„Kruojos“ ir „Sūduvos“ rungtynėse nugalėtojų nebuvo (komentarai)

Marijampolės „Sūduva“ toliau neatranda savojo žaidimo ir po VII-ojo „SMScredit.lt A lygos“ turo turnyro lentelėje lenkia tik čempionato autsaiderę Alytaus „Dainavą“. Suvalkijos atstovams šį kartą nepavyko svečiuose įveikti Pakruojo „Kruojos“, rungtynės pasibaigė lygiosiomis 1:1 (0:1).

Jau 1-ąją rungtynių minutę „Kruojos“ vartininkas Martynas Matuzas buvo priverstas pademonstruoti savo meistriškumą, kai labai rimtai vartams pagrasino „Sūduvos“ puolėjas Tomas Radzinevičius.

Po kelių minučių Ričardas Beniušis galėjo pasiųsti kamuolį į buvusios komandos vartus, tačiau dėkingos progos neišnaudojo. Kiek vėliau tas pats „Kruojos“ snaiperis galėjo pasižymėti iš neigiamos pusės, nes vos nenukreipė kamuolio į savo vartus.

Pirmoje rungtynių pusėje, tiek viena, tiek kita komanda trumpam perimdavo žaidimo kontrolę į savo rankas, bet ilgą laiką jokių pavojingų išpuolių prie abiejų komandų vartų nebuvo sukurta.

Vis tik pačioje kėlinio pabaigoje, greitos atakos metu, „Sūduva“ atidarė savo įvarčių sąskaitą. „Kruojos“ saugas Darius Jankauskas prarado kamuolį, jį perėmęs Povilas Kiselevskis nuskubėjo į priekį, atliko perdavimą dešiniajame atakos krašte buvusiam T.Radzinevičiui, Marijampolės klubo puolėjas perdavė kamuolį į vidurį Audriui Brokui, kuris tiksliu smūgiu nuginklavo M.Matuzą.

Per pertrauką trenerio Vladimiro Čeburino nurodymų išklausę „Kruojos“ futbolininkai į aikštę grįžo rimtai nusiteikę pakeisti rungtynių eigą sau tinkama linkme. Pirmasis progą pasižymėti turėjo Robertas Veževičius, kuria nepasinaudojo.

Tačiau neilgai trukus „Sūduvos“ gynyba ir vėl prakiuro, šį kartą „Kruoja“ išlygino rezultatą po pakelto kampinio. Svečių nelaimei, kamuolį į savo vartus nukreipė T.Radzinevičius.

Išlyginę rezultatą šeimininkai ir toliau dominavo aikštėje, du pavojingus smūgius, kuriuos atliko Valdas Pocevičius ir D.Jankauskas atrėmė „Sūduvos“ vartų sargas D.Bartkus. O kartą savo progos po aštraus perdavimo iš dešiniojo atakos krašto neišnaudojo R.Beniušis.

Kėliniui įpusėjus marijampoliečiai išlygino žaidimą ir vėl galėjo išsiveržti į priekį. Puikaus perdavimo iš aikštės gilumos sulaukęs T.Radzinevičius nesugebėjo pergudrauti pasiaukojančiai sužaidusio M.Matuzo.

Rungtynių pabaiga buvo vangi, nei viena komanda nesukūrė kvapą gniaužančių progų ar vartų apgulties, išsiskyrė tik efektingas „Kruojos“ naujoko Azizbeko Madaminovo bandymas smūgiuoti kamuolį per save. Smūgis buvo ne visai sėkmingas, D.Bartkus kamuolį užtikrintai sugavo.

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja"): „„Sūduva" - gera komanda. Ypač taktiškai. Jai atstovauja kvalifikuoti žaidėjai. Tai ir pamatėme. Pirmajame kėlinyje padarėme klaidą, atidavę iniciatyvą. Tuomet buvo daug nesklandumų, pradėjome klysti. Pavojingas situacijas dažniau kūrėme po standartinių padėčių. Tačiau turėjome galimybę perimti žaidimą į savo rankas. Vis dėlto, praleidome įvartį, nes gynėmės neorganizuotai. Per pertrauką atlikome tam tikrus pakeitimus. Taigi antrajame kėlinyje žaidimas buvo visiškai kitoks. Turėjome daugiau iniciatyvos, nei prieš pertrauką, nors ir darėme grubias klaidas. Tarkime, leidome varžovui pabėgti vienam prieš vartininką. Turėjome progų laimėti, bet rungtynės baigėsi taip, kaip baigėsi".

Tautvydas Eliošius („Kruoja"): „Rungtynės buvo įdomios mūsų atžvilgiu, pirmas kėlinys gal nelabai nusisekęs buvo, padarėm tokią grubią klaidą puolime, po kurios atsikirtom, gavom įvartį. „Sūduva" praktiškai labai daug progų neturėjo, vienas kitas momentas ir viskas. Antrą kelinį išėjom nusiteikę ir išlyginom rezultatą. Velnių nuo trenerio gavome, tokių grubių klaidų negalima futbole daryti. Svarbiausia, kad atsitiesėm, norėjom laimėti ir galėjom, turėjom iš tikrųjų nemažai progų, bet, deja, šiandien nepasisekė".

Treneris Darius Gvildys („Sūduva"): „Po rungtynių dvejopos mintys, kada pirmą kėlinį komanda žaidė labai drausmingai, darė tai, ką planavom per treniruotes, praktiškai varžovai labai didelių momentų neturėjo. Turėjom neblogų momentų atakoj, o antrą kėlinį praleidom įvartį - rikošetą ir pasimetėm. Vėl toks momentas gaunasi, kad neatsiranda lyderis komandoje, kuris nuramintų, pradedam ieškoti kaltų ir taip gavosi, kad 15 ar 20 minučių truputį panika buvo, kol nusiraminom, vėl stojom į savo vėžias. To ir trūksta šiai dienai - gynyboje ramybės ir saugai nepavedė žaidimo, kaip aš minėjau, tą atkarpą - antrojo kėlinio pradžią".

Audrius Brokas („Sūduva"): „Paleidžiam vėl rungtynes, aš galvoju. Pradžia šį sezoną labai sunki, įmušėm pirmą įvartį, atrodo viskas tvarkoje, pirmą kėlinį labai gerai žaidėm, sukūrėm monetus, aišku ir patys galėjom praleist. Anrtą kėlinį padrikai išėjom, atrodo atsipalaidavę, sunku kažką pasakyt iš tikrųjų. Reikėjo laimėt, reikia kilt lentelėje į viršų, mum reikia rinkti taškus, bet kaip matot, nesiseka mum tai daryti. Gerą pradžią padarėm, pirmas gražus kėlinys buvo, žiūrovam turėjo patikt".