė pavojingas kontratakas. Gerą šansą turėjo A.Zjuzins, tačiau įsiveržęs į baudos aikštelę krašte smūgiavo šalia vartų. Netikslus pora kartų buvo ir Artjoms Rudnevs.

Paskutinėje rungtynių dalyje Lietuvos komandoje pasirodė antras nominalus puolėjas Evaldas Razulis, kuris iškart atsidūrė atakos smaigalyje, tačiau griūdamas smūgiavo šalia vartų.

Lietuvių atakoms dvikovos pabaigoje trūkdavo tikslumo, o latviai greitais išpuoliais galėjo įmušti trečiąjį įvartį, bet mūsiškius gelbėjo Ž.Karčemarskas arba netikslūs varžovų smūgiai.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais rugpjūčio 10-ąją Marijampoleje su Lichtenšteino atstovais.

Rungtynių statistika

Latvija-Lietuva 2:1 (2:1)
Rygos „Skonto" stadionas, 7306 žiūrovai
Teisėjas - Sebastien Delferiere (Belgija).
Įvarčiai: 20 min. Nauris Bulvitis, 42 min. Artūrs Zjuzins (Latvija); 44 min. Deivydas Matulevičius (Lietuva).
Įspėti: 29 min. Artjoms Rudnevs, 61 min. Valerijs Šabala (Latvija); 5 min. Mindaugas Panka, 47 min. Deivydas Matulevičius, 86 min.  Tomas Mikuckis (Lietuva).

Lietuva:  Žydrūnas Karčemarskas, Saulius Mikoliūnas (73 min. Evaldas Razulis), Tadas Kijanskas, Tomas Mikuckis, Marius Stankevičius, Arvydas Novikovas (50 min. Deividas Česnauskis), Mindaugas Panka, Gediminas Vičius, Darvydas Šernas, Mindaugas Kalonas (86 min. Edgaras Česnauskis), Deivydas Matulevičius. Atsarginiai: Emilijus Zubas, Arūnas Klimavičius, Vytautas Andriuškevičius, Valdemar Borovskij, Mantas Kuklys, Kęstutis Ivaškevičius, Fedor Černych, Tadas Eliošius.

Latvija: Andris Vanins, Vladislavs Gabovs, Nauris Bulvitis, Kaspars Gorkšs, Vitalijs Maksimenko, Alans Sinelninkovs, Juris Laizans, Ritvars Rugins (74 min. Artis Lazdinš), Artūrs Zjuzins (64 min. Aleksandrs Cauna), Valerijs Šabala, Artjoms Rudnevs (90+3 min. Renars Rode). Atsarginiai: Aleksandrs Kolinko, Germans Malinš, Olegs Timofejevs, Vladimirs Kamešs, Andrejs Kovalovs, Jurijs Žigajevs, Maris Verpakovskis, Deniss Rakels.