„Kruojos“ puolimas nuskandino ir „Klaipėdos granito“ laivą (komentarai)

„Kruojos“ puolimo mašina nemažina savo apsukų antroje „SMScredit.lt A lygos“ čempionato pusėje. Šiaurės Lietuvos komanda XXII-ojo turo rungtynėse uostamiestyje 5:1 (3:0) sutriuškino „Klaipėdos granitą“. Net trylika įvarčių per tris paskutinius mačus įmušę pakruojiškiai pakilo į antrąją turnyro lentelės vietą, aplenkdami rungtynėmis mažiau sužaidusius „Trakus“ ir Marijampolės „Sūduvą“.

Jau 3-ąją minutę suskambo pirmasis pavojaus skambutis uostamiesčio komandos gynybos linijoje. Gražinus į žaidimą kamuolį iš užribio, aikštės šeimininkų baudos aikštelėje kilo gaisras ir tik puiki Luko Lidakevičiaus reakcija išgelbėjo „Klaipėdos granitą“ po labai pavojingo Nerijaus Mačiulio smūgio pažeme.

Antrasis pavojingas momentas prie Klaipėdiečių vartų baigėsi pirmuoju įvarčiu 8-ąją minutę. Tautvydas Eliošius puikiu perdavimu iš gilumos vieną prieš vartus išvedė Robertą Vėževičių. Saugas šaltakraujiškai susitvarkė su jį pasitikusiu vartininku, nukreipdamas kamuolį į vartų kampą.

Praleistas įvartis pažadino „Klaipėdos granitą“. Pajūrio futbolininkai ėmė vis daugiau kontroliuoti kamuolį, tuo tarpu „Kruoja“ atsitraukė link savo vartų ir ieškojo progų greitos atakoms. Dominykas Galkevičius galėjo išlyginti rezultatą, tačiau, baudos aikštelėje suklaidinus gynėją, pavedė technika ir stiprus smūgis buvo labai netaiklus.

Kėlinio viduryje antrąją įvartį galėjo pelnyti R.Vėževičius. Po pražangos aikštės viduryje N.Mačiulis atliko labai tolimą perdavimą link galinės varžovų linijos. Čia oro dvikovą laimėjo Ričardas Beniušis ir numetė kamuolį įkirtusiam R.Vėževičiui, bet saugas nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus.

Vis daugiau dėmesio puolimui skyręs ir  gynybą primiršęs „Klaipėdos granitas“ buvo nubaustas 34-ąją minutę. Suteiktas erdves kairėje pusėje išnaudojęs R.Vėževičius paprastu perdavimu baudos aikštelėje surado visiškai laisvą N.Mačiulį, kuris ramiai nukreipė kamuolį į tolimą vartų kampą.

Uostamiesčio komandos gynyba darsyk subyrėjo po penkių minučių. R.Vėževičiui aikštės šeimininkai vėl suteikė daug laisvės kairėjo pusėje. Saugas individualiu reidu priartėjo prie baudos aikštelėje ir neįtikėtinu smūgiu pataikė tiesiai į viršutinį vartų kampą.

Po pertraukos įvarčių fiesta tęsėsi. Du žaidėjus pakeitę aikštės šeimininkai metėsi į priekį ir sušvelnino rezultatą 53-ąją minutę, kai Ernesto Veliulio perdavimą tiksliu smūgiu užbaigė aikštelėje tik antrajame kėlinyje pasirodęs Artūras Kurbangalijevas.

Emocinis klaipėdiečių pakilimas baigėsi jau po trijų minučių. R.Beniušis laimėjo eilinę oro dvikovą. Pirmasis prie link vartų pasiųsto kamuolio atsidūrė Tomas Birškys ir tiksliai perkėlė jį per L.Lidakevičių.

78-ąją minutę antrąją geltoną kortelę prieš save išvydo ir aikštę buvo privertas palikti klaipėdietis Aivaras Meškinis. Po šio pašalinimo nebeliko ir mažiausių abejonių dėl dvikovos baigties.

Tašką rungtynėse padėjo penktąjį „Kruojos“ įvartį 85-ąją minutę taikliu smūgiu galva po standartinės situacijos pelnęs Radanfahas Abu Bakras. Gynėjas pasižymėjo antrose rungtynėse paeiliui.

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja“): „Analizavome varžovų žaidimą, žiūrėjome paskutines jų rungtynes. Matėme, kad komanda rimtai pasistiprino. Pasirinkome žaisti antruoju numeriu, labiau gintis. Radome būdų atverti jų gynybą ir įmušti. Dėkingas vaikinams, nes to siekėme ir veiksmai suveikė. Pirmojo kėlinio viduryje sužaidėme ne visai užtikrintai, bet jį užbaigėme normaliai. Antrajame kėlinyje jau buvome užtikrinti ir iškovome pegalę dideliu rezultatu. Bet turiu pasakyti, kad „Klaipėdos granitas“ - gera komanda, galinti ir pulti, ir gintis. Galbūt jiem kažkas nesusiklostė, o mums žaisti sekėsi.“

Robertas Vėževičius („Kruoja“): „Manau, pirmajame kėlinyje sumušėme, ką turėjome. Taip ir gavosi. Negaliu pasakyti, kad „Klaipėdos granitas“ blogai žaidė, tiesiog mums labiau šypsojosi sėkmė. Treneris sakė, daugiau imtis ant savęs. Antras įvartis - na aš tokius nelabai mušu, ne mano, bet aplankė sėkmė. Manau, kad tai buvo mano geriausios sezono rungtynės. Pirmas ratas buvo sunkokas, įvarčių nemušau, buvo sunku psichologiškai. Dabar po truputį įsivažiuoju, treneris labiau pasitiki. Kuo toliau, tuo bus geriau.“

Treneris Robertas Poškus („Kruoja“): „Pirmasis kėlinys nepasakyčiau, kad buvo toks įdomus. Jie sumušė tris gražius įvarčius, turėdami tris progas. Nežinau, kas atsitiko, nežinau, ką aikštėje -žaidė gynėjai. Buvo akcentuota, kad bėga jų kraštai, numetinėja. Penki gynėjai sustoję - jie paprasčiausiai įkerta į zoną, pabėga vienas - niekas nedengia. Aiškinsimės. Gynėjai sužaidė labai silpnai. Žinoma, pirmajame kėlinyje galėjome įmušti, turėjome geras dvi progas. Antrajame jie įmušė po grubios vartininko klaidos. Tai nulėmė rungtynes. Nebuvo kovingumo, užsidegimo akyse. Nemanau, kad dėl naujų žaidėjų toks rezultatas. Buvo nesusikaupimas, neįvykdė užduočių, todėl taip ir atsitiko.“