„Kruoja“ ir „Šiauliai“ išsiskyrė taikiai

Paskutinėse „SMScredit.lt A lygos“ pirmojo rato rungtynėse Panevėžio FA stadione užfiksuotos lygiosios. Kovingoje ir atkaklioje dvikovoje, kurioje buvo parodytos net dvi raudonos kortelės, Pakruojo „Kruoja“ ir Šiaulių “Šiauliai” išsiskyrė taikiai – 1:1 (0:1). Į penktąją turnyrinės lentelės vietą pakilę šiauliečiai pergalės atveju galėjo aplenkti ketvirtojoje įsitvirtinusią „Kruoją“.

Dvikovą aktyviau pradėjo svečiai ir jau 9-ąją minutę galėjo pelnyti įvartį, tačiau Tomas Birškis iš poros metrų pataikė į vartininką po Armino Vaskėlos baudos smūgio. Kontratakomis puolimą grindusi „Kruoja“ pirmą pavojingą ataką surengė 19-ąją rungtynių minutę, tačiau Ričardo Beniušio prasiveržimas ir smūgis iš labai aštraus kampo tikslo nepasiekė.

Dar po 5 minučių į aikštelės šeimininkų vartus krito kiek kuriozinis įvartis. George Alavererdašvilis sulaukė perdavimo iš aikštės gilumos, tačiau, bandydamas sutrukdyti rezultatyviausiam lygos futbolininkui pasiekti kamuolį, Alfredas Skroblas jį nukreipė į savų vartų tinklą.

„Kruoją“ praleistas įvartis atgaivino. Kėlinio pabaigoje puikią progą išlyginti rezultatą turėjo R.Beniušis, tačiau pirmąjį puolėjo smūgį kiek nesėkmingai atrėmė vartininkas Šarūnas Jurevičius, o pakartotinį bandymą jau nuo vartų linijos atmušė „Šiaulių“ gynėjas.

Savo šansą labiausiai matomas aikštės šeimininkų futbolininkas pagaliau išnaudojo 62-ąją minutę, kai po Nerijaus Mačiulio baudos smūgio ir perdavimo į aikštelę Gediminas Balašauskas pataikė į virpstą. Prie atšokusio į baudos aikštelę kamuolio pirmas suskubo R.Beniušis ir pasiuntė jį į vartų tinklą, išlygindamas rezultatą.

74-ąją minutę Donatas Strockis neįvertino Niko Tokičiaus greičio, prarado kamuolį ir buvo priverstas pažeisti taisykles. Rungtynių arbitras Edmundas Gaigalas už paskutinės vilties pražangą pakruojiečiui nedvejodamas parodė raudoną kortelę.

Kiekybinės persvaros „Šiauliams“ išnaudoti nepavyko, „Kruojos“ gynyba dvikovos pabaigą sužaidė be priekaištų. Jau per teisėjo pridėtą laiką Andrius Lipskis perėmė kamuolį iš svečių gynėjo, išbėgo vienas prieš Š.Jurevičių ir pabandė perkelti kamuolį per baudos aikštelę palikusį „Šiaulių“ vartininką. Pastarasis kamuolį lietė ranka ir buvo pašalintas iš aikštės. Kadangi šiauliečių trenerių štabas jau buvo atlikęs visus tris leistinus keitimus, į vartus teko stoti gynėjui Deivydui Lunskiui. Patikrinti jo sugebėjimus „Kruojai“ laiko neužteko.