„Kruoja“ kyla į antrąją turnyro lentelės vietą (komentarai)

Pakruojo futbolininkai atsirevanšavo granitiečiams už skaudžią nesėkmę LFF Taurės aštuntfinalyje. Namuose rungtyniavusi „Kruoja“ „SMScredit.lt A lygos“ XXXI-ojo turo dvikovoje įveikė „Klaipėdos granitą“ - 3:1 (2:0) bei turnyro lentelėje ne tik aplenkė „Trakus“, tačiau ir išlaikė saugesnį atstumą nuo į nugarą kvėpuojančių persekiotojų.

Dvikovos svarbą supratę šeimininkai iš karto užgulė granitiečių vartus. Nors Ričardui Beniušiui ir Robertui Vėževičiui nepavyko išnaudoti dėkingų progų, buvo akivaizdu – bręsta įvartis į svečių vartus.

Lyg norėdamas paneigti šią prognozę Borisas Ignatjevas įsiveržė į baudos aikštelę bei individualių pastangų dėka privertė paplušėti tiek vartininką, tiek „Kruojos“ gynėjus. Visgi 15-ąją minutę įvartis į „Klaipėdos granito“ vartus įkrito.

Nerijus Mačiulis atliko puikų perdavimą iš aikštės gilumos R.Beniušiui, puolėjas techniškai susistabdė kamuolį krūtine ir puikiu smūgiu į artimąjį vartų kampą nepaliko varžovų vartininkui jokių vilčių.

Po dešimties minučių pakiliai rungtyniavę šeimininkai rezultatą padvigubino. Gražios atakos metu Tautvydas Eliošius pritraukė prie savęs vartininką ir atliko perdavimą Robertui Vėževičiui, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Kiek vėliau vartų sargo Tado Norbuto klaida vos nepasinaudojo N.Mačiulis – saugas galva smūgiavo į vartus, bet silpnai ir tiesiai į laiku poziciją užsiėmusį vartininką.

Pirmojo kėlinio pabaigoje klaipėdiečiai sužaidė geresnę atkarpą, tačiau tolimi smūgiai ir standartinės padėtys apčiuopiamos naudos neatnešė.

„Kruoja“ savo dominavimą pratęsė ir po pertraukos. Šeimininkų atakos ritosi viena po kitos, o sirgaliai jau laukė trečiojo įvarčio. Šeimininkai vėl triumfavo 58-ąją minutę – greitos atakos metu R.Beniušis laiku perdavė kamuolį T.Eliošiui, pastarasis futbolininkas įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliai smūgiavo pažeme.

Po trečiojo įvarčio į atakas pavojingai jungėsi ir „Kruojos“ gynėjai, tačiau tiek jie, tiek progas švaistęs R.Beniušis į vartų plotą pataikyti nesugebėdavo. Kiek geriau tai atlikti sekėsi Aivarui Bagočiui bei Tomui Birškiui, tačiau nuo varžovų smūgių savo komandą puikiai gelbėjo T.Norbutas.

Atsimušę nuo pavojingų atakų svečiai kovojo toliau ir rungtynių pabaigoje pelnė garbės įvartį. 85-ąją minutę po pakelto kampinio tiksliai smūgiavo gynėjas Rokas Simanavičius. Per likusį rungtynių laiką šeimininkai daugiau progų nesukūrė.

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja"): „Nepaisant sunkių oro sąlygų, pasakysiu, jog komandoms žaidimas pavyko. Rungtynės buvo įdomios tiek vaizdiškai, tiek schematiškai. Analizuodami „Klaipėdos granito" ir apsvarstydami savo žaidimą Taurėje žinojome, jog jie žais nuo gynybos antru numeriu, pasinaudodami kontratakomis. Nepaisant to, mes statėme savo žaidimą ir daugelyje momentų jis nusisekė. Konstruktyvios atakos, spaudimas sukurtas pirmame kėlinyje, tinkamas kiekis sukurtų progų pirmame ir antrame kėlinyje, noras kovoti žaidžiant tokiu oru, žaidėjų atsidavimas davė mums tokį rezultatą".

Tautvydas Eliošius („Kruoja"): „Rungtynės buvo gana sunkios. Oro sąlygos nebuvo geros, aikštė klampi, buvo daug dvikovų, bet šiandien sužaidėme geras rungtynes ir pelnytai laimėjome. Nuo pat pradžių buvo tikslas spausti varžovus, neleisti jiems įsižaisti ir mums tas puikiai pavyko. Įmušėme gana greitai įvartį, paskui antrą, trečią ir sau pasilengvinome rungtynes".

Treneris Tomas Ražanauskas („Klaipėdos granitas"): „Rungtynės nepasisekė. Visų pirma matėsi, kad „Kruojos" komanda šiandien nori labiau nugalėti, kovėsi, jiems tai buvo svarbios rungtynės. Komanda jų gera, turi visus šansus kovoti dėl antros vietos. Yra daug patyrusių žaidėjų, kurie moka žaisti ir nuo pirmų minučių jie bandė tai įrodyti. Varžovai sukūrė daugiau progų ir buvo vertesni pergalės. Jie buvo geresni, dėl to juos galima pasveikinti".

Rokas Simanavičius („Klaipėdos granitas"): „Iš tikrųjų rungtynės vienos prasčiausių šiame sezone. Nebuvo susikaupimo, kažkiek aikštė prisidėjo, anksti teko važiuoti, bet problema yra mumyse. „Kruoja" - labai neparanki komanda, labai sunku su jais žaisti - aukšti kamuoliai. Tvarkytis su R.Beniušiu buvo sunku".