„Kruoja“ nutraukė ilgą nelaimėtų rungtynių seriją (komentarai)

Pakruojo „Kruoja“ nutraukė nelaimėtų rungtynių seriją. 9 turus pergalės džiaugsmo nepatyrę pakruojiškiai savo aikštėje rezultatu 2:0 (1:0) įveikė Klaipėdos „Atlantą“ ir turnyro lentelėje pakilo į penktąją vietą, aplenkdami „Šiaulius“. Uostamiesčio klubą po pergalės pries šiauliečius pavijo Panevėžio „Ekranas“.

Abi komandos nespėjo pajusti žaidimo skonio, kai „Kruoja“ išsiveržė į priekį. 4-ąją dvikovos minutę svečiai savo aikštės pusėje sužaidė labai neatsargiai ir prarado kamuolį. Jis atiteko Ričardui Beniušiui, kuris tolimu ir labai tiksliu smūgiu į viršutinį vartų kampą iš maždaug 23 metrų nuginklavo Mantą Galdiką.

„Atlantas“ galėjo išlyginti rezultatą 12-ąją minutę, kai po pirmojo stipraus Zigmanto Jesipovo smūgio Maris Elternamis kamuolį atmušė tiesiai prieš save. Prie jo suskubęs Z.Jesipovas į vartus nesmūgiavo, suklaidino vieną varžovą, tačiau antrąjį jo bandymą blokavo pakruojiečių gynėjai.

Kėliniui įsibėgėjant, iniciatyvą į savo rankas parėmė svečiai. Marius Papšys atliko aštrų reidą dešiniuoju kraštų ir smūgiavo į artimą vartų kampą. M.Eltermanis buvo priverstas pademonstruoti savo meistriškumą ir nukreipti šokinėjantį kamuolį už galinės linijos.

27-ąją minutę „Kruoja“ surengė pavojingą kontrataką, kurios smaigalyje atsidūrė Nerijaus Astrauskas. Tačiau puolėjas, sulaukęs tikslaus Nerijaus Mačiulio perdavimo ir išbėgęs vienas M.Galdiką, jo pergudrauti nesugebėjo.

M.Eltermanis dar kartą pademonstravo puikią reakciją 35-ąją dvikovos minutę, kai išgelbėjo komandą viena ranka atmušdamas labai pavojingą Andriaus Urbšio smūgį. Pirmasis prie jo suskubo Tadas Eliošius, tačiau rungtynių arbitras užfiksavo nuošalę.

53-ąją minutę „Kruoja“, parėmusi iniciatyvą po pertraukos, padvigubino rezultatą. N.Mačiulis įkirto į baudos aikštelę, sulaukė R.Beniušio perdavimo ir tiksliu smūgiu į tolimą kampą užbaigė gražią ataką. Dar po keturių minučių Valdas Pocevičius privertė varžovų vartininką šuoliu į kampinį nukreipti pažemę į vartus pasiųstą kamuolį.

Įmušę antrąjį įvartį pakruojiškiai atsitraukė, atiduodami inciatyvą „Atlantui“, tačiau svečiai pavojingų momentų sukurti nesugebėjo. Per likusį laiką puikiai žaidusi „Kruojos“gynyba grubiai suklydo vos kartą, kai 80-ąją minutę Andrius Bartkus turėjo puikią galimybę sušvelninti rezultatą. Tačiau klaipėdiškis, sulaukęs perdavimo iš aikštės gilumos ir atsidūręs vienas prieš aikštės šeimininkų vartininką, į vartus nepataikė.

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Visų pirma noriu pasveikinti vyrus su pelnyta pergale. O pačios rungtynės buvo labai kovingos. Mes pasirinkome taktiką gintis nuo vidurio. Tai pasiteisino. Žinojome „Atlanto“ žaidimo braižą. Aišku, jų sudėtyje nebuvo E.Razulio, kuris praktiškai užbaiginėdavo atakas, bet tai tokiai komandai kaip „Atlantas“ vienas žaidėjas - ne problema, yra ir daugiau aukštos klasės žaidėjų. Viską išsprendė greitas įvartis pirmajame kėlinyje. Antrajame - irgi, kai praėjus 7 minutėms įmušėme antrą įvartį. Apsigynėme. Aišku, ir varžovai turėjo progų, bet jomis nepasinaudojo. Vyrai sukovojo, ir rezultatas. Buvo ir sezono pradžioje kovingų ir įdomių rungtynių. Šiose irgi saldi pergalė, nes žaidėme su vienais iš čempionato favoritų ir lyderių. Norėjome pagaliau padovanoti pergalę namuose savo sirgaliams, nes kiek žaidėme namie, visos rungtynės buvo pralaimėtos. Žinote, kad turime trumpą atsarginių suolelį. Malonu, kad G.Balašauskas ir A.Bagočius, vietiniai pakruojiečiai, šiandien pasirodė startinėje sudėtyje. Pergalę pasiekė visa komanda. Galvoju, kad pasistiprinę einame teisinga linkme.“

Ričardas Beniušis („Kruoja“): „Rungtynės buvo sunkios. Ta pauzė A lygoje mums išėjo į naudą. Kaip bebūtų, mes dar nespėjome pasipildyti naujais žaidėjais, ko mums labai trūksta. Džiaugiames labai, nes tai ilgai laukta pergalė. Sunku komentuot, ar nustebino „Atlantas“, pas juo irgi yra ne viena netektis, tai irgi išmušė iš vėžių, atsipalaidavimas davė savo. Gal ir mes nedavėme lengvai žaisti, norėjome padovanoti žiūrovams pergalę .Tie greiti įvarčiai tikrai buvo labai svarbūs, nes gintis tampa šiek tiek lengviau. Antras įvartis jau buvo užtikrinantis, patikėjome pergale, nes nenuvertinome varžovo - jie siekia aukščiausių tikslų. Tikrai nemačiau vartininko, nei dar ko nors, čia mano gyvenimo įvartis. Labai džiaugiuosi. Gavosi kaip gavosi. Smagu. Anksti mane nurašote, parako dar turiu.“

Treneris Konstatinas Sarsanija („Atlantas“): „Visų pirma, nors diena buvo karšta ir saulėta, bet ji šiandien buvo ne mūsų. Visų antra, viskas nuo pradžių prasidėjo ne taip: žaidėju getrai buvo ne tie, po to neatvyko greitosios pagalbos automobilis. Todėl išėjome ir miegojome, praleidome pirmą įvartį. Po tai, kaip paprastai būna, sukūrėme daug momentų, bet neįmušėme. Kai kur juos gelbėjo vartininkas. Antrajasi kėlinys - tai katastrofa, nes taip žaisti negalima. Su vaikinais kalbėjau, sakiau, kad žaidime to, kuo anksčiau buvome stiprūs, šiandien nebuvo. Organizuojant žaidimą, kažkodėl kiekvienas manė, kad aikštėje gali bėgioti, kur tik nori, todėl pralaimėjome. Sveikinu „Kruoją“ su pergale. Šiandien žaidėme be puolėjų, Raziulo trūksta. Sunku, kai duodame šansą jauniems žaidėjams, tokiems kaip Laukžemis, Jesipovas, bet  taip jie šansais kol kas nepasinaudoja. Taip jiems rūbinėje ir pasakiau. Suprantame, kad turime daug jaunimo ir negalime viso čempionato žaisti stabiliai. Šiandien tai aiškiai pamatėme. Skaudus pralaimėjimas, nes, sakykime, „Šiauliams“ pralaimėjome 3:1, nors turėjome laimėti, bet pralaimėti taip kaip šiandien, man, visų pirma kaip treneriui, yra sunku. Su visa pagarba „Kruojai“, tačiau pralaimėti šiandien reikėjo sugebėti, nors jei turi gerų žaidėjų, kurie žaidė susikaupę, stengėsi, bet, jei mes norime kovoti dėl aukštų vietų, pralaimėti neturime teisės. Iš vienos pusės - sunkus pralaimėjimas, iš kitos - geras, kad kai kurie žmonės nusileistų ant žemės.“

Valdas Trakys („Atlantas“): „Esame nusiminę, pralaimėjome rungtynes. Gal dėl pastaruoju metu nestabilios „Kruojos“ situacijos komanda kažkiek neįvertino varžovo. Iš dalies „Kruojoje“ surinkti gana kvalifikuoti žaidėjai, moka žaisti. Jeigu jiems duosi žaisti, apžais. Pritrūko agresyvumo, minties puolime ir, aišku, Beniušio fantastiškas įvartis. Papuls į savaitės topus. Po to turėjome momentų, patys neįmušėme. Toks jau tas futbolas. Razulis, vienas aktyviausių lygos žaidėjų, mums yra praradimas, bet pasaulyje nėra tokių komandų, kur vieno žaidėjo netektis įtakotų rungtynes, nebent jis būtų L.Messi, nes matėme kaip „Barcelona“ be jo traumuoto strigo. Turime daug jaunų žaidėjų, todėl galbūt pritrūko patirties, meistriškumo. Petraukos metu gerai padirbėjome, sužaidėme geras rungtynes prieš „Skonto“, vienus Latvijos čempionato lyderių. Sunku komentuoti, atrodo, visi buvome nusiteikę. Šiemet nemažai laimėjome padedami sėkmės, šiandien pasirodėme bedančiais priekyje. Nesinori ką nors kaltinti, esame komanda: visi laimime, visi pralaimime.“