Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 16:00 , Širvintos
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 18:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 15 turas / Geg 26 17:00 , Gargždai

Kovoje dėl medalių „Sūduvai“ įveikti „Ekrano“ nepavyko (komentarai)

Nei karto į vartų plotą nepataikiusi Marijampolės „Sūduva“ savo aikštėje nesugebėjo įveikti pagrindinio varžovo kovoje dėl trečiosios vietos Panevėžio „Ekrano“ ir sukomplikavo savo šansus lenktynėse dėl „SMScredit.lt A lygos“ čempionato apdovanojimų. Po nulinėmis lygiosiomis pasibaigusių rungtynių panevėžiečiai išsaugojo keturių taškų persvarą turnyro lentelėje.

Po žvalgybos dvikovos pradžioje nestandartine ir labai jauna sudėtimi dvikovą pradėjęs „Ekranas“ pirmasis sukūrė pavojingą momentą. Arsenijus Buinickis 8-ąją minutę gavo perdavimą baudos aikštelės dešinėje pusėje ir iš atraus kampo stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus, priversdamas Džiugą Bartkų nukreipti kamuolį į kampinį.

„Sūduva“ atsakė pavojinga greita ataka, kurią smūgiu virš vartų užbaigė Marius Šoblinskas po Valentino Baranovskio perdavimo iš dešiniojo krašto.

18-ąją minutę dar vieną progą įvarčiui turėjo A.Buinickis. Puolėjas baudos aikštelėje visiškai laisvas sulaukė perdavimo iš dešiniojo krašto, tačiau smūgiavo į netoliese buvusį gynėją.

Kėlinio viduryje traumą patyrė ir rungtynių tęsti nebegalėjo Vilmantas Bagdanavičius. „Sūduvos“ komandos treneriai buvo priversta atlikti keitimą ir į aikštę išleisti Tomą Snapkauską.

Legionierius iš Kroatijos Aleksandras Sunsjaras po savo klaidos privalėjo rizikingai čiuoždamas išmušti kamuolį iš po Audriaus Broko, kuris galėjo išbėgti vienas prieš vartus, kojų 42-ąją minutę. Gynėjas nugriovė varžovą, tačiau, „Ekrano“ laimei, tai atliko nepažeisdamas taisyklių.

Prieš pertrauką už galvos griebėsi Aurimas Vertelis. Po Marko Andjelkovičiaus pakelto kampinio saugas iššoko aukščiau už visus ir galva pasiuntė kamuolį visiška šalia virpsto.

Antrojo kėlinio pradžioje Marijampolės stadione nuaidėjo nusivylimo atodūsis Tomui Radzinevičiui neišnaudojus idealios progos. K.Chvedukas puikiai perdavė kamuolį visiškai laisvam baudos aikštelėje likusiam komandos puolėjui, tačiau šis iš labai dėkingos padėties įsigudrino nepataikyti į vartus.

Aikštėje po keitimo pasirodęs Lukas Narbutas jau pirmosios savo atakos metu atliko puikų reidą į baudos aikštelę, gražiai suklaidino gynėją, tačiau atiduoti tikslaus perdavimo komandos draugams nesugebėjo.

Puikiai žaidusi „Ekrano“ gynyba visiškai apribojo aikštės šeimininkų galimybes surengti žaibiškas atakas. Pozicinės atakos ir bandymai perduoti kamuolį į baudos sėkmingos nebuvo, todėl marijampoliečiai bandė smūgiuoti iš toli. Pro šalį skriejo Nerijaus Valskio ir Povilo Kiselevskio tolimi šūviai.

Puikiai žaidusių panevėžiečių situaciją apsunkino antrą geltoną kortelę gavęs ir iš aikštės pašalintas Valdas Slavickas, aikštėje pasirodęs tik antrajame kėlinyje. „Sūduvos“ treneriai nedelsdami į aikštę metė Mohamadą Kdouh, tačiau trečiojo puolėjo pasirodymas per likusį laiką iki rungtynių pabaigos apčiuopiamos naudos Marijampolės ekipai neatnešė.

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Galbūt daug ką nustebinome, pradėdami rungtynes tokia sudėtimi, bet, manau, tie vaikinai, kurie žaidė, pateisino pasitikėjimą visu šimtu procentų. Galbūt skambės labai kukliai, bet šiai dienai tas taškas mus tenkina - išlaikėme atstumą nuo „Sūduvos“, neleidome jiems priartėti žaisdami jų aikštėje. Rungtynių planą, ypač pirmajame kėlinyje, įvykdėme puikiai. Nedavėme „Sūduvai“ nei karto smūgiuoti į vartų plotą. Antrasis kėlinys buvo sudėtingesnis, „Sūduva“ žaidė aukščiau, labiau presingavo, nedavė įžaisti kamuolio iš gynybos. Bet išskyrus vieną momentą, kai T.Radzinevičius po mūsų žaidėjo klaidos mušė, manau, jie nieko neturėjo. Džiaugiamės, kad pavyko pasiekti tokį rezultatą. Buvo padidintas dėmesys būtent tai zonai, kurioje N.Valskis daugiausiai gauna kamuolių, būtent tarp saugų ir gynėjų linijos. T.Radzinevičius irgi ateina pasiimti kamuolio į tą zoną. Kraštuose buvo akcentuojama, kad neleistų padaryti skersuotų perdavimų.“

Edvinas Girdvainis („Ekranas“): „Džiaugiamės, kad išsivežėme bent tašką. Buvo labai sunku, bet pavyko iki galo išlaikyti koncentraciją. Daug jaunų žaidėjų žaidė, pasisekė įvykdyti tą, ką sakė treneris. Gerai būtų buvę, jei būtume įmušę. Nesame tokie prasti, kad negalėtume su jais susitvarkyti, o jie ne tokie geri. Atidžiai gynėmės, buvome susikoncentravę ir pavyko iki galo. Tokia sudėtimi žaidėme tik antrą kartą, bet, kaip matėme, viskas kol kas gerai. Tikiuosi, kad kuo toliau, tuo bus geriau.“

Treneris Darius Gvildys („Sūduva“): „Turėjome keletą progelių, jų neišnaudojome ir  rezultatas - 0:0. Kad laimėti, reikia įvarčius mušti. Viskas labai paprasta. Matėsi, kad trūksta šviežumo. Prieš rungtynes sakiau vakinams, kad daugiau muštų iš toli, bet mes stengėmės įsivaryti kamuolį į vartus turėdami geras pozicijas ir prarasdavome gerus momentus. Pažiurėjus į tvarkaraštį, 20 dienų - 6 rungtynės, todėl ir toks komandos judėjimas. Vyrai stengėsi, kaip šiai dienai galėjo. Stuburas yra, komanda nebloga, tačiau trūko šviežumo.“