7 turas / Bir 28 , Kaunas
7 turas / Bir 28 , Vilnius
7 turas / Bir 28 , Panevėžys
8 turas / Lie 03 , Vilnius
8 turas / Lie 03 , Panevėžys
8 turas / Lie 04 , Marijampolė
9 turas / Lie 11 15:00 , Kaunas
9 turas / Lie 11 18:00 , Panevėžys
9 turas / Lie 12 17:00 , Vilnius
10 turas / Lie 18 13:00 , Kaunas
10 turas / Lie 19 17:00 , Panevėžys
10 turas / Lie 19 19:00 , Gargždai
11 turas / Lie 23 18:00 , Kaunas
11 turas / Lie 23 19:00 , Marijampolė

"Kruojos" nokdaunas "Ekranui": antra pergalė iš eilės (komentarai)

"Kruojos" nokdaunas "Ekranui": antra pergalė iš eilės (komentarai)
foto: fkekranas.lt

Pakruojo "Kruoja" antrąsyk iš eilės "SMScredit.lt A lygoje" parklupdė Panevėžio "Ekraną" ir sumažino varžovų galimybes apginti šalies čempionų titulą. Vienintelį rungtynių įvartį Pakruojyje įmušė devintą kartą šį sezoną pasižymėjęs puolėjas Ričardas Beniušis.

Rungtynes aktyviau pradėjo "Ekrano" futbolininkai, bet jų spaudimas rimtesnės grėsmės varžovų vartams nekėlė. Sužaidus maždaug 5 minutes "Kruoja" žaidimą išlygino ir pati pradėjo lankytis panevėžiečių aikštės pusėje.

Į "Ekrano" vartus iš toli mušti bandė Giedrius Slavickas, Nerijus Astrauskas, Robertas Vėževičius, bet po jų bandymų kamuolys skriejo virš vartų. 9-ąją min. N.Astrauskas griuvo varžovų baudos aikštelėje, bet į 11 metrų žymę teisėjas neparodė.

Kėlinio viduryje žaidimas dažniausiai vyko tarp baudos aikštelių. Prie "Kruojos" vartų "Ekranas" dažniau pradėjo lankytis sužaidus maždaug pusvalandį. Pradžioje nuošalė buvo užfiksuota iš arti galva į vartus smūgiavusiam Arsenijui Buinickiui, 33-iąją min. kamuolys Pakruojo komandos vartininko aikštelėje buvo iškrapštytas iš po Egidijaus Varno kojų.

37-ąją min. "Kruojos" vartininkui Mariui Eltermaniui teko gaudyti kamuolį po Vitalijaus Kavaliausko smūgio iš toli, dar po šešių minučių - po A.Buinickio bandymo. Tačiau iki pertraukos komandoms įmušti nepavyko.

Pradėdami antrąjį kėlinį "Ekrano" treneriai sustiprino pajėgas aikštės viduryje į vietoj A.Buinickio mesdami į kovą buvusį "Kruojos" saugą Donatą Petrauską, bet progų ir toliau kildavo nedaug. Bene pavojingiausia - gynėjo Edvino Girdvainio smūgis galva greta virpsto.

"Kruoja" atsakė išpuoliu, kuris virto įvarčiu. Po perdavimo iš aikštės gilumos R.Beniušis sugebėjo priimti kamuolį arti vartų, apsisuko ir smūgiu į tolimąjį apatinį vartų kampą nepaliko jokių šansų vartininkui Tadui Kauneckui.

Auksinę galimybę išlyginti rezultatą "Ekranas" turėjo po įvarčio praėjus vos porai minučių, kai prieš vartus kamuolį gavo Marko Andjelkovičius. "Kruoją" išgelbėjo M.Eltermanis, sugebėjęs pasiekti kamuolį apatiniame vartų kampe.

Sužaidus kiek daugiau nei 70 minučių panevėžiečiai ėmė grasinti varžovams standartinėmis situacijomis. Po M.Andjelkovičiaus perdavimų į baudos aikštelę prie "Kruojos" vartų dukart kilo sąmyšis, tačiau apsiginti Pakruojo futbolininkams pavyko.

80-ąją min. Vaidas Slavickas nepataikė į vartus bandydamas realizuoti baudos smūgį iš 17  metrų. Dar po septynių minučių atrodė, jog čempionams pavyks išsigelbėti, bet teisėjai užfiksavo nuošalę kamuolį iš arti į vartus pasiuntusiam E.Varnui.

Nervingą ir šiurkščią rungtynių pabaigą "Kruoja" atlaikė. 1:0 - antra Pakruojo komandos pergalė prieš "Ekraną" šiame "SMScredit.lt A lygos" čempionate.

Treneris Aidas Dambrauskas ("Kruoja"): "Prieš dvikovą minėjau, kad bus sunkios rungtynės, aikštės pažliugusios rudenį. Laikėmės žaidybinės taktikos, žaidėme kontratakomis. Pelnėme įvartį, po to truputį buvo lengviau. Vyrai atidavė visas jėgas ir pasiekėme pergalę. Pasitikinėjome varžovus nuo aikštės vidurio, tai mums pavyko. Rungtynės buvo kovingos, daug mažiau techninio broko, neblogai sekėsi regzti atakas, todėl, galvoju, kad jos buvo vienos geresnių sezone. Ne kiekvieną dieną nugali čempionus. Visų žaidėjų funkcijos ir jų fizinės galimybės tenkino, todėl nenorėjome nieko keisti. R.Beniušis kažkiek pavargo, bet jis mūsų komandoje yra svarbi figūra, pritraukia kelis žaidėjus, todėl kitiems yra lengviau žaisti."

Ričardas Beniušis ("Kruoja"): "Labai džiaugiamės. Buvo labai sunkios rungtynės, sunki aikštė. Buvo eilė rungtynių, kuriose mums nesisekė, todėl norėjome įrodyti prieš savo sirgalius, kad kažką galime - pavyko. Įvartis - ne mano stiliaus, paprasčiausiai pasisekė. Nelabai tikėjau, kad galiu įmušti, net bucus pasirinkau skirtus ne tokiai dangai. "Ekranas" turbūt mums paranki komanda. Mes nežiūrime į tai, kas vyksta lentelės viršuje, mes žiūrime savo. Turime rinkti tai, ką galime."

Valdas Dambrauskas ("Ekranas"): "Pralaimėjome - praradome tris taškus. Futbolas yra toks sportas, kad, jei tu neišnaudoji momentų, negali laimėti. Priešininkas išnaudojo bene vienintelę progą ir to užteko. "Kruoja" visą laiką daug dėmesio skiria gynybai, tai nebuvo kažkoks siurprizas ar taktinė naujovė. Komanda žaidžia nuo gynybos ir ilgais perdavimais stengiasi surasti atakuojančius žaidėjus. Tai lygiai tą patį darė ir šiandien, paliko mums mažai erdvės. Turėjome, ypač antrame kėlinyje, progų, bet nepavyko išnaudoti. Realizacija mūsų - didžiausia problema šiame sezone. Jei nėra erdvės, galima žaisti ir penkiais puolėjais. Reikia to paskutinio perdavimo ir paskutinio smūgio. Jei būdavo perdavimas, neatsirado smūgio, bet trūko ir to perdavimo. Į turnyro lentelę stengiamės nežiūrėti, kiekvienas rungtynes priimame kaip paskutines ir kiekvienose rungtynėse siekiame pergalės. Tą patį bandysime daryti iki sezono galo."

Egidijus Varnas ("Ekranas"): "Prasileidome kvailą įvartį. Patys irgi nieko nesukūrėme. Sunkios rungtynės, šlapia aikštė. Kovojome, stengėmės, bet progų nesukūrėme. "Kruoja" žaidė savo futbolą, bandė spirti į priekį link R.Beniušio, o jis kovojo, numetinėjo kamuolius. Mes jų nesusirinkome, nepalaikėme, todėl taip ir gavosi. Patys irgi bandėme mesti ilgus perdavimus, bet žaidimas nesigavo."